mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wkrótce otwarcie DW932 w Świerklanach

Wkrótce otwarcie DW932 w Świerklanach

Remontowany i zamknięty odcinek DW932 w Świerklanach (woj. śląskie), zostanie otwarty dla ruchu wczesnym rankiem w czwartek, 7 listopada br. - informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Wkrótce otwarcie DW932 w Świerklanach
Remont liczącego ok. 1200 m odcinka DW932, rozpoczął się 17 września br. Droga zamknięta została 9 sierpnia, po tym jak inspektorzy ZDW w Katowicach stwierdzili, iż deformacja jezdni nie pozwala użytkować drogi w sposób bezpieczny. Wykonano wtedy szczegółowe badania konstrukcji drogi, które wykazały, że tylko generalny remont ma techniczne i ekonomiczne uzasadnienie. 17 września br. ekipy remontowe rozpoczęły prace. Rozebrano w całości konstrukcję drogi. Wykonano stabilizację gruntu i odbudowano całą konstrukcję drogi.

W czwartek, 7 listopada br. zostanie przywrócona organizacja ruchu, jaka obowiązywała przed 9  sierpnia br. Oznacza to, że pojazdy ciężarowe, poruszające się autostradą A1 i korzystające z objazdu nieukończonego jeszcze mostu w Mszanie, zjeżdzając węzłem w Świerklanach, pojadą DW932, także otwartym odcinkiem przez Marklowice i Wodzisław Śląski, potem DK78 do Chałupek. Zaś objazd dla pojazdów osobowych (i dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t) objazd odbywać się będzie jak dotychczas przez DW932 w Świerklanach, DW930 i DW933 do Mszany.
Tematy w artykule: slaskie

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~Jonek 2013-11-07

To był tzw. objazd objazdu,typowe w tym kraju..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.