mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wojewódzkie w kujawsko-pomorskim do odnowy

Wojewódzkie w kujawsko-pomorskim do odnowy

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy zaplanował w tym roku m.in. przebudowę DW nr 548 w Dębowej Łące, DW nr 558 w Wielgiem oraz DW nr 244 w Wojnowie.

Wojewódzkie w kujawsko-pomorskim do odnowy
Ze środków województwa przebudowany zostanie między innymi kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 548 w Dębowej Łące. W miejscowości ułożony zostanie nowy asfalt, rozbudowane zostaną chodniki, a najważniejsze skrzyżowanie przebudowane zostanie na rondo. Na prace zarezerwowano ponad 2 mln złotych. Dokładna kwota będzie znana po przetargu.

W tym roku ZDW w Bydgoszczy zamierza przebudować też prawie 700- metrowy fragment DW nr 244 w Wojnowie. To kolejna inwestycja  na ważnej drodze okalającej od północnego zachodu Bydgoszcz.

Odnowy zaplanowano poza tym na półkilometrowym odcinku DW nr 266 w Piotrkowie Kujawskim, na ulicy Wojska Polskiego w Kowalu.  Rozbudowane zostanie skrzyżowanie w Szczepicach na DW nr 241 w powiecie nakielskim.

Część środków zarezerwowano również na tak zwane powierzchniowe utrwalenia nawierzchni.  Dzięki temu zabiegowi udaje się przedłużyć żywotność wielu dróg, które czekają na  modernizację. Tego rodzaje prace  zaplanowano między innymi na DW nr 272 pomiędzy Laskowicami i Jeżewem,  DW nr 538 pomiędzy Grutą i Słupskim Młynem, DW nr 246 pomiędzy Łabiszynem i Jeżewem, oraz na fragmentach DW nr 237 w powiecie tucholskim (Legbąd-Woziwoda) i DW nr 557 w powiecie lipnowskim (Chlebowo-Makówiec)

ZDW dysponuje także 7 projektami na przebudowę kolejnych 150 kilometrów dróg. Przetargi ruszą w  momencie, gdy  zostaną uruchomione środki z nowej perspektywy unijnej. W ostatnich latach udało się przebudować 250 kilometrów dróg przy  wykorzystaniu środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

– Warto podkreślić, że staramy się jeszcze  o środki unijne na remont mostu w ciągu DW nr 560 na ul. Sienkiewicza w Brodnicy. Projekt jest gotowy i jeśli tylko uda się nam pozyskać dodatkowe środki jeszcze w tym roku ruszymy z inwestycją. Jesteśmy też gotowi do realizacji kolejnej edycji Drogowej Inicjatywy Samorządowej, czyli programu poprawy bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich współfinansowanym przez gminy oraz samorząd województwa. Weryfikujemy jeszcze dokumentacje projektowe przygotowane przez gminy   – informuje dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Podobne wiadomości:

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.