mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wokół obwodnicy Inowrocławia

Wokół obwodnicy Inowrocławia

Nadal trwają dyskusje nad przygotowaniem projektu obwodnicy Inowrocławia w ciągu drogi krajowej nr 15 i 25. Początkowo przewidywano, że jej budowa ruszy w tym roku. Na drodze stanęły jednak problemy z przygotowaniem projektu, który uwzględniałby wszystkie uwagi mieszkańców gminy.

Wokół obwodnicy Inowrocławia
Na ostatnim spotkaniu w GDDKiA omawiana była koncepcja programowa dla budowy obwodnicy Inowrocławia, aby nie doszło do odstąpienia od inwestycji z powodu braku ostatecznego przygotowania projektowego, które warunkuje decyzję zezwalającą na podjęcie prac. Ostateczny termin wykonania dokumentacji projektowej upływa w czerwcu br. Prace nad tą inwestycją są obecnie w fazie przedprojektowej. Gotowa koncepcja będzie uzgadniana z Komisją Oceny Projektów Inwestycyjnych GDDKiA w Warszawie.

Obwodowa Inowrocławia to inwestycja zaplanowana do sfinansowania z budżetu państwa. Ma ona odciążyć miasto z nadmiernego ruchu tranzytowego, a także zmniejszyć liczbę kolizji.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~maciej 2009-03-26

Mam nadzieję że będzie to droga ekspresowa 2 jezdniowa, lub ewentualnie z możliwością późniejszej rozbudowy. Bo jeśli GDDKiA zaprojektuje tylko jednopasmową to za kilka lat znów będą korki. A tak jest możliwość pociągnięcia aż do obwodnicy Torunia ( S10). i byłaby naprawdę fajna droga. Szkoda żę nie ma żadnej mapki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.