mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: Klecińska częściowo przejezdna

Wrocław: Klecińska częściowo przejezdna

Od soboty 28 kwietnia zmieni się organizacja ruchu w rejonie ulicy Klecińskiej we Wrocławiu w związku z oddaniem do ruchu zachodniej części estakady oraz 0,5 km odcinka jezdni. Ul. Klecińska stanowi ostatni, brakujący fragment południowo - zachodniej części Obwodnicy Śródmiejskiej Wrocławia.

Wrocław: Klecińska częściowo przejezdna

„Zostanie otwarta zachodnia estakada nad torami kolejowymi, po której kierowcy będą poruszać się dwukierunkowo. Do ruchu zostanie oddany także półkilometrowy odcinek zachodniej jezdni ulicy Klecińskiej, którym kierowcy będą dojeżdżać do estakady od strony Muchoboru Małego, a także poruszać się po zjeździe z estakady w kierunku Muchoboru. W pełnym zakresie zostanie także otwarty wlot ulicy Klecińskiej w skrzyżowanie z ulicami Grabiszyńską i Hallera” – informuje ZDiK we Wrocławiu.

Według wstępnych harmonogramów prace potrwaja do końca 2007 roku. Koszt zadania około 55 mln zł. (realizowany w ramach SPOT).

Inwestycja stanowi ostatni, brakujący fragment południowo - zachodniej części Obwodnicy Śródmiejskiej Wrocławia. Ma ona stanowić podstawowy element układu komunikacyjnego miasta i pełnić funkcję trasy głównej ruchu przyspieszonego na większości odcinków. Jej realizacja umożliwi bezpośrednie połączenie drogi krajowej nr 94 w zachodniej części miasta, z drogami krajowymi nr 5 i 8 w południowej części miasta, z ominięciem zabytkowego centrum Wrocławia.

Połączenie to pozwoli również na poprowadzenie ruchu tranzytowego w kierunku granicy zachodniej i południowej (przez drogę krajową nr 8, z którą się krzyżuje). W układzie docelowym planowane jest przeniesienie na Obwodnicę Śródmiejską dróg krajowych nr 94 i 5.

Prezczytaj także:

Wrocław: trasa na Poznań po remoncie (2007-04-25)

Opóźnienie na obwodnicy śródmiejskiej Wrocławia (2007-04-12)

Wrocław: GDDKiA rozpisała przetarg na most na Odrze (2007-04-12)

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

~jumper 2007-05-03

ta estakada to wciaz jedynie modernizacja istniejacego ciagu komunikacyjnego . poprawi przepustowosc ale nie wyprowadzi ruchu z miasta a wrecz przeciwnie . dalej na poznan tej drogi nie zbuduja predzej niz za 3 lata . caly tranzyt wciaz bedzie puszczony przez miasto . zaleglosci w rozbudowie tego wezla komunikacyjnego sa ogromne . nawet jesli w 2007 uda sie rozpoczac budowe autostradowej obwodnicy wrocławia to zanim sie ja ukonczy w 2010 - miasto czeka komunikacyjny paraliz . nadmienmy ze wobec szerokopojetej przeprawy przez odre "wroclaw" [kilka mostow na terenie miasta] najblizszy na wschod most to lubiąż [50km] a na zachod oława [25km] . obawiam sie , ze w tym tempie rozwoju miasta wrocław 2009 będzie totalnie zakorkowany .

~happy 2007-04-29

W sobotę wszyscy byli tacy ciekawi jak sie jeździ po estakadzie, że było gorzej niż w normalny dzień tygodnia albo każdy myślał, że teraz bez problemu się tędy przejedzie, a tu lipa...

~Kuba 2007-04-28

Nie ma co sie cieszysz narazie. Jak ktos to zauwazyl jedyne co sie zmienilo to to ze korek przeniosl sie na estakade.

~anima_vilis 2007-04-27

hurrrrra!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.