mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wkrótce prace na Hoffmana w Toruniu

Wkrótce prace na Hoffmana w Toruniu

Budowa dróg objazdowych, usuwanie kolizji gazowych - tak wyglądają przygotowania do przebudowy placu prof. A. Hoffmanna , jednego z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Toruniu.

Wkrótce prace na Hoffmana w Toruniu
W połowie maja  ruszy przebudowa placu prof. A. Hoffmanna. Obecnie, wykonawca robót, firma Skanska przygotowuje drogi objazdowe i usuwa kolizje gazowe. Potem roboty będą prowadzone na skrzyżowaniu.

Na placu prof. A. Hoffmanna planuje się budowę ronda. -W ramach inwestycji na odcinku 300 metrów przebudowana zostanie linia tramwajowa. Na rondo będziemy wjeżdżać dwoma pasami ruchu, wokół  powstaną ścieżki rowerowe (bitumiczne) i chodniki. Zostanie również zagospodarowana zieleń –mówi Stefan Kalinowski, z-ca dyrektora MZD.

Plac prof. A. Hoffmanna to skrzyżowanie  drogi krajowej nr 80 tj. ul. Kraszewskiego z drogami powiatowymi : ul. Gen. J. Bema i ul. Fałata. Z uwagi na słabą czytelność, istniejące skrzyżowanie stanowi jeden z najbardziej niebezpiecznych punktów Torunia. Potwierdzają to statystyki policyjne, z których wynika, że w latach 2007-2009 doszło tu aż do 136 kolizji drogowych.

Przebudowa skrzyżowania na placu Hoffmanna jest powiązana z budowę hali widowiskowo-sportowej przy ul. gen. J. Bema. -Lokalizacja obiektów sportowych w tym miejscu wymusiła konieczność wprowadzenia zmian w dotychczasowym układzie komunikacyjnym miasta- mówi Kalinowski .- Stąd konieczność przebudowy tego skrzyżowania.  Usprawni to ruch samochodowy, a co najistotniejsze poprawi się bezpieczeństwo pieszych  i kierowców -dodaje.

Zakończenie prac przewidziano na maj 2012 roku.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Niemiecki producent opublikował kolejne grafiki ukazujące kolejne wcielenie popularnego modelu Jetta. samochód zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w Detroit.