mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wniosek o ZRID dla drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wlkp. złożony

Wniosek o ZRID dla drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wlkp. złożony

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła do Wojewody Lubuskiego wniosek o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) na budowę drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego

Wniosek o ZRID dla drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wlkp. złożony
Przedmiotem inwestycji jest dobudowa drugiej (prawej) jezdni zachodniej obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego o długości 11,66 km. Łączy odcinek drogi S-3 Szczecin – Gorzów (przed węzłem „Gorzów Północ” „w. Małyszyn”) z budowanym odcinkiem S-3 Gorzów – Międzyrzecz. Dobudowa drugiej jezdni ma na celu zwiększyć bezpieczeństwo i płynności ruchu tranzytowego oraz poprawienie jego czytelności.

Termin wydania ZRID-u wynosi 90 dni + 45 dni potrzebne na przeprowadzenie powtórnej decyzji środowiskowej. Otrzymanie decyzji kończy etap przygotowania inwestycji. Zezwolenie jest bezterminowe. Do rozpoczęcia procedury przetargowej i realizacji robót potrzebne są już tylko pieniądze. Podobnie jak w przypadku obwodnicy Międzyrzecza, obecnie na realizacje zadania nie ma zapewnionych środków finansowych.

Pierwszy etap budowy zachodniej obwodnicy Gorzowa Wlkp. – od węzła „Gorzów Południe” „w. Zakanale” do ul. Sulęcińskiej, dł. około 2,1 km, został zrealizowany w latach 2001-2004. Natomiast drugi etap – od węzła „Gorzów Północ” do węzła „Gorzów Południe”, dł. około 9,5km, został zrealizowany w latach 2005-2007.

Komentuj:

~Jasiu 2013-02-16

Najpierw jeden przetarg i tysiace pozwolen na jedna nitke a potem wszystko od poczatku na druga - zaledwie 10 km drogi - gdzie to dokladnie w Afryce ten kraj Polska :-)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.