mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wkrótce obwodnica Olecka

Wkrótce obwodnica Olecka

Lada dzień zostanie udostępniona do ruchu obwodnica Olecka. Obwodnica Olecka jest drogą klasy GP o przekroju 2+1.

Wkrótce obwodnica Olecka
Jak informuje GDDKiA otwarcie dla ruchu obwodnicy Olecka będzie warunkowe, ponieważ nie zostały zakończone jeszcze wszystkie prace na drogach serwisowych, przy umocnieniu rowów i skarp oraz przebudowie urządzeń melioracyjnych. Wykonawca zakończy te prace na wiosnę. Nie zostało jeszcze podłączone oświetlenie drogi. Do czasu zakończenia prac wykończeniowych będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu (70 km/h).

Obwodnica Olecka jest drogą klasy GP o przekroju 2+1. W Polsce kierowcy mają do dyspozycji obecnie około 60 km dróg z układem pasów 2+1. Ich liczba wkrótce szybko się zwiększy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła bowiem prace nad wdrożeniem zastosowania przekroju 2+1 pasowego na sieci dróg krajowych. Przekrój 2+1 pasowy to przekrój drogi, który wyposażony jest naprzemiennie raz w jeden, raz w dwa pasy ruchu co umożliwia sprawne wyprzedzanie wolniejszych pojazdów. Przekrój ten z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz jego efektywność wpasowuje się pomiędzy drogę dwujezdniową, a dwupasową drogę dwukierunkową.

Komentuj:

~Jja i mój klekot 2013-02-20

No i ..dokąd ta droga prowadzi...do przejscia granicznego z obw/Kaliningradzkim,a tam nedza dziurawa i szerokości scierzki rowerowej,no i te 3,5 t.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.