mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji drogowych

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji drogowych

Najbliższe cztery lata zamienią Wrocław w sporych rozmiarów plac robót drogowych. Niektóre z inwestycji będą mieć jedynie spore znaczenie lokalne, niektóre docenią również kierowcy spoza stolicy Śląska. Oto 10 najważniejszych, zdaniem władz miasta, inwestycji drogowych we Wrocławiu w najbliższym czteroleciu.

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji drogowych
Choć Wrocław od zachodu i południa otaczają dwie autostrady, powstaje (w bólach) wschodnia obwodnica miasta, przez centrum przebiega tzw. śródmiejska obwodnica, wciąż miasto należy do najbardziej zakorkowanych w naszym kraju. Wiele niezbędnych inwestycji drogowych zostało odłożonych w czasie. Ta dekada może jednak okazać się przełomowa. Jeśli zrealizowane zostaną wszystkie proponowane inwestycje, życie kierowców we Wrocławiu powinno stać się dużo łatwiejsze.

10 najważniejszych inwestycji drogowych we Wrocławiu na lata 2015-2019:


Obwodnica Leśnicy

Nowa droga, dzięki której łatwiej będzie wyjechać w kierunku na Środę Śląską i Lubin, ma połączyć ul. Średzką z rondem na ul. Granicznej niedaleko lotniska oraz zjazdu na Autostradową Obwodnicę Wrocławia. Nie będzie miała charakteru autostrady czy chociażby drogi ekspresowej, będzie zbliżona do ul. Królewieckiej. W ramach zadania powstaną również łączniki z ul. Graniczną oraz Kosmonautów.

Łącznik ul. Wojanowska - al. Stabłowicka

Nowa droga, która będzie stanowić łącznik pomiędzy ul. Wojanowską a istniejącym już fragmentem alei Stabłowickiej przy nowym Szpitalu Wojewódzkim, pozwoli rozładować ruch i szybciej przedostać się mieszkańcom coraz bardziej zabudowanych Stabłowic do centrum miasta.
realizacja - 2015-16

Wiadukt na ul. Chociebuskiej

Fatalny stan wiaduktu spowodował konieczność jego zamknięcia. Powstanie nowy, dzięki czemu mieszkańcy Nowego Dworu, Żernik, Gądowa i Kuźnik łatwiej będą mogli wyjechać ze swoich osiedli. Dokumentacja tej inwestycji jest już niemal gotowa, przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w pierwszej połowie br.
realizacja - 2015-16

Metrobus

Wydzielona trasa z jezdnią wyłącznie dla autobusów połączy Nowy Dwór z centrum miasta. Obecnie w trakcie przygotowań jest kilka wariantów tej trasy. Jej początek będzie miał miejsce na ul. Strzegomskiej, gdzie istnieją już fragmenty tej drogi, a zakończy przy pl. Orląt Lwowskich.
realizacja - 2016-19

Nowe trasy tramwajowe

We Wrocławiu powstaną dwie całkowicie nowe trasy tramwajowe. Pierwsza będzie biegła wzdłuż ul. Popowickiej, Starogroblowej i Długiej, druga wzdłuż ul. Hubskiej, Glinianej i Suchej.
realizacja - 2017-18

II etap budowy ul. Racławickiej

Mieszkańcy Oporowa w końcu doczekają się mostu nad Ślęzą i połączenia z al. Piastów do centrum przez ul. Racławicką i następnie Powstańców Śl.
realizacja - 2017

Przebudowa ul. Buforowej

Rondo na skrzyżowaniu ul. Buforowej i Terenowej oraz poszerzony wiadukt do dwóch jezdni na tej pierwszej ulicy zlikwiduje wąskie gardło i usprawni wyjazd z Wrocławia drogą wojewódzką 395 w kierunku Żernik Wrocławskich.
realizacja - 2016-17

Przebudowa ul. Mościckiego

Przebudowa ul. Mościckiego na odcinku od ul. Topolowej do Ziemniaczanej (wymiana nawierchni, sieci wod-kan oraz budowa ścieżek rowerowych) ma ułatwić życie kierowcom na Brochowie.
realizacja - 2017

Aleja Wielkiej Wyspy

Jedna z tych inwestycji, która budzi największe emocje wśród wrocławian. Aleja Wielkiej Wyspy wraz z mostami przez Odrę i Oławę połączyłaby południowo-wschodnią część miasta z północnymi dzielnicami, pozwalając ominąć ścisłe centrum (most i plac Grunwaldzki), jednak spotyka się z ogromnymi protestami mieszkańców Sępolna i Biskupina, którzy występują m.in. w obronie zielonych terenów Parku Szczytnickiego.
realizacja - 2017-19

Nowogorlicka

Inwestycja, warta ok. 2,5 mln zł, ważna przede wszystkim dla mieszkańców Psiego Pola połączy 400-metrowym łącznikiem skrzyżowanie Gorlickiej z Mulicką z nowym rondo. Dzięki nowej drodze mieszkańcy okolic w drodze do centrum będą mogli ominąć ul. Kiełczowską i centrum Psiego Pola.
w trakcie realizacji

Powyższe inwestycje mają przede wszystkim znaczenie dla mieszkańców Wrocławia i kierowców wjeżdżających do centrum miasta. Nie można natomiast nie wspomnieć o rozpoczętej inwestycji dotyczącej budowy drogi ekspresowej S5 z Wrocławia do Poznania. Powstanie jeden z największych w naszym kraju węzłów drogowych, który połączy drogi S5, A8 i starą "piątkę".
Tematy w artykule: dolnoslaskie Wrocław drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Scala - nowy kompakt z Czech
Skoda Scala - nowy kompakt z Czech
Skoda Scala to całkiem nowy model w gamie czeskiego producenta. Zastąpi Skodę Rapid, ale wymiarami znajdzie się między nią a Octavią.