mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wiosną ruszy budowa S7 Skarżysko ? Występa

Wiosną ruszy budowa S7 Skarżysko ? Występa

Przetarg na budowę drogi ekspresowej S7 Skarżysko – Występa rozstrzygnięty został już pod koniec ubiegłego roku, jednak dopiero teraz można podpisać umowę z wykonawcą. Powodem były protesty dotyczące wyniku przetargu. Budowa trasy powinna ruszyć już wiosna tego roku.

Wiosną ruszy budowa S7 Skarżysko ? Występa
Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o pozytywnym wyniku kontroli przeprowadzonej przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Dotyczyła ona postępowania przetargowego na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 Skarżysko – Występa. Dwustopniowy przetarg na budowę odcinka Skarżysko – Występa ogłoszony został w kwietniu 2008 roku. Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym złożyło wtedy 10 firm i konsorcjów. Wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie, ale ostatecznie wpłynęło 6 ofert cenowych. We wrześniu komisja przetargowa wyłoniła tę najkorzystniejszą. Wybrana została najtańsza oferta złożona przez konsorcjum Strabag i Mota-Engil, opiewająca na 643,5 mln zł. Wynik przetargu oprotestowało konsorcjum, którego liderem jest firma Fart. Sprawa znalazła finał w sądzie, który ostatecznie nie uznał protestu. Następnie procedurę przetargową sprawdził Urząd Zamówień Publicznych. Teraz GDDKiA może już podpisać umowę z konsorcjum Strabag i Mota-Engil Polska, a wykonawca rozpoczynać budowę. Prace na tym odcinku drogi mają rozpocząć się już wiosną bieżącego roku.

Budowa trasy Skarżysko - Wystepa to dotychczas najdroższa inwestycja drogowa w województwie świętokrzyskim. Nowy dwujezdniowy odcinek będzie miał długość około 17 km. Połączy istniejące nowe przejście przez Skarżysko z budowanym węzłem Kielce Północ. Na odcinku 3 km od Skarżyska w stronę Kielc, nowa dwujezdniowa droga S7 biec będzie po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 7. Dalej poprowadzona zostanie na zachód od krajówki, tworząc obwodnicę Suchedniowa, Ostojowa, Łącznej i Występy. W ramach inwestycji powstanie 28 obiektów inżynieryjnych, w tym między innymi 4 estakady, 8 wiaduktów, 2 mosty, 2 kładki dla pieszych i 2 przejścia dla zwierząt. Największą 250m estakadę zaprojektowano nad zbiornikiem Bzin.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~romi 2009-03-20

jak będzie odbywała sie komunikacja pomiedzy skarżyskiem ,a wisniówką

~kolega 2009-02-11

Ma ktoś jakiś kontakt do biura Budowy albo wie gdzie się ono mieści itp

~Księgowy 2009-01-12

Co oznacza stwierdzenie ,,Na odcinku 3 km od Skarżyska w stronę Kielc, nowa dwujezdniowa droga S7 biec będzie po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 7. "? Czy to znaczy że nowa droga powstanie dokładnie zamiast starej (jak za PRLu) czy też daj Boże jak nowy odcinek ,,trójki" między Zieloną G. a Niedoradzem dokładnie tuż obok starej drogi (równolegle)

~killka 2009-01-11

Województwo nie ma za wiele do gadania, sprawcą całego zamieszania jest p. Gosiewski, który doprowadził do poprawki do programu budowy dróg na Euro2012, zakładającej, że S7 będzie się kończyć na granicy świętokrzyskiego z małopolskim. Stracono 2 lata i teraz trudno je odrobić. Tymczasem o ile wiem, trwają konsultacje z mieszkańcami Książa Wielkiego, którzy oprotestowali wszystkie możliwe warianty.

~~Bonus 2009-01-10

Odcinek S7 od Krakowa z obwodnicą Słomnik, prawie do Miechowa, już od dawna jest planowany w pierwszej kolejności po ukończeniu ekspresówki przez Kraków no ale jakoś na razie nic się nie rusza; dlaszy etap w kierunku Kielc leży zupełnie, rzeczywiście. Zadziwiające jest, jak to od województwa może zależeć stan robót. Krakowskie to dno w porównaniu z kielecczyzną, zero starań widać, a tak im ponoć zależy na EURO a przecież komunikacja z Warszawą będzie ważna w tym kontekście; przecież legioniści i tak przyjadą zniszczyć stadion wisełki pociągami, więc czego krakusy tak się boją modernizacji swoich dróg? jeszcze kilka lat i naprawdę, nie tylko stan dróg ale i przepustowość DK7 nie będzie spełniała podstawowych wymagań. Jakoś kielecka GDDKiA z władzami lokalnymii potrafią się postarać i naprawdę mają w ostatnich latach wyniki - Kraków, owszem, można docenić za przygotowania do ekspresówki przez miasto ale to, co dzieje się na szlaku do Warszawy (stan przygotowań) to jedna wielka żenada.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.