mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław chce pozyskać dofinansowanie na inwestycje

Wrocław chce pozyskać dofinansowanie na inwestycje

Transport, rewitalizacja i edukacja są najważniejszymi obszarami, dla których Wrocław chce uzyskać dofinansowanie unijne w latach 2014-2020. Do Urzędu Marszałkowskiego przekazano listę propozycji do Systemu Ewidencji Inicjatyw Projektowych (SEIP). W sumie 160 projektów na łączną kwotę około 4 miliardów złotych.

Wrocław chce pozyskać dofinansowanie na inwestycje
W sumie magistrat zgłosił 160 projektów na łączną kwotę około 4 miliardów złotych. Jest to 100 projektów "miękkich" i 60 związanych z infrastrukturą. - Na transport proponujemy projekty na 1,3 mld, na szeroko ujętą rewitalizację 1,2 mld a na edukację 630 mln – wylicza wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj. Wśród transportu warto wspomnieć działania związane z dalszym rozwojem transportu szynowego i autobusowego, obwodnicę Leśnicy, aleję Wielkiej Wyspy czy wrocławski program rowerowy.

- Po złożeniu propozycji do Urzędu Marszałkowskiego, będą przygotowane pierwsze propozycje Regionalnego Programu Operacyjnego dla naszego województwa i konsultacje społeczne, które mogą odbyć się latem tego roku – mówi Tomasz Sołowiej, dyrektor biura Zarządzania Funduszami Europejskimi w Urzędzie Miejskim Wrocławia. RPO musi zostać ogłoszony ostatecznie 1. stycznia 2014 roku. - Wtedy poznamy ramy w jakich będziemy mogli wnioskować o dotacje i harmonogram na 6 lat. W odpowiednim terminie – według tego harmonogramu – będzie można składać wnioski o dofinansowanie poszczególnych projektów. Na dziś nie mamy żadnej pewności na dofinansowanie żadnego z tych pomysłów, bo nie znamy ani ram RPO ani kwoty jaka przekazana będzie marszałkowi dla województwa – podkreśla Maciej Bluj.  - Jednak brak w przyszłości dofinansowania unijnego nie przekreśla możliwości realizacji danego projektu, będzie to jednak bardziej wydłużone w czasie, poza tym są jeszcze programy krajowe – dodaje.

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic