mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wkrótce otwarcie Pabianickiej w Łodzi

Wkrótce otwarcie Pabianickiej w Łodzi

Nowa szersza jezdnia, rondo oraz krańcówka dla autobusów i tramwajów - to zwieńczenie potężnej inwestycji kompletnej przebudowy ulicy Pabianickiej od rzeki Ner do granic miasta Łodzi. Wkrótce nastąpi otwarcie tej ważnej trasy komunikacyjnej. Projekt kosztował ok. 40 mln zł. i sfinansowany został całkowicie z budżetu miasta.

Wkrótce otwarcie Pabianickiej w Łodzi
Dzięki realizacji inwestycji kierowcy jadący z centrum w stronę Ikei będą mieli do dyspozycji pięć pasów jezdni - skrajne do skrętów w prawo i w lewo oraz trzy do jazdy na wprost. Będą dwa wjazdy do centrum handlowego - zwykły i z ronda. W przyszłości na rondzie ma powstać estakada, skąd będzie biegła droga dojazdowa do zachodniej obwodnicy Łodzi - drogi S14.

Przedsięwzięcie zakłada również przebudowę mostu na rzece Ner. Modernizacja obiektu pozwoli zwiększyć jego nośność do 50 ton, i co za tym idzie zaliczyć go do nowoczesnych mostów klasy A.

W okolicach zabudowy mieszkalnej na ulicy Pabianickiej postawione został ekrany akustyczne, chroniące przed hałasem. Wybudowana została także nowa ścieżka rowerowa wraz z nowymi chodnikami.

Inwestycja zapewni mieszkańcom Łodzi sprawny dojazd do Centrum Handlowego ,,Port Łódź -IKEA" oraz wyjazd z Łodzi w kierunku Pabianic, Sieradza i Wrocławia.

Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Pabianiczanin 2009-08-29

masz coś do Pabianic...? :/

~zgierzyk 2009-08-27

Szczególnie końcówka dla tramwajów się przyda. W telewizji pokazywali bardzo oryginalnego burmistrza Pabianic jak pajacował przeciwko tramwajom w Pabianicach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
Oto jeden z najbardziej wyczekiwanych odcinków dróg w Polsce. Trasa ekspresowa S7 z Warszawy do Grójca uzupełni sieć w centralnej Polsce. Niebawem ruszy jego realizacja, a minister infrastruktury i budownictwa liczy na zakończenie budowy przed terminem.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic