mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wojsko buduje most na Wisłoce

Wojsko buduje most na Wisłoce

Trwa  budowa mostu na Wisłoce w gminie Kołaczyce (województwo podkarpackie). Budowę od kilku miesięcy realizowała w ramach działalności szkoleniowej jednostka inżynieryjna z Niska. Żołnierze oddali prowadzony przez wojsko pierwszy etap budowy. Na 11 listopada planowane jest oddanie mostu do użytku.

Wojsko buduje most na Wisłoce

Udział wojska w inwestycji pozwolił na dziesięciokrotne obniżenie części kosztów inwestycji. Inwestor ponosi tylko koszty paliwa i smarów do wojskowego sprzętu. Dalszą część prac nad budową mostu, który o 30 km skróci dojazd do sąsiednich miejscowości i części pól położonych na drugim brzegu rzeki, przejmie firma wyłoniona w przetargu. Most na Wisłoce połączy gminy Kołaczyce i Brzyska w powiecie jasielskim.

Most w Kołaczycach ma być oddany 11 listopada. Wykonanie pozostałych prac budowlanych kosztować będzie 5 mln zł. Jego budowa przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz odciąży bardzo duży ruch na drodze krajowej nr 73. 

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Karzlo 2010-07-07

Bardzo dobry pomysł !!! W ramach ćwiczeń praktycznych żołnierze mogliby m.in budować mosty czy drogi lokalne, ewentualnie coś związane z koleją. Zobaczymy czy wyrobią się w terminie Pozdrawiam

~Marcin 2010-07-07

Wojsko powinno raczej być tak zorganizowane, aby most nadający się do użytku m.in. dla czołgów zbudować w kilka tygodni. Niestety tu widać lekki brak formy u naszych rodzimych wojskowych;)

~Polo 2010-07-07

Dobry pomysł, ale w "we więzniu" marnuje się tńsza siła robocza.

~pelszak 2010-07-07

Brawo!!!!!!!!!!! To się nazywa partnerstwo publiczno-publiczne :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris otrzymał zamówienie na nowe autobusy elektryczne i infrastrukturę do ich ładowania. Produkty z Bolechowa trafią do Stalowej Woli.