mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: I etap remontu Nowowiejskiej na finiszu

Wrocław: I etap remontu Nowowiejskiej na finiszu

Od soboty zamknięty jest drugi fragment ul. Nowowiejskiej (od ul. Prusa do ul. Piastowskiej) we Wrocławiu. Drogowcy już wydzielili barierkami fragmenty chodników i jezdni. Lada dzień ruszą tu prace. Pierwszym od Wyszyńskiego do Prusa pojedziemy do końca roku.

Wrocław: I etap remontu Nowowiejskiej na finiszu
Dobra wiadomość dla kierowców - najprawdopodobniej do końca roku pojedziemy pierwszym wyremontowanym fragmentem ul. Nowowiejskiej we Wrocławiu. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do ul. Prusa. Drogowcy zamknęli go na początku wakacji. Obecnie trwają tu ostatnie prace wykończeniowe. Jezdnia zyskała nową nawierzchnię i torowisko.
Wyremontowany odcinek na razie posłuży raczej jako dodatkowa możliwość dojazdu dla mieszkańców okolic ulicy Jaracza, Orzeszkowej, czy Lompy. W sobotę 6 grudnia drogowcy zamknęli kolejny odcinek Nowowiejskiej (od Prusa do Piastowskiej).

Jednym z ważniejszych elementów tego etapu remontu jest przebudowa skrzyżowania Prusa, Górnickiego i Nowowiejskiej. Z tą krzyżówką nie wszyscy kierowcy sobie radzili. Zmotoryzowani jadąc ul. Prusa, od wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, dojeżdżali do Górnickiego pod bardzo ostrym kątem i mieli słabą widoczność. Były przypadki, gdy część zmotoryzowanych mijała znajdującą się na krzyżówce wysepkę po prawej stronie, zamiast po lewej.

Po remoncie de facto powstaną dwa osobne skrzyżowania: ul Prusa będzie dochodzić pod kątem 90 stopni do ul. Górnickiego i podobnie ul. Górnickiego dojdzie do ul. Nowowiejskiej. Na początek drogowcy zajmą się jednak przebudową sieci m.in wodociągów i kanalizacji. Z tego powodu wydzielono fragmenty chodnków i jezdni.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe drogi miejskie

Podobne wiadomości:

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

Polskie drogi 2015-04-16

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Polskie drogi 2015-04-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.