mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: Otwarto Most Warszawski

Wrocław: Otwarto Most Warszawski

Od początku tego tygodnia kierowcy mogą korzystać z nowego Mostu Warszawskiego we Wrocławiu. Nie jest to jednak koniec inwestycji. Kapitalny remont przejdzie jeszcze stary most, a wprowadzona organizacja ruchu jest tymczasowa.

Wrocław: Otwarto Most Warszawski
12 maja bieżącego roku oddano dla ruchu nowy Most Warszawski we Wrocławiu, który przejął ruch kołowy ze starej przeprawy. Oznacza to natychmiastowe zamknięcie starego Mostu Warszawskiego, który przejdzie gruntowny remont.

Na nowym moście oraz na nowej jezdni alei Kromera (ulica pomiędzy placem Kromera, a nowym mostem), obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy, po jednym pasie dla każdego kierunku. Stara jezdnia al. Kromera, prowadząca do tej pory ruch w stronę starego mostu, będzie zamknięta. Otwarcie nowego mostu oznacza również uruchomienie placu Kromera i ul. Toruńskiej, oraz wyremontowanego skrzyżowania ulic Boya - Żeleńskiego - Długosza.

Remont kapitalny starego mostu będzie prowadzony z części nowego mostu przeznaczonej na wbudowanie torów tramwajowych. Modernizacja potrwa do przełomu sierpnia i września bieżącego roku. Po zakończeniu inwestycji nowy Most Warszawski przejmie ruch tramwajowy w obydwu relacjach oraz ruch kołowy w kierunku do pl. Kromera. Natomiast stary Most Warszawski przejmie wyłącznie ruch kołowy w stronę centrum, bez torowiska tramwajowego.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~wroclawianin 2008-05-15

jezdze tamtedy conajmniej raz dzieniie i jak na razie niewiele sie zmienilo, jak byly olbrzymie korki tak są bez zmian, nie moge sie doczekac otwarcie obu nitek po dwa pasy ruchu, powinno znacznie odblokowac te czesc miasta

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.