mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wkrótce otwarcie A1 Maciejów - Sośnica

Wkrótce otwarcie A1 Maciejów - Sośnica

6-kilometrową trasą między węzłami „Gliwice-Sośnica” i „Gliwice-Maciejów” pojedziemy we wrześniu. Wtedy Gliwice zyskają autostradową obwodncę. Trwają właśnie prace wykończeniowe.

Wkrótce otwarcie A1 Maciejów - Sośnica
Oficjalny termin oddania przewidziano na 19 września. Gliwicki fragment autostrady A1 jest trudny w budowie pod względem technicznym – przebiega przez tereny zurbanizowane i narażone na szkody górnicze. Dodatkowymi trudnościami przy budowie były powódź i długa mroźna zima.

Przekrój autostrady składać się będzie z dwóch jezdni. Każda jezdnia posiadać będzie po 3 pasy ruchu w każdym kierunku oraz pas awaryjny. Szerokość pasa ruchu wyniesie 3,75 m, a pasa awaryjnego 3 m. Inwestycja to także budowa dwóch estakad (1663m oraz 521m), 8 wiaduktów, 3 przejść dla zwierząt, murów oporowych, kanalizacji deszczowej, urządzeń ochrony środowiska, oświetlenia węzłów autostradowych i Obwodu Utrzymania Autostrady, a także wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 77 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~tubylec 2011-09-02

dodatkowym utrudnieniem było rozpoczęcie budowy z dwóch stron co zaowocowało przesunięciem ok 1m jednej części względem drugiej. i trzeba było burzyć. naprawdę :)

~rick 2011-09-01

nie zapomnijcie poświęcić :D

~endrju 2011-09-01

Maciejów to dzielnica Zabrza a nie Gliwic

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport