mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: Klecińska częściowo przejezdna

Wrocław: Klecińska częściowo przejezdna

Od soboty 28 kwietnia zmieni się organizacja ruchu w rejonie ulicy Klecińskiej we Wrocławiu w związku z oddaniem do ruchu zachodniej części estakady oraz 0,5 km odcinka jezdni. Ul. Klecińska stanowi ostatni, brakujący fragment południowo - zachodniej części Obwodnicy Śródmiejskiej Wrocławia.

Wrocław: Klecińska częściowo przejezdna

„Zostanie otwarta zachodnia estakada nad torami kolejowymi, po której kierowcy będą poruszać się dwukierunkowo. Do ruchu zostanie oddany także półkilometrowy odcinek zachodniej jezdni ulicy Klecińskiej, którym kierowcy będą dojeżdżać do estakady od strony Muchoboru Małego, a także poruszać się po zjeździe z estakady w kierunku Muchoboru. W pełnym zakresie zostanie także otwarty wlot ulicy Klecińskiej w skrzyżowanie z ulicami Grabiszyńską i Hallera” – informuje ZDiK we Wrocławiu.

Według wstępnych harmonogramów prace potrwaja do końca 2007 roku. Koszt zadania około 55 mln zł. (realizowany w ramach SPOT).

Inwestycja stanowi ostatni, brakujący fragment południowo - zachodniej części Obwodnicy Śródmiejskiej Wrocławia. Ma ona stanowić podstawowy element układu komunikacyjnego miasta i pełnić funkcję trasy głównej ruchu przyspieszonego na większości odcinków. Jej realizacja umożliwi bezpośrednie połączenie drogi krajowej nr 94 w zachodniej części miasta, z drogami krajowymi nr 5 i 8 w południowej części miasta, z ominięciem zabytkowego centrum Wrocławia.

Połączenie to pozwoli również na poprowadzenie ruchu tranzytowego w kierunku granicy zachodniej i południowej (przez drogę krajową nr 8, z którą się krzyżuje). W układzie docelowym planowane jest przeniesienie na Obwodnicę Śródmiejską dróg krajowych nr 94 i 5.

Prezczytaj także:

Wrocław: trasa na Poznań po remoncie (2007-04-25)

Opóźnienie na obwodnicy śródmiejskiej Wrocławia (2007-04-12)

Wrocław: GDDKiA rozpisała przetarg na most na Odrze (2007-04-12)

 


Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~jumper 2007-05-03

ta estakada to wciaz jedynie modernizacja istniejacego ciagu komunikacyjnego . poprawi przepustowosc ale nie wyprowadzi ruchu z miasta a wrecz przeciwnie . dalej na poznan tej drogi nie zbuduja predzej niz za 3 lata . caly tranzyt wciaz bedzie puszczony przez miasto . zaleglosci w rozbudowie tego wezla komunikacyjnego sa ogromne . nawet jesli w 2007 uda sie rozpoczac budowe autostradowej obwodnicy wrocławia to zanim sie ja ukonczy w 2010 - miasto czeka komunikacyjny paraliz . nadmienmy ze wobec szerokopojetej przeprawy przez odre "wroclaw" [kilka mostow na terenie miasta] najblizszy na wschod most to lubiąż [50km] a na zachod oława [25km] . obawiam sie , ze w tym tempie rozwoju miasta wrocław 2009 będzie totalnie zakorkowany .

~happy 2007-04-29

W sobotę wszyscy byli tacy ciekawi jak sie jeździ po estakadzie, że było gorzej niż w normalny dzień tygodnia albo każdy myślał, że teraz bez problemu się tędy przejedzie, a tu lipa...

~Kuba 2007-04-28

Nie ma co sie cieszysz narazie. Jak ktos to zauwazyl jedyne co sie zmienilo to to ze korek przeniosl sie na estakade.

~anima_vilis 2007-04-27

hurrrrra!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport