mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: Ul. Skłodowskiej-Curie w remoncie

Wrocław: Ul. Skłodowskiej-Curie w remoncie

Od początku stycznia br. trwa remont jednej z głównych ulic Wrocławia, prowadzących na tzw. Wielką Wyspę – ul. Curie-Skłodowskiej. Prowadzone prace wymagały całkowitego zamknięcia odcinka ul. Skłodowskiej-Curie od skrzyżowania z ul. Norwida do mostu Zwierzynieckiego. Utrudnienia potrwają conajmniej do sierpnia br.

Wrocław: Ul. Skłodowskiej-Curie w remoncie
Inwestycję o wartości 19,5 mln zł realizuje firma Skanska. Po zakończeniu remontu ul. Curie-Skłodowskiej będzie mieć dwie jezdnie, z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Wydzielone zostanie torowisko o nawierzchni betonowej, po którym będą jeździć również autobusy. Ulica zyska także nowe przystanki, wspólne dla tramwajów i autobusów. Pojawią się nowe ścieżki rowerowe i ok. 900 m i 3,1 tys. m kw. chodników. Wykonane zostaną dwie sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu z ul. Łukasiewicza-Chałubińskiego i ul. Pasteura-Wybrzeże Wyspiańskiego. Ponadto, przebudowana zostanie infrastruktura towarzysząca.

Na czas modernizacji ulica Curie-Skłodowskiej została całkowicie zamknięta dla ruchu samochodowego i tramwajowego na odcinku 500 m, od ul. Norwida do Mostu Zwierzynieckiego. Objazd od strony centrum został poprowadzony od Ronda Regana, ul. Norwida, ul. Wybrzeże Wyspiańskiego do Mostu Zwierzynieckiego. W przeciwnym kierunku – od Mostu Zwierzynieckiego, ul. Wybrzeże Wyspiańskiego, Smoluchowskiego, Norwida do Ronda Regana.  Komunikacja tramwajowa została poprowadzona objazdem przez Oś. Grunwaldzką, ul. Różyckiego, Paderewskiego, Mickiewicza do ul. Wróblewskiego.

Całość inwestycji zostanie zrealizowana do końca października 2014 r.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross