mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: Otwarto dla ruchu most Szczytnicki

Wrocław: Otwarto dla ruchu most Szczytnicki

Po ponad dwóch latach zakończyła się wreszcie przebudowa mostu Szczytnickiego we Wrocławiu, który znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 8. Przeprawa została otwarta dla ruchu kołowego, jednak wciąż obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu, ponieważ prowadzone są jeszcze prace wykończeniowe.

Wrocław: Otwarto dla ruchu most Szczytnicki
W sobotę 25 października bieżącego roku pierwsi kierowcy przejechali zmodernizowanym mostem Szczytnickim we Wrocławiu. Tego dnia oficjalnie przywrócono ruch kołowy na tej remontowanej od połowy 2006 roku wrocławskiej przeprawie. Niestety to jeszcze nie koniec utrudnień w tej okolicy. Wykonawca zakończył dopiero zasadnicze prace, dlatego wprowadzono tymczasową organizację ruchu.

Na moście będą dostępne 4 pasy ruchu o szerokości 3 i 2 m. W celu zapewnienia płynności ruchu, na moście i na ul. Kochanowskiego zostanie utrzymany zakaz poruszania się pojazdów o masie powyżej 9 ton. Wjazd i wyjazd z ul. Różyckiego będzie możliwy wyłącznie w relacji prawoskrętnej (zjazd z mostu i wyjazd w stronę ul. Kochanowskiego). Wjazd na most Szczytnicki od strony centrum będzie możliwy wyłącznie od strony ulicy Grunwaldzkiej. Natomiast ulica Grunwaldzka na odcinku Bujwida - mosty tymczasowe będzie wyłączona z ruchu (ze względu na  prowadzone prace budowlane przy słupach trakcyjnych). Z kolei wjazd na most Szczytnicki od strony Kochanowskiego będzie się odbywał po torowisku tramwajowym (jezdnia będzie zajęta przez sprzęt dokonujący rozbiórki połączenia właściwej drogi z drogą tymczasową). Ze względów bezpieczeństwa w obrębie przejść dla pieszych ruch będzie dozorowany przez patrole Straży Miejskiej.

Wykonawca będzie mógł teraz rozpocząć ostatni etap prac związanych z przywróceniem komunikacji tramwajowej na moście, czyli osadzenie i zabetonowanie słupów trakcyjnych od strony ul. Grunwaldzkiej. Lokalizacja słupów koliduje z drogą dojazdową do mostów tymczasowych, dlatego mogły zostać osadzone dopiero po przekierowaniu ruchu na most Szczytnicki. Samo betonowanie słupów nie potrwa długo, ale beton musi sezonować 21 dni. Dopiero po upływie tego czasu można założyć trakcję i uruchomić torowisko. Przywróceniu ruchu tramwajowego na moście nastąpi w ostatni weekend listopada.

W tym samym okresie wykonywane będą również prace wykończeniowe na samym moście oraz w obrębie dojazdów do mostu (montaż wsporników i bram sygnalizacyjnych, likwidacja dojazdów do mostów tymczasowych itp.) Na części chodnika po stronie mostów tymczasowych będzie jeszcze pracował sprzęt budowlany, który m.in. wspomoże rozbiórkę tych mostów.

Most Szczytnicki we Wrocławiu stanowi jeden z elementów przebiegu drogi krajowej nr 8, łączącej wschodnią i południową granicę kraju. Krajowa ósemka krzyżuje się we Wrocławiu z innymi ważnymi drogami o znaczeniu międzynarodowym, w tym z autostradą A4. Zbudowany w 1890 roku most znajdował się w bardzo złym stanie technicznym, dlatego wymagał gruntownego remontu. Jak się jednak okazało przeprawa była w dużo gorszym stanie niż przypuszczano, dlatego też realizacja inwestycji znacznie się przedłużyła, a wykonawca musiał zrealizować większy zakres prac. Prace kosztowały około 64 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

I Międzynarodowy Honda Jazz Festival

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~cyrano48 2008-10-31

w pełni popieram kolegę w jego komentarzu na temat ograniczeń bzdurnych we Wrocławiu!Bo nikt się nie zastanawia jak ma powrócić kierowca,który wyjechał z Psiego Pola na Bielany czy inną Legnicką z powrotem na Psie Pole jak nie trafi na godziny gdzie nie obowiązują zakazy 12t. to na Puławskiego wiadukt 3,5 metra krakowska zamknięta przez Karłowice też nie da rady bo wszędzie 9t. Urzędasy tylko potrafią wydać zakaz a jak ci biedni kierowcy z tymi ładunkami dojadą to ich nie interesuje towar musi być dostarczony a jak to szofera sprawa.Policja też twierdzi że oni egzekwują prawo a jakie to prawo jest to nie ich sprawa.Wszyscy się wściekają na wszystkich.Ludzie opemiętajcie się!!A pan prezydent Wrocławia mówi że zastartuje w wyborach na prezydenta Polski a co takiego zrobił dobrego dla Wrocławia ,ale co to co Mu szkodzi ....a co!!!! Myślę że naszym władzom wszystkim, trochę pokory by nie zaszkodziło,a wręcz przeciwnie ! Moi mili koledzy z tir-ów myślę że wszystko dzieje się dla tego że nie mamy związków zawodowych kierowców, kierowców a nie przewożników , transportowców i innych takich podobnych . Bo tylko głos kierowców we wszystkich naszych sprawach i nie tylko powinien być brany pod uwagę. Mógłbym jeszcze długo na te tematy pisać ale ja za dwa tygodnie idę na emeryturę ale młodzi ludzie powinni coś z tym zrobić bo inaczej będzie coraz gorzej a żaden inny związek nie upomni się o nasze prawa ani nie uświadomi rządzącym o ich obowiązkach wobec transportu.Inaczej będą dalej bujać w obłokach i myśleć o prezydenturach,posłach i premierowaniu a w najgorszym wypadku o miejscach w radach miast,bo w tych miejscach tylko szmal i interesy.

~lobuzbodzio 2008-10-31

Dziadostwo i nic więcej droga krajowa nr 8 zamknięta na poj powyżej 9 ton ba w celu zapewnienia płynności ruchu. Ruch na krajowych drogach nr 5 i 8 miał być jednak bez zakazów. Ale widać my dzięki którym gospodarka żyje jesteśmy zawalidrogami. Lepiej jest teraz gonić nas przez parking przy hali ludowej i robić tam mnóstwo imprez masowych nie zapewniając płynnego przejazdu. Policja oczywiście zamiast przewidywać i jakość pilnować aut parkujących woli przyjechać i mandaty nakładać. Oni naprawdę już zapomnieli do czego zostali powołani. Niech biorą przykład z zachodnich kolegów nie tylko wysokością mandatów. Człowiek w potrzebie nie może na nich liczyć, jechałem ostatnio A-4 i kierowca "TIRA" złapał kapcia w miejscu gdzie nie ma pasa awaryjnego tylko wysepki, pech chciał od lewej strony. W cywilizowanym świecie powinna przyjechać Policja i zabezpieczyć miejsce i pomóc człowiekowi. Zapraszam tych wszystkich urzędników na przejażdżkę takim autem przez Wrocław ps. ciekaw jestem czy umiał by sobie poradzić by nie wpakować się pod zakaz gdzie chłopcy czekają z bilecikiem. Wszyscy wiedzą jak po Wrocławiu się jeździ i ktoś kto nie zna miasta głupieje totalnie. Dlaczego nasze miasto nie może świecić przykładem oznakowania miasta. Korki nie tylko są przez "TIRY" ale i pseudo kierowców dla których czerwone światło nie istnieje i pieszych którzy nagminnie przechodzą na czerwonym. Tu urzę dnicy niech biorą przykład z Wrocławskich kierowców tolerancją dla dużych aut. Taki urzędnik mówi że korki są przez Tiry a sam jeźdżi samochodem do pracy i cały urząd. Tyle ludzi tyle aut, a gdzie komunikacja miejska. Już jaki mniejszy ruch był by. Co za przeproszeniem baran wymyślił walkę z korkami naszym kosztem, tym co budują te miasto. Proponuję więcej marketów w centrum to pewnie usprawni ruch. Zastanów się "..." że my też jesteśmy ludźmi i chcemy mieć możliwość normalnej pracy. Ja sam muszę 4 kółka zrobić do kopalni by kruszywo przywieść do betoniarni która do cholery dostarcza beton do budowy dróg i mostów tego miasta. A przez te zakazy muszę 8 razy cały Wrocław w koło przejechać przez takiego Urzędasa. Czy on wogólę przejechał się tą trasą którą każe nam jechać, ale nie małym autkiem tylko takim jak nie jeden z nas. Ja was proszę opamiętajcie się i nie dyskryminujcie nas jako uczestników ruchu. I bez tego jest to ciężki kawałek chleba, rozłąka z rodziną drogi w stanie opłakanym. Ale ktoś to musi robić więc wypadało by pomóc a nie tylko dobić. Najchętniej to bym Leppera zawołał i on na pewno by zrobił blokadę Wrocławia by się w końcu opamiętali. Pamiętajmy że budują się mosty np na Warszawskich są już dwa pasy ruchu w jedną stronę a był tylko jeden po torowisku. Nie muszę mówić jak tam poprawiła się płynność ruchu przy dodanej jezdni ale co dalej 9 ton. Oni chyba duży rabat dostali na te znaki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.