mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: Koniec korków na Lotniczej

Wrocław: Koniec korków na Lotniczej

Firma Skanska, generalny wykonawca zadania związanego z modernizacją ul. Lotniczej we Wrocławiu, zakończyła już główne prace, co umożliwiło przywrócenie ruchu kołowego. Do wykonania pozostały jeszcze roboty wykończeniowe i porządkowanie placu budowy.

Wrocław: Koniec korków na Lotniczej
Blisko 3 miesiące przed wyznaczonym terminem (grudzień 2008 roku) zakończono prace drogowe na ul. Lotniczej we Wrocławiu (w ciągu drogi krajowej nr 94). Jest to jedna z najważniejszych wrocławskich inwestycji drogowych. Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu 2007 roku. Zgodnie z planem w nocy z soboty na niedzielę 11/12 października bieżącego roku przywrócony został ruch kołowy na zmodernizowanym przez firmę Skanska odcinku ulicy. Wcześniej w dniach 8 - 11 października odbywał się demontaż torowych rozjazdów tymczasowych  wybudowanych na wysokości ul. Szczecińskiej.

Od 12 października możliwy jest już przejazd dwoma jezdniami ul. Lotniczej (po dwa pasy w każdą stronę). Na przebudowane torowisko wróciły także tramwaje do Leśnicy (trwają jeszcze prace przy pętli Pilczyce. Wykonawca wybudował także oświetlenie uliczne, ścieżkę rowerową oraz sygnalizację świetlną.

Zgodnie z kontraktem, do końca maja 2009 roku Skanska ma czas na wykonanie drobnych prac wykończeniowych poza jezdnią (nie powinno to powodować utrudnień w ruchu), porządkowanie placu budowy oraz rekultywację zieleni. Biorąc pod uwagę zaangażowanie firmy, możliwe jest wcześniejsze zakończenie tych prac. Ten etap przebudowy ulicy Lotniczej kosztował 81 mln zł.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~krotoszyniak 2008-10-17

jest OK...ale zakończcie-obwodnice na ...POZNAN...!!!!!!!!!!!!

~Jotgie 2008-10-16

Ciekawe, jak prace związane z zakłądaniem zieleni można skończyć wcześniej niż w maju?! RAczej nie jest możliwe wcześniejsze zakończenie "tych prac" ze względu na zbliżającą się zimę.

~As 2008-10-13

Stan dróg we Wrocławiu naprawdę się poprawił, drogi mają niezłe już

~kowalik 2008-10-13

brawo, ciekawe czemu większość innych inwestycji nie może być oddawana przed czy też o czasie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.