mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wkrótce obwodnica Olecka

Wkrótce obwodnica Olecka

Lada dzień zostanie udostępniona do ruchu obwodnica Olecka. Obwodnica Olecka jest drogą klasy GP o przekroju 2+1.

Wkrótce obwodnica Olecka
Jak informuje GDDKiA otwarcie dla ruchu obwodnicy Olecka będzie warunkowe, ponieważ nie zostały zakończone jeszcze wszystkie prace na drogach serwisowych, przy umocnieniu rowów i skarp oraz przebudowie urządzeń melioracyjnych. Wykonawca zakończy te prace na wiosnę. Nie zostało jeszcze podłączone oświetlenie drogi. Do czasu zakończenia prac wykończeniowych będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu (70 km/h).

Obwodnica Olecka jest drogą klasy GP o przekroju 2+1. W Polsce kierowcy mają do dyspozycji obecnie około 60 km dróg z układem pasów 2+1. Ich liczba wkrótce szybko się zwiększy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła bowiem prace nad wdrożeniem zastosowania przekroju 2+1 pasowego na sieci dróg krajowych. Przekrój 2+1 pasowy to przekrój drogi, który wyposażony jest naprzemiennie raz w jeden, raz w dwa pasy ruchu co umożliwia sprawne wyprzedzanie wolniejszych pojazdów. Przekrój ten z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz jego efektywność wpasowuje się pomiędzy drogę dwujezdniową, a dwupasową drogę dwukierunkową.

Komentuj:

~Jja i mój klekot 2013-02-20

No i ..dokąd ta droga prowadzi...do przejscia granicznego z obw/Kaliningradzkim,a tam nedza dziurawa i szerokości scierzki rowerowej,no i te 3,5 t.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.