mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: Eksplozja inwestycji drogowych

Wrocław: Eksplozja inwestycji drogowych

Wrocław przeżywa prawdziwy boom remontowy i budowlany. Obecnie w toku jest ponad dwadzieścia inwestycji drogowych o łącznej wartości około 500 mln zł. Z końcem sierpnia ruszają prace na alei Armii Krajowej (części obwodnicy śródmiejskiej) i prowadzącej do niej ulicy Borowskiej. Modernizacji doczekały się również mosty Warszawskie, Szczytnicki oraz wiadukty.

Wrocław: Eksplozja inwestycji drogowych

Zrealizowane zostały już projekty modernizacji i przebudowy ulic Sienkiewicza oraz Wyszyńskiego.

Duże inwestycje drogowe we Wrocławiu:

 • Aleja Armii Krajowej - stan techniczny tego najstarszego odcinka obwodnicy śródmiejskiej jest bardzo zły. Obecnie remontowany jest fragment od wiaduktu do ul. Tarnogajskiej w ramach finalizowanej właśnie inwestycji unijnej. Kolejny odcinek - od Tarnogajskiej do Bardzkiej - wymaga pilnej interwencji. Prace rozpoczną się 26 sierpnia i zakończą 20 listopada. "Nawierzchnia, ze względu na zaawansowaną korozję, nie przetrwa najbliższego sezonu zimowego. Remontem objęte zostaną obydwie jezdnie, zatoki autobusowe, ścieżki rowerowe wraz z chodnikami. Ich realizacja wymaga całkowitego wyłączenia ruchu na obydwu jezdniach na odcinku Tarnogajska - Bardzka. "Samochody zmierzające w stronę ul. Bardzkiej pojadą objazdem wyznaczonym ulicami Piękną i Nyską do Armii Krajowej (odcinek Nyska - Bardzka jezdni północnej będzie remontowany z utrzymaniem ruchu kołowego). Dla przeciwnego kierunku ruchu objazd wyznaczono od ul. Bardzkiej przez ulicę Morwową (jedne kierunek ruchu) do Gazowej" - informuje Ewa Mazur rzecznik prasowy ZDIK Wrocław.


 • Wiadukt w ciągu al. Armii Krajowej - zakończony remont kapitalny części północnej. Całe zadanie o wartości 20 mln zł ( w ramach ZOPRR) zakończy się 15 listopada br.


 • Borowska - nowa jezdnia od obwodnicy do Akademii Medycznej. Początkowo kierowcy nie napotkaja większych utrudnień gdyż inwestycja rozpocznie się od dobudowy drugiej jezdni co nie powinno wpływać na organizację ruchu. Realizacja zadania rozpoczętego na przełomie sierpień/wrzesień potrwa 15 miesięcy. Prace warte 19,5 mln. zł. uzyskały dofinansowanie w ramach ZPORR.

 

 • Przebudowa pl. Grunwaldzkiego - budowa przejścia podziemnego, ronda i ulic przyległych. Przywrócenie przejezdności nastąpi już w grudniu 2006 roku, natomiast ostateczne zakończenie prac przypada na sierpień 2007 roku. Jest to jedna z największych inwestycji we Wrocławiu realizowanych z własnych środków - 86,5 mln zł.


 • Most Szczytnicki - budowa przeprawy tymczasowej, przebudowa sieci wodociągowej w obrębie mostu, przygotowanie ul. Kochanowskiego i nabrzeża do osadzenia mostu tymczasowego. Z końcem września ma zostać uruchomiona przeprawa zastępcza. Eksperci wskazują na konieczność poszerzenia mostu, co pozwoli na wyeliminowanie w przyszłości "wąskiego gardła" a co niestety nie zostało uwzględnione w projekcie. Zgodnie z harmonogramem modernizacja mostu z układem drogowym zakończy się na początku roku 2008. Inwestycja wynosi 36,5 mln zł i jest realizowana w ramach SPOT.


 • Mosty Warszawskie. Od 18 lipca przez 22 miesiące potrwa budowa nowych i remont istniejących mostów. Ta strategiczna inwestycja dla stolicy Dolnego Śląska (trasa wylotowa na Warszawę) została dofinansowana w ramach ZPORR i wyniesie 109 mln zł.


 • Pl. Powstańców Wielkopolskich - prace remontowe potrwają przez 18 m-cy do końca 2007 roku. Zadanie dofinansowane w ramach ZOPRR wynosi 27,7 mln. zł.


 • Szewska - przebudowa Szewskiej i Grodzkiej wraz z sektorem ulic pl. Teatralny - Widok -Bożego Ciała. Termin zakończenia wszystkich prac przypada na listopad - grudzień br. Koszt inwestycji dofinansowanej w ramach ZPORR wynosi 49 mln zł.

 

 • Żmigrodzka - budowa nowej nitki. Inwestycja o wartości 32 mln zł (w ramach SPOT) potrwa do końca roku.

 

 • Krzywoustego - Kromera - kontynuacja budowy nowej jezdni. Wykonawca przystąpił do modernizacji istniejącej jezdni. Termin zakończenia prac to październik br. Inwestycja wyniesie 21 mln zł. i uzyskała dofinansowanie w ramach ZPORR


 • Klecińska - obecnie realizowany jest pierwszy etap - budowa nowej nitki i jednej estakady, przebudowa magistrali wodociągowej na skrzyżowaniu z ul. Grabiszyńską. Termin zakończenia całości prac to 30 listopada 2007. Wcześniej na  koniec br. planowane jest uruchomienia nowej nitki z estakadą. Koszt zadania to 52,5 mln zł. (realizowany w ramach SPOT).


 • Budowa estakady nad ul. Strzegomską - przygotowanie przyczółków do osadzenia konstrukcji. Termin zakończenia projektu o wartości 1,8 mln zł (środki własne) przypada już na 10 września br.


 • Kwidzyńska - przebudowa jezdni na odcinku od Działdowskiej do Brucknera. Inwestycja o wartości 16 mln zł zakończy się wiosną 2007 roku. Realizowana jest z środków własnych.


 • Przebudowa skrzyżowania ulic Trzebnickiej i św. Wincentego. Realizacja pierwszego i drugiego etapu zakończy się z początkiem września. Koszt to3,7 mln zł. (środki własne).


 • Modernizacja ulicy Ślężnej (15,4 mln zł - środki własne) - obydwie jezdnie na odcinku Sudecka - Armii Krajowej. Pierwszy etap rozpoczął się 15 lipca br. od zamknięcia jezdni wschodniej wraz z komunikacją tramwajową do pętli w Parku Południowym. Pierwszy etap potrwa do października br. a całość zadania do lata 2007.


 • Bora - Komorowskiego - remont wraz z budową kanalizacji jako etap przygotowawczy do kanalizowania osiedla Psie Pole. Prace rozpoczęte z końcem sierpnia potrwają przez rok.


 • Wita Stwosza od Kuźniczej do ul. Św. Katarzyny - czas realizacji prac modernizacyjnych to 6 miesięcy. Koszt - 5,1 mln. zł.

Zobacz galerię: Inwestycje drogowe Wrocławia

 

Małe remonty realizowane są w ramach PLANU 14,5 MILIONA:

 • Zachodnia - od Legnickiej do Rybackiej - obydwie jezdnie. Zakończenie - do 15 września br.
 • Grabiszyńska - jezdnia północna na odcinku od pl. Legionów. Zakończenie - do 15 września br.
 • Sowia - na odcinku od Skarbowców do Krzyckiej. Zakończenie - do 10 września br.
 • Wyloty z tuneli samochodowych na pl. Dominikańskim - prace zostały zakończone.
 • Dembowskiego - na odcinku od Tramwajowej do Spółdzielczej. Zakończenie - do 15 września br. W związku z wdrożeniem ostatniego etapu remontu ul. Dembowskiego (frezowanie i wymiana nawierzchni), od 27 sierpnia zostanie wyłączony ruch kołowy na odcinku Partyzantów - Spółdzielcza.
 • Sobieskiego - jezdnia południowa od mostu na rzece Widawie do stacji kolejowej Zakończenie - połowa września br.

Wrocławski ZDiK planuje także w najbliższej przyszłości przebudowę ul. Lotniczej - leżącej w ciągu drogi krajowej nr 94 w zachodniej części miasta w kierunku Zielonej Góry.

Przeczytaj także:

Zapomniana autostrada A8? (2006-07-27)

Przebudowa Mostu Szczytnickiego we Wrocławiu (2006-05-24)

Objazd we Wrocławiu (2006-03-07)

Wrocław: ruszą prace na Pl. Grunwaldzkim (2006-02-22)

Wielkie inwestycje we Wrocławiu (2005-11-10)

Wrocław - sezon na remonty (2005-07-11)

 

 


Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

~Kubuś 2006-11-13

ciekawi mnie - czy pomyślał Ktoś o zrobieniu świateł dla ludzi najczęściej chorych , korzystających z Klinik przy M.Curie skłodowskiej . To co do tej pory - tam się działo - nazwał bym to poprostu jazdą bez trzymanki.

~do zaraz zaraz 2006-08-29

Szewska - przebudowa Szewskiej i Grodzkiej wraz z sektorem ulic pl. Teatralny - Widok -Bożego Ciała. Termin zakończenia wszystkich prac przypada na listopad - grudzień br. Koszt inwestycji dofinansowanej w ramach ZPORR wynosi 49 mln zł.

~zaraz,zaraz 2006-08-28

a gdzie siepodział remiont grodzkiej?

~do astrologa 2006-08-28

no własnie nie rządzi PO - rzadzi Dutkiewicz który głęboko ma wszystkie podziały partykjne, jest za to gospodarzem z prawdziwego zdarzenia, który kasę zrobił już kiedyś, a teraz może działać (chyba?) uczciwie we władzach miasta. A Dutkiewicz popierał tak PO jak i PiS w wyborach do sejmu, w zamian za obietnice kasy na inwestycje dla Wrocławia, kiedy już się znajda w parlamencie( pakt dla Wrocławia, czy jakoś tak) tak ja to widze.

~k 2006-08-27

" Eksperci wskazują na konieczność poszerzenia mostu [Szczytnikcki], co pozwoli na wyeliminowanie w przyszłości "wąskiego gardła" a co niestety nie zostało uwzględnione w projekcie" mialo byc dobrze etc.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.