mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Włocławska jedynka doczekała się przebudowy

Włocławska jedynka doczekała się przebudowy

Podpisano umowę z wykonawcą przebudowy prawie dwukilometrowego odcinka krajowej „jedynki” we Włocławku. Zakresem przebudowy zostanie objęty odcinek ulicy Okrzei od skrzyżowania z ulicą Lunewil do okolic placu Powstania Styczniowego. Prace wyniosą prawie 39,5 mln zł. W sumie przebudową ma być objęte prawie 15 km drogi krajowej nr 1.

Włocławska jedynka doczekała się przebudowy
Roboty będzie prowadzić konsorcjum firm – „Aprivia” SA z Wysogotowa, „Hydrobudowa Polska” SA z Wysogotowa, „Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych” SA z Nowego Tomyśla i „Husar Budownictwo Inżynieryjne” Sp. z o.o. z Włocławka. Konsorcjum wykona ten remont za kwotę 39,48 mln zł.

Zakres robót drogowych obejmuje przebudowę nawierzchni jezdni wraz z podniesieniem parametrów technicznych drogi, budowę i przebudowę ciągów pieszo-rowerowych, zjazdów oraz zatok autobusowych wraz z ustawieniem nowych wiat przystankowych. Wykonawca zajmie się także robotami kanalizacyjnymi – budową i przebudową kolektorów i kanałów deszczowych wraz z budową wylotu do rzeki Zgłowiączki. W zakres robót wchodzi również budowa i przebudowa oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej. Zbudowana zostanie kanalizacja teletechniczna pod sieć teleinformatyczną. Wyremontowane zostanie przejście podziemne w rejonie dworca PKP/PKS na szerokości pasa drogowego. Wykonawca będzie musiał zagospodarować istniejące tereny zielone. Ponadto wykonane zostanie nowe oznakowanie pionowe i poziome wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu. Niezbędna jest również przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej wynikająca z kolizji z projektowanym układem drogowym.

Przypomnijmy, Włocławek, na przebudowę prawie piętnastokilometrowego odcinka drogi krajowej numer jeden otrzyma z unijnej kasy ok. 134 milionów złotych, czyli prawie połowę całej kwoty potrzebnej na inwestycję – zapewnił minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

Przebudowa krajowej jedynki znalazła się wśród trzynastu najważniejszych inwestycji drogowych w Polsce, które już mają pewne dofinansowanie z Unii Europejskiej. Ministerstwo Infrastruktury, po przeprowadzeniu przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych oceny formalnej i merytorycznej, zatwierdziło listę rankingową projektów rekomendowanych do dofinansowania.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~HELLBOY 2010-01-30

Włocławek to taka dziura, ze trzeba sie cieszyc z kazdej inwestycji ktora ma tam miejsce. Miasto umiera.

~driver 2010-01-29

jak czytam posty takich ludzi jak "ossakaa" to zaczyna mnie ogarniać zwątpienie. krajową 1 (m. in. przez Włocławek) jeździ bardzo dużo samochodów i nawet jak powstanie autostrada (na którą nadal nie ma przetargu - odcinek Toruń - Kowal) to spory ruch i tak będzie przetaczał się przez Włocławek. Miasto to leży wzdłuż tej drogi wyglądającej jak ser szwajcarski i czas najwyższy zrobić z nią porządek.

~dr leszek 2010-01-27

15 km,dobre i to,ale ciekawe czy bedzie przecinanie wstazki i cala zgraja oficjeli???kekekekekkee

~Armin 2010-01-27

ossaka a co to z twoich pieniędzy idzie, że się tak bulwersujesz!? Włocławek to miasto na prawach powiatu i musi drogę krajową remontować z własnych środków, państwo nie mam prawa dołożyć ani grosza!! A to, że miasto dostało dofinansowanie z UE to według ciebie źle? chyba ty się odrywasz od rzeczywistości... Poza tym pamiętaj, że stara jedynka będzie alternatywą dla płatnej autostrady, więc warto by była w dobrym stanie.

~Czesm 2010-01-27

Całe szczęście, 1 we Włocławku to istna dziurawica!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.