mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wojnicz czeka na obwodnicę

Wojnicz czeka na obwodnicę

Z początkiem czerwca 2007 oddana zostanie do użytku obwodnica Wojnicza w ciągu drogi krajowej nr 4 Kraków - Tarnów. Budowa, której inwestorem jest krakowski oddział GDDKiA, rozpoczęła się w październiku 2005 r. i wyniesie łącznie ponad 72 mln zł. Na tą inwestycję mieszkańcy gminy i podróżujący wzdłuż krajowej czwórki czekali od dawna.

Wojnicz czeka na obwodnicę

Wykonawcą prac jest konsorcjum, którego liderem jest Mota Engil. Zakres inwestycji obejmuje budowę: jednojezdniowej drogi klasy GP o długości 3,7 km przystosowanej do przenoszenia obciążeń 115 kN/oś, 2 węzłów dwupoziomowych oraz 2 wiaduktów w ciągu ulic przecinających obwodnicę. Odcinekbędzie biegł w ciągu drogi krajowej nr 4. Nowa droga, tak jak cała "czwórka" po modernizacji, będzie miała nośność 115 kN/oś.

Koszt całego przedsięwzięcia, tzn. prac budowlano - montażowych wraz z wykupami, dokumentacją, pracami archeologicznymi i nadzorem to 72,7 mln zł brutto. Inwestycja współfinansowana jest z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Celem inwestycji jest znaczne ograniczenie ruchu tranzytowego w centrum miasta.

Przeczytaj także:

Zmiany na „czwórce” Targowisko – Tarnów (2006-12-22)

Obwodnica potrzebna od zaraz (2006-09-01)

Oddano drogę Dąbrowa Tarnowska – Wojnicz (2006-08-03)

 


Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Misiek 2007-01-18

prawda As;)

~ble 2007-01-17

Trzeba przyznać ze jakość samej drogi wysoka bedzie ale na odcinku poddanym modernizacji czyli Machowa- Łańcut nie będzie poszerzana. Od Łańcuta prawie cały odcinek do Przemysla sa cztery pasy natomiast na modernizowanym nie będzie. Wydaje sie to błędem gdyż nie kazdy bedzie podrózował autostradą ze względu na wysokie opłaty.

~As 2007-01-17

Dokladnie, dodaj jeszcze autostrade A4 to przejedziemy w konfortowych warunkach od niemieckiej granicy do wschodniej, ponadto na kazdej DK cos sie dzieje i dobrze, prawda misiek?

~Misiek 2007-01-17

Droga nr 4 jest w obecnej chwili jednym wielkim placem budowy. Jest to jedna z nielicznych międzynarodówek biegnących przez Polskę, która jest konsekwentnie modernizowana. Już niebawem z Łańcuta do granicy niemieckiej będziemy mogli podróżować w niespotykanych jak na Polskę warunkach (obecnie remontowany jest odcinek Tarnów-Targowisko pod Krakowem, drogowcy przymierzają się również do modernizacji odcinka Łańcut- Machowa).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.