mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wotum nieufności dla ministra transportu odrzucone

Wotum nieufności dla ministra transportu odrzucone

Sejm odrzucił wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomira Nowaka.

Wotum nieufności dla ministra transportu odrzucone
Wniosek został złożony 11 marca 2013 r. przez grupę posłów KP SLD, RP i SP. 22 marca 2013 r. Komisja Infrastruktury zaopiniowała wniosek negatywnie.

- Takiego okresu jak ten ostatnich kilku lat Polska nie przeżywała - bronił premier Donald Tusk ministra. Jego zdaniem Sławomira Nowaka bronią fakty i liczby. Przede wszystkim rośnie bezpieczeństwo na polskich drogach. W 2013 znacząco spada liczba śmiertelnych ofiar wypadków. W pierwszym kwartale śmierć poniosło 541 osób. Dla porównania, w analogicznym okresie 2012 było to 746 osób, a w pierwszym kwartale 2007 było to 1176 osób.

Premier przypomniał też, że Komisja Europejska odblokowała pieniądze na budowę dróg. - To jest także powód do satysfakcji. Wiedząc, że w Polsce rusza na poważnie budowa dróg, uruchomiliśmy tarczę antykorupcyjną po to, aby zabezpieczać przetargi i wykonanie dróg, aby uchronić Polskę przed groźbą realnej utraty środków europejskich - podkreślił Donald Tusk.

Komentuj:

~ważne 2013-04-12

Sporną sprawą jest to, że od kilku lat stawia się coraz więcej radarów a nie dokonuje należycie podstawowych robót (tu winne są też wszystkie poprzednie Rządy jak i aktualny) takich jak inwestowanie w wydłużanie traktów dróg ekspresowych, autostrad -tak by łączyły miasta a nie urywały się w środku pola. Zaniedbania są od lat. Uważam, że drogi jednojezdniowe (tak jak w Czechach czy np. lokalne w Niemczech) mogą być też bardzo dobre i małym nakładem zmodernizowane. Niestety w Polsce w ogóle się o tym nie myśli! Dziurawe jak ser szwajcarski pobocza naszych jedno-jezdniowych dróg to norma. Np. w 2008 przy frezowaniu asfaltu 8 za Wyszkowem zapomniano o poboczach- wystarczyło uzupełnić dobrze pobocza a droga już by była bezpieczniejsza ,bo nie można by było zjechać na pobocze. I starczyłaby na 15 lat. Dlaczego tych szeroki dróg jedno-jezdniowych, dróg krajowych nie przemaluje się u nas (wzorem np. Czechów czy Austriaków) na drogi z dwoma pasami (wykorzystując pobocze)?? To praktyczny pomysł?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.