mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wkrótce poznamy wykonawcę gliwickiego odcinka DTŚ

Wkrótce poznamy wykonawcę gliwickiego odcinka DTŚ

Z końcem kwietnia otworzono oferty w przetargu na budowę gliwickiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej (G1). Obecnie trasa przebiega przez pięć miast: Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską i częściowo przez Zabrze. Jest to ponad 20 km trasy relacji wschód-zachód. Od czerwca ubiegłego roku można jeździć nowym 4,7 km odcinkiem (odcinki Z1, Z2) Drogowej Trasy Średnicowej w Zabrzu. Do wybudowania pozostały jeszcze odcinki Z3 i Z4 w Zabrzu oraz G1 i G2 w Gliwicach o łącznej długości 11,3 km.

Wkrótce poznamy wykonawcę gliwickiego odcinka DTŚ
O zamówienie ubiega się 14 wykonawców. Najkorzystniejszą ofertę złożyła SKANSKA oferując wykonanie prac za kwotę 244,6 mln zł. Najdroższą ofertę na kwotę 341,7 mln zł złożyło konsorcjum firm, gdzie liderem jest MSF ENGENHARIA z Portugalii. Rozstrzygnięcie przetargu, przewidywane jest na koniec czerwca (kontrola uprzednia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, kontrakt współfinansowany ze środków UE). Termin ten zakłada brak odwołań.

Ok. 2,8 km odcinek G1 w Gliwicach przebiega od ul. Kujawskiej w Gliwicach do granicy z miastem Zabrze, w tym 216,00 m na terenach kolejowych. Od ul. Kujawskiej do węzła z autostradą A1 DTŚ będzie miała 2 jezdnie po 3 pasy ruchu w każdym kierunku, natomiast od węzła z autostradą A1 do granic z miastem Zabrze: 2 jezdnie po 3 pasy ruchu w każdym kierunku z pasem awaryjnym. Na odcinku tym zaplanowano 5 obiektów inżynierskich: (wiadukt w ciągu DTŚ nad ul. Kujawską, wiadukt w ciągu DTŚ nad ul. Błonie, most w ciągu DTŚ nad autostradą A1 i rzeką Kłodnicą, wiadukt w ciągu DTŚ nad ul. Wschodnią, wiadukt w ciągu DTŚ nad torami PKP).

 - Zakładając sprawne i terminowe przeprowadzenie procedur przetargowych rozpoczęcie prac budowlanych w Gliwicach może nastąpić w II połowie 2012 r. Mając na uwadze powyższe założenia wybudowanie odcinków gliwickich możliwe byłoby w III kwartale 2014 r. – informuje Danuta Żak z DTS S.A.

Docelowo Drogowa Trasa Średnicowa, zwana także autostradą  miejską, będzie miała około 32 km długości i połączy Katowice z Gliwicami. Jak wszystko potoczy się zgodnie z planami, cała trasa będzie gotowa pod koniec 2014 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~tom 2012-05-07

tak 3mać! niech budują i niech robota rusza czym prędzej!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.