mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: Na ul. Skłodowskiej-Curie praca wre

Wrocław: Na ul. Skłodowskiej-Curie praca wre

We Wrocławiu trwa remont jednej z głownych arterii drogowych Wrocławia.  Jak informuje wykonawca, firma Skanska - na połowie jezdni, po północnej stronie, ul. Skłodowskiej-Curie jest już nowa nawierzchnia.

Wrocław: Na ul. Skłodowskiej-Curie praca wre
Wykonawca śpieszy się by zdążyć z robotami do sierpnia, dlatego planuje po 8 czerwca zająć się skrzyżowaniem przy moście Zwierzynieckim. Niestety za tym pójdą kolejne utrudnienia dla kierowców i zmiany dla pasażerów komunikacji.

W związku z tymi pracami ma być wprowadzony przejazd przez most tylko w jednym kierunku – od centrum na Wielką Wyspę. W drugą stronę trzeba będzie wyjeżdżać przez ulice Mickiewicza i Paderewskiego. Wszystko po to by droga była przejezdna przed wrześniowymi mistrzostwami świata w siatkówce. Choć termin przewidziany w kontrakcie upływa w październiku.

- Najbardziej odpowiadałoby nam ograniczenie ruchu już od 1 czerwca, ale oczywiście nie utrudnimy na Dzień Dziecka przejazdu do ogrodu zoologicznego i do parku – mówi prezes Wrocławskich Inwestycji Paweł Rychel. – Przepraszamy za utrudnienia, ale ewentualne opóźnienie wywołałoby jeszcze większe zamieszanie komunikacyjne, więc bierzemy byka za drogi – wyjaśnia.

Obecnie drogowcy na Skłodowskiej-Curie już układają nową jezdnie i budują nowe torowisko tramwajowe. – Lada dzień prace przenoszą się na drugą połowę jezdni. Nowa nawierzchnia zamyka tę część po północnej stronie , przy okazji posłuży do obsługi posesji po wprowadzeniu zmian planowanych od 7 czerwca – mówi rzecznik WI Marek Szempliński.

Przypomnijmy, że warta ok. 20 mln zł inwestycja rozpoczęła się w styczniu. Na odcinku ulicy między ulicą Norwida a mostem Zwierzynieckim mają być wyremontowane wszystkie znajdujące się pod drogą sieci. Jezdnia zostanie poszerzona tak by można wydzielić torowisko tramwajowe. Zostaną jednak zachowane po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Ruch ma także usprawnić m.in. nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z Wybrzeżem Wyspiańskiego.

Podobne wiadomości:

RACE15M - międzynarodowy festiwal...

auto motor i sport 0000-00-00

28-29 czerwca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbędzie się V edycja międzynarodowego eventu motoryzacyjnego - Raceism 2014. W tym roku wydarzenie zgromadzi 300 posiadaczy zmodyfikowanych aut z całego świata, selekcjonowanych już od kilku miesięcy.

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.