mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław będzie miał gumowe ulice?

Wrocław będzie miał gumowe ulice?

We Wrocławiu powstał nowy typ asfaltu, który już wkrótce może stać się powszechny w  mieście i województwie dolnośląskim. Zahamujemy na nim znacznie szybciej, niegroźny mu mróz, a cena często nie przekracza tej w technologii tradycyjnej. Na stosowanie nowego asfaltu, jako pierwsi w Polsce, chcą się wkrótce zgodzić wrocławscy urzędnicy.

Wrocław będzie miał gumowe ulice?
Materiał produkowany we Wrocławiu to asfalt z kilkunastoprocentową domieszką gumy, pochodzącej ze zużytych opon samochodowych. Urządzenie do produkcji takiej mieszanki stworzyła wrocławska firma Bisek. Współpracowała przy tym z naukowcami z Politechniki Wrocławskiej oraz z fachowcami z USA.

Podobne wiadomości:

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych...

Aktualności 2017-10-03

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

~moto 2009-07-14

ciekawe czy u kolegi nastapilo szybsze zuzywanie sie zwojow mozgowych

~Witoldo 2009-07-11

Bartolo nie przesadzaj. Jaki nacisk, te drogi będą z domieszką gumy a nie gumowe!!! Większe zużycie paliwa. Ale wymyślił.

~C+E 2009-07-04

No i wreszcie nie będzie postojów ze wzgl. na nawierzcnię bitumiczną pływającą :)

~Bartolo 2009-07-03

No dobra wszystko fajnie.... ale w USA nikt nie patrzy na zużycie paliwa - a taka mieszanka (gumo-asfalt) z pewnością będzie bardziej podatna na nacisk - przez co opory toczenia wzrosną = większe zużycie paliwa...

~JULEK 2009-07-02

ALE SZOK ??? NAZACHODZIE OD DAWNA SIE TO ROBI ALE POLACZKI MUSIELI AMERYKE ODKRYC JESZCZE Z USA CO ZA INZYNIERY POLSKIE SAM BYM TO DAWNO WYMYSLIL BO NIBY CO ROBIC ZE STARYMI OPONAMI???DO TEJ PORY LEJECIE SMOLE A NIE ASFALT ASFALT TO NIEMCY MAJA A W POLSCE TO MIELONE GUMOFILCE SA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.