mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wojsko buduje most na Wisłoce

Wojsko buduje most na Wisłoce

Trwa  budowa mostu na Wisłoce w gminie Kołaczyce (województwo podkarpackie). Budowę od kilku miesięcy realizowała w ramach działalności szkoleniowej jednostka inżynieryjna z Niska. Żołnierze oddali prowadzony przez wojsko pierwszy etap budowy. Na 11 listopada planowane jest oddanie mostu do użytku.

Wojsko buduje most na Wisłoce

Udział wojska w inwestycji pozwolił na dziesięciokrotne obniżenie części kosztów inwestycji. Inwestor ponosi tylko koszty paliwa i smarów do wojskowego sprzętu. Dalszą część prac nad budową mostu, który o 30 km skróci dojazd do sąsiednich miejscowości i części pól położonych na drugim brzegu rzeki, przejmie firma wyłoniona w przetargu. Most na Wisłoce połączy gminy Kołaczyce i Brzyska w powiecie jasielskim.

Most w Kołaczycach ma być oddany 11 listopada. Wykonanie pozostałych prac budowlanych kosztować będzie 5 mln zł. Jego budowa przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz odciąży bardzo duży ruch na drodze krajowej nr 73. 

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Karzlo 2010-07-07

Bardzo dobry pomysł !!! W ramach ćwiczeń praktycznych żołnierze mogliby m.in budować mosty czy drogi lokalne, ewentualnie coś związane z koleją. Zobaczymy czy wyrobią się w terminie Pozdrawiam

~Marcin 2010-07-07

Wojsko powinno raczej być tak zorganizowane, aby most nadający się do użytku m.in. dla czołgów zbudować w kilka tygodni. Niestety tu widać lekki brak formy u naszych rodzimych wojskowych;)

~Polo 2010-07-07

Dobry pomysł, ale w "we więzniu" marnuje się tńsza siła robocza.

~pelszak 2010-07-07

Brawo!!!!!!!!!!! To się nazywa partnerstwo publiczno-publiczne :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Oficjalna prezentacja nowego Porsche Cayenne odbędzie się już 29 sierpnia, ale na kilka dni przed premierą wyciekły zdjęcia prezentujące nadwozie i wnętrze nowego SUV-a.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic