mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: Ruszy budowa obwodnicy

Wrocław: Ruszy budowa obwodnicy

Dolnośląski Urząd Wojewódzki poinformował, że 29 stycznia bieżącego roku Wojewoda Dolnośląski, Rafał Jurkowlaniec zatwierdził projekt budowy wschodniej jezdni drogi wojewódzkiej Bielany – Łany – Długołęka.

Wrocław: Ruszy budowa obwodnicy
Wojewoda zatwierdzając projekt budowy drogi, udzielił jednocześnie Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei we Wrocławiu pozwolenia na budowę. Decyzja ta dotyczy 5,5 km odcinka między miejscowościami Siechnice i Łany. Droga ta będzie fragmentem wschodniej obwodnicy Wrocławia.

Planowana 35 km wschodnia obwodnica będzie przebiegać przez tereny powiatu wrocławskiego wzdłuż południowej i wschodniej granicy Wrocławia i razem z Autostradową Obwodnicą Wrocławia A-8, tzw. Łącznikiem Długołęka i fragmentem autostrady A-4 będzie tworzyć zamknięty pierścień o średnicy 15-20 km. Trasa ma mieć status drogi wojewódzkiej i ma służyć zarówno lepszemu wzajemnemu skomunikowaniu silnie rozwijających się miejscowości powiatu, leżących na południowo-wschodnim obrzeżu Wrocławia, jak i części ruchu tranzytowego.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~br 2008-01-31

Terefere to ty sie nie orientujesz na na odcinku stanowiącym obwodnice Wrocławia droga ta ma być autostradą.

~V 2008-01-31

Czyzby Wroclaw bedzie pierwczym Polskim miastem z pelnym ringiem dookola?

~Kuba 2008-01-31

Terefere; pytanie do ostatniego Twojego zdania; a jaka jest alternatywa?? Kogo wybrac?? Dla mnie wielkim sukcesem PO jest juz sam fakt ze nie wyrzucil do smieci planow Polaczka i pierwszy raz od zarania III RP mamy kontynuacje pracy ministrow.

~Terefere 2008-01-31

Będą się sądzić ci którzy przegrali przetargi o któryś tam odcinek, potem o inny , o most szczytnicki... Dudkiewicz będzie bił pianę, Schetyna mówił o cudach, jego ludzie (Jurkowlaniec) będą mówili że już rusza, że za chwilę i za moment....zamiast porządnie nadzorować,a potem jeszcze 4 lata się przeciągnie, będzie po Euro i kompromitacji jak w Ghanie teraz, pieniądze sie rozejdą i w najlepszym razie będzie jak z aquaparkiem czy przejściem podziemnym na Grunwaldzkim.Gościu nawet nie orientuje się że nie ma żadnej A8 , jest S8 , nie autostrada tylko droga ekspresowa.A co z szybkimi połączeniami kolejowymi? Co z zapyziałym i cuchnącym dworcem kolejowym...Stadion na Maślicach? Chyba do piłki wodnej.Kto wybrał tych ludzi?

~bob budowniczy 2008-01-30

heh nareszcie nie bede musial jezdzic przez swojczycka i stac na grunwaldzkim

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando