mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: Koniec korków na Lotniczej

Wrocław: Koniec korków na Lotniczej

Firma Skanska, generalny wykonawca zadania związanego z modernizacją ul. Lotniczej we Wrocławiu, zakończyła już główne prace, co umożliwiło przywrócenie ruchu kołowego. Do wykonania pozostały jeszcze roboty wykończeniowe i porządkowanie placu budowy.

Wrocław: Koniec korków na Lotniczej
Blisko 3 miesiące przed wyznaczonym terminem (grudzień 2008 roku) zakończono prace drogowe na ul. Lotniczej we Wrocławiu (w ciągu drogi krajowej nr 94). Jest to jedna z najważniejszych wrocławskich inwestycji drogowych. Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu 2007 roku. Zgodnie z planem w nocy z soboty na niedzielę 11/12 października bieżącego roku przywrócony został ruch kołowy na zmodernizowanym przez firmę Skanska odcinku ulicy. Wcześniej w dniach 8 - 11 października odbywał się demontaż torowych rozjazdów tymczasowych  wybudowanych na wysokości ul. Szczecińskiej.

Od 12 października możliwy jest już przejazd dwoma jezdniami ul. Lotniczej (po dwa pasy w każdą stronę). Na przebudowane torowisko wróciły także tramwaje do Leśnicy (trwają jeszcze prace przy pętli Pilczyce. Wykonawca wybudował także oświetlenie uliczne, ścieżkę rowerową oraz sygnalizację świetlną.

Zgodnie z kontraktem, do końca maja 2009 roku Skanska ma czas na wykonanie drobnych prac wykończeniowych poza jezdnią (nie powinno to powodować utrudnień w ruchu), porządkowanie placu budowy oraz rekultywację zieleni. Biorąc pod uwagę zaangażowanie firmy, możliwe jest wcześniejsze zakończenie tych prac. Ten etap przebudowy ulicy Lotniczej kosztował 81 mln zł.

Podobne wiadomości:

Nowe Fordy Ka spłonęły na A-4!

auto motor i sport 0000-00-00

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~krotoszyniak 2008-10-17

jest OK...ale zakończcie-obwodnice na ...POZNAN...!!!!!!!!!!!!

~Jotgie 2008-10-16

Ciekawe, jak prace związane z zakłądaniem zieleni można skończyć wcześniej niż w maju?! RAczej nie jest możliwe wcześniejsze zakończenie "tych prac" ze względu na zbliżającą się zimę.

~As 2008-10-13

Stan dróg we Wrocławiu naprawdę się poprawił, drogi mają niezłe już

~kowalik 2008-10-13

brawo, ciekawe czemu większość innych inwestycji nie może być oddawana przed czy też o czasie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.