mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Witamy nowe kilometry A2!

Witamy nowe kilometry A2!

W samo południe premier Jarosław Kaczyński na węźle komunikacyjnym Dąbie na pograniczu województw wielkopolskiego i łódzkiego uroczyście otworzył odcinek autostrady A2 Konin-Stryków.

Witamy nowe kilometry A2!

Autostrada A2 Konin - Stryków to największy w Polsce zakończony projekt infrastrukturalny finansowany ze środków unijnych Nowa autostrada przebiega przez dwa województwa - 45,6 km przez wielkopolskie i 57,9 km przez łódzkie. Budową tych dwóch odcinków zarządzały oddziały Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu i Łodzi.

Zobacz jak powstawała autostrada A2 na odcinkach:

Woj. wielkopolskie Konin - Dąbie (2005-06-14)

Woj. łódzkie Dąbie - Stryków (2005-07-27)

Projekt obejmował m.in. budowę autostrady o przekroju dwujezdniowym a nawierzchnie dostosowano do nacisku osi 11,5 tony. Każda z jezdni ma 10,5 metrów szerokości i wyznaczone dwa pasy ruchu oraz pas awaryjny. Pośrodku, w pasie rozdziału przygotowano podłoże do wybudowania trzeciego pasa ruchu w każdą stronę.  Ponadto powstało 98 mostów i wiaduktów, 7 przejazdów gospodarczych, kładkę dla pieszych, Miejsca Obsługi Podróżnych, urządzenia bezpieczeństwa ruchu i ochrony środowiska, oświetlenie drogi oraz budowę i przebudowę dróg lokalnych. Wszystkie obiekty mostowe są już zbudowane pod wymiar jezdni trzypasmowych.

Polska autostrada A2 jest częścią Pan-europejskiego Korytarza Nr II, biegnącego ze wschodu na zachód, pomiędzy granicą Niemiec od strony zachodniej do granicy z Białorusią na wschodzie, przebiegającego przez główne tereny gospodarcze centralnej Polski. Autostrada A2 jest także częścią Europejskiej trasy E30 relacji Hanower - Berlin - Frankfurt - Poznań - Warszawa - Brześć - Mińsk - Moskwa.
 
Przeczytaj także:

A2 na razie za darmo (2006-07-24)

A2 - można by jechać ale... (2006-07-04)

Autostradowe harmonogramy (2006-07-12)

GDDKIA - "nie trzeba zrywać asfaltu na autostradzie A2" (2006-03-16)

Dziesięciu chętnych na A2 (2006-12-13)

 


 


Podobne wiadomości:

Autostradowe harmonogramy

Autostradowe harmonogramy

Polskie drogi 2006-07-12

A2 na razie za darmo

A2 na razie za darmo

Polskie drogi 2006-07-24

Komentuj:

~adam 2006-10-26

Te wrzystkie plany to tylko na papierze realia są zupełnie inne

~grzecho 2006-09-08

ostatnio jechałem z berlina do warszawy, wiec miałem przyjemność przetestowania całej istniejącej a2, brawo.. jesteśmy w europie.... czekam na kolejne odcinki, myślęze za mego żywota

~maG 2006-08-23

Przyłączam się do krytyki odnośnie map i oznakowania -- gdzie ta autostrada jest ??? ; jestem mieszkańcem Łodzi, chcę ją wypróbować. Dobrze że "oficjele"trafili żeby ją otworzyć - w Dąbiu ? dlaczego ? bo tam jokoś trafili? Znajomy do pracy w Łodzi z Głowna/15 km. za Strykowem w kierunku W-Wy/ jeździ bocznymi drogami bo nie może się przebić "pod prąd " normalną drogą. Pozytywy ? - jest to początek realnych korzyści z przystąpienia do Unii o czym nie można zapominać.

~~Bonus 2006-08-01

c.d. Rozumiem drobne zmiany, gdy zmienia się ciut przebieg trasy. Ale gdzie zniknęło prawie całe 90 km autostrad??????? Kto mnie uświadomi?

~~Bonus 2006-08-01

słuchajcie ludzie jestem w poważnym szoku. Trzeba coś zrobić! Na autostradach na wikipedii podawana do niedawna liczba km projektowanych w Polsce autostrad zmieniła się. Zmniejszyła się z 2085km do 1996km!!! A to bez żadnych zmian w projektach i dotychczasowe odcinki pozostają w swej formie tak jak były! O co więc chodzi?????? W ostatnich dniach ktoś dokonywał zmian na stronie; z pewnością ma to związek z tym faktem. Nie mogę pojąć i dojść; od lat było 2085 km w programach, odcinki nie zmieniły się ani na jotę jednak po dodaniu długości wszystkich wychodzi 1996 a w opisie dróg podawana jest liczba "ok 2000 tys projektowanych autostrad". Nie ptrafię dojść, z którego odcinka ile odjęto. Może jednak coś być na rzeczy, skoro wg autorów strony "Nowe Drogi" A2 Konin Stryków ma w rzeczywistosci 99,5km a nie 103,5, jak podają wykonawcy i strona rządowa. Jak myślicie? Ktos podkrada drogi,których jeszcze nie ma??? I myśli, że nikt do tego nie dojdzie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.