mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wokół obwodnicy Inowrocławia

Wokół obwodnicy Inowrocławia

Nadal trwają dyskusje nad przygotowaniem projektu obwodnicy Inowrocławia w ciągu drogi krajowej nr 15 i 25. Początkowo przewidywano, że jej budowa ruszy w tym roku. Na drodze stanęły jednak problemy z przygotowaniem projektu, który uwzględniałby wszystkie uwagi mieszkańców gminy.

Wokół obwodnicy Inowrocławia
Na ostatnim spotkaniu w GDDKiA omawiana była koncepcja programowa dla budowy obwodnicy Inowrocławia, aby nie doszło do odstąpienia od inwestycji z powodu braku ostatecznego przygotowania projektowego, które warunkuje decyzję zezwalającą na podjęcie prac. Ostateczny termin wykonania dokumentacji projektowej upływa w czerwcu br. Prace nad tą inwestycją są obecnie w fazie przedprojektowej. Gotowa koncepcja będzie uzgadniana z Komisją Oceny Projektów Inwestycyjnych GDDKiA w Warszawie.

Obwodowa Inowrocławia to inwestycja zaplanowana do sfinansowania z budżetu państwa. Ma ona odciążyć miasto z nadmiernego ruchu tranzytowego, a także zmniejszyć liczbę kolizji.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~maciej 2009-03-26

Mam nadzieję że będzie to droga ekspresowa 2 jezdniowa, lub ewentualnie z możliwością późniejszej rozbudowy. Bo jeśli GDDKiA zaprojektuje tylko jednopasmową to za kilka lat znów będą korki. A tak jest możliwość pociągnięcia aż do obwodnicy Torunia ( S10). i byłaby naprawdę fajna droga. Szkoda żę nie ma żadnej mapki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.