mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Włocławek: III etap prac na Kapitulnej

Włocławek: III etap prac na Kapitulnej

Trwają prace związane z trzecim etapem przebudowy ul. Kapitulnej we Włocławku. Prace zakończą się w listopadzie tego roku.

Włocławek: III etap prac na Kapitulnej
Kilka dni temu został oddany do użytku odcinek ul. Gajowej – od ul. Szuwarowej do wjazdu na parking przed zakrętem w ul. Kapitulną. Na tym fragmencie przebudowano kanalizację sanitarną i deszczową oraz położono nową nawierzchnię drogową. Wykonano także kompleksowe zabezpieczenie fragmentu skarpy nasypu drogowego. Niebawem rozpocznie się remont odcinka ul. Kapitulnej od ulicy Gajowej do skrzyżowania z ul. Jastrzębią. W lipcu br. zaplanowano rozpoczęcie przebudowy drogi pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Wysoką i Długą, a wyremontowaną już ul. Okrzei (droga krajowa nr 1).

Pod torami linii kolejowej powstanie nowe przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów. Przeprawa pod torami znacznie usprawni ruch, bowiem zostanie tam oddany do użytku dodatkowy pas ruchu. Na czas prowadzenia robót przy wiadukcie ten odcinek zostanie zamknięty dla ruchu. Wyznaczone zostaną objazdy przez ul. Wronią, Wieniecką i Obwodową. Zakres robót obejmie także prace związane z przebudową chodników, zjazdów do posesji oraz zatok autobusowych wraz z wiatami przystankowymi. Poza wymianą nawierzchni i wzmocnieniem drogi zostanie zmieniony układ komunikacyjny przy wiadukcie kolejowym.

Wykonawcą remontu jest konsorcjum włocławskich spółek „Drogtom” oraz „Husar Budownictwo Inżynieryjne”. Firmy podpisały z Miejskim Zarządem Dróg umowę na kwotę 13 mln 161 tys. zł.
Wnioskowana kwota unijnego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 12 mln 436 tys. zł. Całkowita wartość wszystkich prac związanych z trzecim etapem wynosi 27 mln 240 tys. zł. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu pn.: „Skomunikowanie terenów inwestycyjnych miasta Włocławek - przebudowa ul Kapitulnej do połączenia z rondem Falbanka oraz z Zazamczem do ul. Wienieckiej” i finansowana z Unii Europejskiej - z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Audi R8, BMW M3 i Porsche 911

auto motor i sport 0000-00-00

Większy i mocniejszy. Tym razem Porsche 911 różni się od poprzednika bardziej niż jakikolwiek wcześniejszy model. Jako Carrera S walczy w naszym teście z Audi R8 4.2 FSI i BMW M3 o przywództwo w klubie aut z silnikami o mocy 400 KM.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando