mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wokół obwodnicy Inowrocławia

Wokół obwodnicy Inowrocławia

Nadal trwają dyskusje nad przygotowaniem projektu obwodnicy Inowrocławia w ciągu drogi krajowej nr 15 i 25. Początkowo przewidywano, że jej budowa ruszy w tym roku. Na drodze stanęły jednak problemy z przygotowaniem projektu, który uwzględniałby wszystkie uwagi mieszkańców gminy.

Wokół obwodnicy Inowrocławia
Na ostatnim spotkaniu w GDDKiA omawiana była koncepcja programowa dla budowy obwodnicy Inowrocławia, aby nie doszło do odstąpienia od inwestycji z powodu braku ostatecznego przygotowania projektowego, które warunkuje decyzję zezwalającą na podjęcie prac. Ostateczny termin wykonania dokumentacji projektowej upływa w czerwcu br. Prace nad tą inwestycją są obecnie w fazie przedprojektowej. Gotowa koncepcja będzie uzgadniana z Komisją Oceny Projektów Inwestycyjnych GDDKiA w Warszawie.

Obwodowa Inowrocławia to inwestycja zaplanowana do sfinansowania z budżetu państwa. Ma ona odciążyć miasto z nadmiernego ruchu tranzytowego, a także zmniejszyć liczbę kolizji.

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo 159 - dwa nowe serca

auto motor i sport 0000-00-00

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~maciej 2009-03-26

Mam nadzieję że będzie to droga ekspresowa 2 jezdniowa, lub ewentualnie z możliwością późniejszej rozbudowy. Bo jeśli GDDKiA zaprojektuje tylko jednopasmową to za kilka lat znów będą korki. A tak jest możliwość pociągnięcia aż do obwodnicy Torunia ( S10). i byłaby naprawdę fajna droga. Szkoda żę nie ma żadnej mapki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Na salonie samochodowym w Los Angeles zadebiutowała nowa odsłona Mazdy 6. Japoński sedan przeszedł mocną metamorfozę na zewnątrz i w środku. Sprawdzamy, co się zmieniło.