mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wkrótce otwarcie Pabianickiej w Łodzi

Wkrótce otwarcie Pabianickiej w Łodzi

Nowa szersza jezdnia, rondo oraz krańcówka dla autobusów i tramwajów - to zwieńczenie potężnej inwestycji kompletnej przebudowy ulicy Pabianickiej od rzeki Ner do granic miasta Łodzi. Wkrótce nastąpi otwarcie tej ważnej trasy komunikacyjnej. Projekt kosztował ok. 40 mln zł. i sfinansowany został całkowicie z budżetu miasta.

Wkrótce otwarcie Pabianickiej w Łodzi
Dzięki realizacji inwestycji kierowcy jadący z centrum w stronę Ikei będą mieli do dyspozycji pięć pasów jezdni - skrajne do skrętów w prawo i w lewo oraz trzy do jazdy na wprost. Będą dwa wjazdy do centrum handlowego - zwykły i z ronda. W przyszłości na rondzie ma powstać estakada, skąd będzie biegła droga dojazdowa do zachodniej obwodnicy Łodzi - drogi S14.

Przedsięwzięcie zakłada również przebudowę mostu na rzece Ner. Modernizacja obiektu pozwoli zwiększyć jego nośność do 50 ton, i co za tym idzie zaliczyć go do nowoczesnych mostów klasy A.

W okolicach zabudowy mieszkalnej na ulicy Pabianickiej postawione został ekrany akustyczne, chroniące przed hałasem. Wybudowana została także nowa ścieżka rowerowa wraz z nowymi chodnikami.

Inwestycja zapewni mieszkańcom Łodzi sprawny dojazd do Centrum Handlowego ,,Port Łódź -IKEA" oraz wyjazd z Łodzi w kierunku Pabianic, Sieradza i Wrocławia.

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~Pabianiczanin 2009-08-29

masz coś do Pabianic...? :/

~zgierzyk 2009-08-27

Szczególnie końcówka dla tramwajów się przyda. W telewizji pokazywali bardzo oryginalnego burmistrza Pabianic jak pajacował przeciwko tramwajom w Pabianicach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.