mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: I etap remontu Nowowiejskiej na finiszu

Wrocław: I etap remontu Nowowiejskiej na finiszu

Od soboty zamknięty jest drugi fragment ul. Nowowiejskiej (od ul. Prusa do ul. Piastowskiej) we Wrocławiu. Drogowcy już wydzielili barierkami fragmenty chodników i jezdni. Lada dzień ruszą tu prace. Pierwszym od Wyszyńskiego do Prusa pojedziemy do końca roku.

Wrocław: I etap remontu Nowowiejskiej na finiszu
Dobra wiadomość dla kierowców - najprawdopodobniej do końca roku pojedziemy pierwszym wyremontowanym fragmentem ul. Nowowiejskiej we Wrocławiu. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do ul. Prusa. Drogowcy zamknęli go na początku wakacji. Obecnie trwają tu ostatnie prace wykończeniowe. Jezdnia zyskała nową nawierzchnię i torowisko.
Wyremontowany odcinek na razie posłuży raczej jako dodatkowa możliwość dojazdu dla mieszkańców okolic ulicy Jaracza, Orzeszkowej, czy Lompy. W sobotę 6 grudnia drogowcy zamknęli kolejny odcinek Nowowiejskiej (od Prusa do Piastowskiej).

Jednym z ważniejszych elementów tego etapu remontu jest przebudowa skrzyżowania Prusa, Górnickiego i Nowowiejskiej. Z tą krzyżówką nie wszyscy kierowcy sobie radzili. Zmotoryzowani jadąc ul. Prusa, od wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, dojeżdżali do Górnickiego pod bardzo ostrym kątem i mieli słabą widoczność. Były przypadki, gdy część zmotoryzowanych mijała znajdującą się na krzyżówce wysepkę po prawej stronie, zamiast po lewej.

Po remoncie de facto powstaną dwa osobne skrzyżowania: ul Prusa będzie dochodzić pod kątem 90 stopni do ul. Górnickiego i podobnie ul. Górnickiego dojdzie do ul. Nowowiejskiej. Na początek drogowcy zajmą się jednak przebudową sieci m.in wodociągów i kanalizacji. Z tego powodu wydzielono fragmenty chodnków i jezdni.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Znana lista wierzytelności w sprawie Alpine Bau

Znana lista wierzytelności w sprawie Alpine...

Polskie drogi 2015-03-17

Plan prac na drogach województwa zachodniopomorskiego

Plan prac na drogach województwa...

Polskie drogi 2015-03-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?