mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: Na ul. Skłodowskiej-Curie praca wre

Wrocław: Na ul. Skłodowskiej-Curie praca wre

We Wrocławiu trwa remont jednej z głownych arterii drogowych Wrocławia.  Jak informuje wykonawca, firma Skanska - na połowie jezdni, po północnej stronie, ul. Skłodowskiej-Curie jest już nowa nawierzchnia.

Wrocław: Na ul. Skłodowskiej-Curie praca wre
Wykonawca śpieszy się by zdążyć z robotami do sierpnia, dlatego planuje po 8 czerwca zająć się skrzyżowaniem przy moście Zwierzynieckim. Niestety za tym pójdą kolejne utrudnienia dla kierowców i zmiany dla pasażerów komunikacji.

W związku z tymi pracami ma być wprowadzony przejazd przez most tylko w jednym kierunku – od centrum na Wielką Wyspę. W drugą stronę trzeba będzie wyjeżdżać przez ulice Mickiewicza i Paderewskiego. Wszystko po to by droga była przejezdna przed wrześniowymi mistrzostwami świata w siatkówce. Choć termin przewidziany w kontrakcie upływa w październiku.

- Najbardziej odpowiadałoby nam ograniczenie ruchu już od 1 czerwca, ale oczywiście nie utrudnimy na Dzień Dziecka przejazdu do ogrodu zoologicznego i do parku – mówi prezes Wrocławskich Inwestycji Paweł Rychel. – Przepraszamy za utrudnienia, ale ewentualne opóźnienie wywołałoby jeszcze większe zamieszanie komunikacyjne, więc bierzemy byka za drogi – wyjaśnia.

Obecnie drogowcy na Skłodowskiej-Curie już układają nową jezdnie i budują nowe torowisko tramwajowe. – Lada dzień prace przenoszą się na drugą połowę jezdni. Nowa nawierzchnia zamyka tę część po północnej stronie , przy okazji posłuży do obsługi posesji po wprowadzeniu zmian planowanych od 7 czerwca – mówi rzecznik WI Marek Szempliński.

Przypomnijmy, że warta ok. 20 mln zł inwestycja rozpoczęła się w styczniu. Na odcinku ulicy między ulicą Norwida a mostem Zwierzynieckim mają być wyremontowane wszystkie znajdujące się pod drogą sieci. Jezdnia zostanie poszerzona tak by można wydzielić torowisko tramwajowe. Zostaną jednak zachowane po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Ruch ma także usprawnić m.in. nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z Wybrzeżem Wyspiańskiego.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.