mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wkrótce otwarcie Pabianickiej w Łodzi

Wkrótce otwarcie Pabianickiej w Łodzi

Nowa szersza jezdnia, rondo oraz krańcówka dla autobusów i tramwajów - to zwieńczenie potężnej inwestycji kompletnej przebudowy ulicy Pabianickiej od rzeki Ner do granic miasta Łodzi. Wkrótce nastąpi otwarcie tej ważnej trasy komunikacyjnej. Projekt kosztował ok. 40 mln zł. i sfinansowany został całkowicie z budżetu miasta.

Wkrótce otwarcie Pabianickiej w Łodzi
Dzięki realizacji inwestycji kierowcy jadący z centrum w stronę Ikei będą mieli do dyspozycji pięć pasów jezdni - skrajne do skrętów w prawo i w lewo oraz trzy do jazdy na wprost. Będą dwa wjazdy do centrum handlowego - zwykły i z ronda. W przyszłości na rondzie ma powstać estakada, skąd będzie biegła droga dojazdowa do zachodniej obwodnicy Łodzi - drogi S14.

Przedsięwzięcie zakłada również przebudowę mostu na rzece Ner. Modernizacja obiektu pozwoli zwiększyć jego nośność do 50 ton, i co za tym idzie zaliczyć go do nowoczesnych mostów klasy A.

W okolicach zabudowy mieszkalnej na ulicy Pabianickiej postawione został ekrany akustyczne, chroniące przed hałasem. Wybudowana została także nowa ścieżka rowerowa wraz z nowymi chodnikami.

Inwestycja zapewni mieszkańcom Łodzi sprawny dojazd do Centrum Handlowego ,,Port Łódź -IKEA" oraz wyjazd z Łodzi w kierunku Pabianic, Sieradza i Wrocławia.

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Autostrada A1 od Strykowa do Tuszyna otwarta!

Autostrada A1 od Strykowa do Tuszyna otwarta!

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~Pabianiczanin 2009-08-29

masz coś do Pabianic...? :/

~zgierzyk 2009-08-27

Szczególnie końcówka dla tramwajów się przyda. W telewizji pokazywali bardzo oryginalnego burmistrza Pabianic jak pajacował przeciwko tramwajom w Pabianicach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.