mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Włocławski most przez Wisłę czeka na fundusze

Włocławski most przez Wisłę czeka na fundusze

16 lutego podpisana została umowa na przebudowę przeprawy mostowej przez Wisłę we Włocławku. Według zapowiedzi prace maja ruszyć w marcu br. i potrwają do końca 2008 roku. Nadal jednak nie wiadomo czy inwestycja otrzyma dofinansowanie 12 mln zł z funduszy europejskich.

Wartość zadania „Przebudowa przeprawy mostowej przez Wisłę we Włocławku” wyniesie ok. 15 mln zł. Urząd Marszałkowski wspólnie z Urzędem Miasta we Włocławku podejmują starania, aby uzyskać dofinansowanie remontu mostu w wysokości 12 mln zł z oszczędności poprzetargowych inwestycji realizowanych w ramach unijnych funduszy w latach 2004 – 2006. Oszczędności te zostały jednak zablokowane przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. „Jeśli nie uda się uzyskać dofinansowania z tego źródła most znajdzie się na liście indykatywnej, czyli projektów kluczowych przygotowanych w Urzędzie Marszałkowskim” – zapewnił marszałek Piotr Całbecki.

Most we Włocławku powstał jeszcze w latach trzydziestych ubiegłego stulecia. Od prawie 20 lat nie był remontowany. Pogarszający się stan obiektu wymaga natychmiastowej reakcji, w przeciwnym razie obiekt zostanie zamknięty.


Przeczytaj także:

Nowy most w Toruniu na liście rezerwowej (2007-02-22)

DK 25 Stryszek - Inowrocław będzie rozbudowana (2007-01-23)

 


Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.