mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wkrótce budowa mostu na Odrze w Ciechanowie

Wkrótce budowa mostu na Odrze w Ciechanowie

Wkrótce powinna ruszyć budowa mostu na Odrze w ciągu drogi wojewódzkiej nr 323 (Radoszyce-Ciechanów woj. dolnośląskie). Most zapełni lukę na ponad 40 - kilometrowym odcinku Odry i pozwoli zlikwidować istniejącą przeprawę promową, która uzależniona jest od poziomu wód Odry i pory roku. Inwestycja wyniesie prawie 54,5 mln zł.

Wkrótce budowa mostu na Odrze w Ciechanowie
W ramach inwestycji powstanie  nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 323 wraz z mostem na Odrze. Inwestycja jest zlokalizowana na terenie dwóch dolnośląskich powiatów: lubińskiego i górowskiego, między miejscowościami: Radoszyce i Ciechanów.

Istniejące w pobliżu inwestycji mosty prowadzą ruch kołowy przez środek miast i nie są dostosowane do ruchu pojazdów ciężkich. Rosnący ruch towarowy od terenów rolniczych Wielkopolski do obszaru Lubińsko-Głogowskiego Zagłębia Miedziowego potrzebuje nowego połączenia, odpowiadającego wyższym wymaganiom w zakresie nośności i odpowiedniej przepustowości. Droga na odcinku objętym inwestycją ma więc kluczowe znaczenie dla obsługi ruchu w tym regionie. Z przeprowadzonych analiz wynika, że most na Odrze przejmie ok. 1/3 - 1/4 ruchu z najbliższych przepraw mostowych w Głogowie i Ścinawie.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum dwóch firm: Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „Mosty- Łódź” S. A.(lider) i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR sp. z o.o. z Zawiercia.

Budowa mostu jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~jumper 2010-03-15

do Wiewiór : nie jednemu psu Burek..

~Wiewiór 2010-03-15

Na Odrze w Ciechanowie? Chyba kogoś porąbało....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Opel Insignia - oficjalne ceny
Nowy Opel Insignia - oficjalne ceny
Niemiecki przedstawiciel segmentu D jest jedną z najbardziej oczekiwanych nowości. Już niebawem nowy Opel Insignia pojawi się w polskich salonach, a tymczasem dealerzy rozpoczynają zbieranie zamówień.
Odgadnij model Odgadnij model