mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: będzie tymczasowy most Widawski

Wrocław: będzie tymczasowy most Widawski

Wiadomo już, że prace nad tymczasowym mostem Widawskim we Wrocławiu za ponad 2 mln zł wykona firma Heilit Woerner, zwycięzca przetargu nieograniczonego. Wykonawca przejął już teren przeznaczony pod plac budowy. Kolejne dni poświęci na organizację zaplecza budowy ale jeszcze przed świętami przystąpi do prac przygotowawczych m.in wycinki drzew kolidujących z planowanymi do realizacji drogami dojazdowymi do mostu tymczasowego.  Prace przy budowie konstrukcji tymczasowej nie spowodują utrudnień w ruchu na ulicy Sułowskiej ani moście Widawskim.

Wrocław: będzie tymczasowy most Widawski
Jeśli warunki atmosferyczne okażą się dogodne, stanie się to z początkiem 2013r. Jeśli pogoda pokrzyżuje plany - na pewno w pierwszym kwartale przyszłego roku. Most tymczasowy miałby funkcjonowac 3 lata, do czasu ukończenia modernizacji właściwego mostu Widawskiego, w ramach budowy Wrocławskiego Węzła Wodnego przez DZMiUW.
Kwota 2 150 000 zł. oznacza koszt montażu, demontażu i utrzymywania mostu wraz z infrastrukturą drogową (dojazdy do mostu) przez okres 3 lat.

Most Widawski wymaga renowacji, ograniczenia tonażowe nakazuje ostatnia ekspertyza techniczna obiektu. Skutkiem ich wprowadzenia byłoby zamknięcie mostu dla pojazdów ciężarowych, dla których alternatywą nie jest AOW ponieważ zjazd na nią znajduje się dopiero za mostem znajdującym się na trasie drogi krajowej nr 5.

Wiadomym jest, że most w ramach budowy Wrocławskiego Węzła Wodnego przejdzie modernizację do końca 2015 roku, do tego czasu jednak musi byc przejezdny dla ruchu tranzytowego.

Uniemożliwia to jednak wynik ekspertyzy, który zaleca ograniczenie tonażu do wartości eliminującej praktycznie ruch ciężarowy. Właśnie z tego powodu podjęto decyzję o budowie przeprawy tymczasowej.


Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman