mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wojnicz czeka na obwodnicę

Wojnicz czeka na obwodnicę

Z początkiem czerwca 2007 oddana zostanie do użytku obwodnica Wojnicza w ciągu drogi krajowej nr 4 Kraków - Tarnów. Budowa, której inwestorem jest krakowski oddział GDDKiA, rozpoczęła się w październiku 2005 r. i wyniesie łącznie ponad 72 mln zł. Na tą inwestycję mieszkańcy gminy i podróżujący wzdłuż krajowej czwórki czekali od dawna.

Wojnicz czeka na obwodnicę

Wykonawcą prac jest konsorcjum, którego liderem jest Mota Engil. Zakres inwestycji obejmuje budowę: jednojezdniowej drogi klasy GP o długości 3,7 km przystosowanej do przenoszenia obciążeń 115 kN/oś, 2 węzłów dwupoziomowych oraz 2 wiaduktów w ciągu ulic przecinających obwodnicę. Odcinekbędzie biegł w ciągu drogi krajowej nr 4. Nowa droga, tak jak cała "czwórka" po modernizacji, będzie miała nośność 115 kN/oś.

Koszt całego przedsięwzięcia, tzn. prac budowlano - montażowych wraz z wykupami, dokumentacją, pracami archeologicznymi i nadzorem to 72,7 mln zł brutto. Inwestycja współfinansowana jest z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Celem inwestycji jest znaczne ograniczenie ruchu tranzytowego w centrum miasta.

Przeczytaj także:

Zmiany na „czwórce” Targowisko – Tarnów (2006-12-22)

Obwodnica potrzebna od zaraz (2006-09-01)

Oddano drogę Dąbrowa Tarnowska – Wojnicz (2006-08-03)

 


Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~Misiek 2007-01-18

prawda As;)

~ble 2007-01-17

Trzeba przyznać ze jakość samej drogi wysoka bedzie ale na odcinku poddanym modernizacji czyli Machowa- Łańcut nie będzie poszerzana. Od Łańcuta prawie cały odcinek do Przemysla sa cztery pasy natomiast na modernizowanym nie będzie. Wydaje sie to błędem gdyż nie kazdy bedzie podrózował autostradą ze względu na wysokie opłaty.

~As 2007-01-17

Dokladnie, dodaj jeszcze autostrade A4 to przejedziemy w konfortowych warunkach od niemieckiej granicy do wschodniej, ponadto na kazdej DK cos sie dzieje i dobrze, prawda misiek?

~Misiek 2007-01-17

Droga nr 4 jest w obecnej chwili jednym wielkim placem budowy. Jest to jedna z nielicznych międzynarodówek biegnących przez Polskę, która jest konsekwentnie modernizowana. Już niebawem z Łańcuta do granicy niemieckiej będziemy mogli podróżować w niespotykanych jak na Polskę warunkach (obecnie remontowany jest odcinek Tarnów-Targowisko pod Krakowem, drogowcy przymierzają się również do modernizacji odcinka Łańcut- Machowa).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WCOTY 2019 - lista kandydatów
WCOTY 2019 - lista kandydatów
Plebiscyt World Car of the Year (WCOTY) edycja 2019 nabiera rozpędu. Poznaliśmy właśnie tak zwaną prowizoryczną listę kandydatów, z której wyłonieni zostaną pierwsi finaliści. Rozpiętość jest ogromna - od Dacii Duster aż po BMW Serii 8.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi