mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wotum nieufności dla ministra transportu odrzucone

Wotum nieufności dla ministra transportu odrzucone

Sejm odrzucił wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomira Nowaka.

Wotum nieufności dla ministra transportu odrzucone
Wniosek został złożony 11 marca 2013 r. przez grupę posłów KP SLD, RP i SP. 22 marca 2013 r. Komisja Infrastruktury zaopiniowała wniosek negatywnie.

- Takiego okresu jak ten ostatnich kilku lat Polska nie przeżywała - bronił premier Donald Tusk ministra. Jego zdaniem Sławomira Nowaka bronią fakty i liczby. Przede wszystkim rośnie bezpieczeństwo na polskich drogach. W 2013 znacząco spada liczba śmiertelnych ofiar wypadków. W pierwszym kwartale śmierć poniosło 541 osób. Dla porównania, w analogicznym okresie 2012 było to 746 osób, a w pierwszym kwartale 2007 było to 1176 osób.

Premier przypomniał też, że Komisja Europejska odblokowała pieniądze na budowę dróg. - To jest także powód do satysfakcji. Wiedząc, że w Polsce rusza na poważnie budowa dróg, uruchomiliśmy tarczę antykorupcyjną po to, aby zabezpieczać przetargi i wykonanie dróg, aby uchronić Polskę przed groźbą realnej utraty środków europejskich - podkreślił Donald Tusk.

Komentuj:

~ważne 2013-04-12

Sporną sprawą jest to, że od kilku lat stawia się coraz więcej radarów a nie dokonuje należycie podstawowych robót (tu winne są też wszystkie poprzednie Rządy jak i aktualny) takich jak inwestowanie w wydłużanie traktów dróg ekspresowych, autostrad -tak by łączyły miasta a nie urywały się w środku pola. Zaniedbania są od lat. Uważam, że drogi jednojezdniowe (tak jak w Czechach czy np. lokalne w Niemczech) mogą być też bardzo dobre i małym nakładem zmodernizowane. Niestety w Polsce w ogóle się o tym nie myśli! Dziurawe jak ser szwajcarski pobocza naszych jedno-jezdniowych dróg to norma. Np. w 2008 przy frezowaniu asfaltu 8 za Wyszkowem zapomniano o poboczach- wystarczyło uzupełnić dobrze pobocza a droga już by była bezpieczniejsza ,bo nie można by było zjechać na pobocze. I starczyłaby na 15 lat. Dlaczego tych szeroki dróg jedno-jezdniowych, dróg krajowych nie przemaluje się u nas (wzorem np. Czechów czy Austriaków) na drogi z dwoma pasami (wykorzystując pobocze)?? To praktyczny pomysł?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.