mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wkrótce remont drogi nr 273 pod Toruniem

Wkrótce remont drogi nr 273 pod Toruniem

Remontowany będzie odcinek DW 273 od strony DK nr 10 w Cierpicach pod Toruniem.

Wkrótce remont drogi nr 273 pod Toruniem
Na tej drodze wojewódzkiej natężenia ruchu dochodzą 3400 pojazdów na dobę. W ubiegłym roku samorząd województwa wsparł przebudowę fragmentu tej drogi w granicach administracyjnych miasta Torunia. Z regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego miasto otrzymało 4 mln zł. Przebudowa ul. Nieszawskiej kosztowała w sumie 9,5 mln zł. Za tę kwotę udało się przebudować ponad 3-kilometrowy odcinek. Przy trasie powstał chodnik, ścieżka rowerowa, zjazdy do posesji oraz zatoki autobusowe. Utwardzone zostało również  pobocze, a na trasie zainstalowano oświetlenie i wiaty przystankowe.

Teraz remontowany będzie kilometrowy odcinek od strony DK nr 10 w Cierpicach. – Rozpisaliśmy już przetarg na to zadanie – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. - Nawierzchnia na kilometrowym odcinku zostanie sfrezowana i oczyszczona. Następnie ułożony zostanie tak zwany dywanik na zimno. To daje tez gwarancję, że prace toczyć się będą bardzo szybko. Po jego ułożeniu już po 20-40 minutach z nowej nawierzchni mogą korzystać samochody. Poprawimy też geometrię drogi przy skrzyżowaniu z ul. Ogrodową. Na koniec wymalowane będzie oznakowanie poziome. Zakładamy, że prace zakończą się najpóźniej do 18 lipca. Wstępnie oszacowaliśmy je na 300 tysięcy złotych. To odcinek przebiegający przez las, gdzie nie zachodzi konieczność budowy dodatkowej infrastruktury.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne
Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne
Już niebawem skończy się kłopotliwe zaginanie tablic rejestracyjnych w pojazdach, które nie mają wystarczającego miejsca na standardową wersję. "Gazeta Polska Codziennie" donosi, że już w połowie przyszłego roku mają zostać dopuszczone tablice o niestandardowych wymiarach.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic