mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław chce pozyskać dofinansowanie na inwestycje

Wrocław chce pozyskać dofinansowanie na inwestycje

Transport, rewitalizacja i edukacja są najważniejszymi obszarami, dla których Wrocław chce uzyskać dofinansowanie unijne w latach 2014-2020. Do Urzędu Marszałkowskiego przekazano listę propozycji do Systemu Ewidencji Inicjatyw Projektowych (SEIP). W sumie 160 projektów na łączną kwotę około 4 miliardów złotych.

Wrocław chce pozyskać dofinansowanie na inwestycje
W sumie magistrat zgłosił 160 projektów na łączną kwotę około 4 miliardów złotych. Jest to 100 projektów "miękkich" i 60 związanych z infrastrukturą. - Na transport proponujemy projekty na 1,3 mld, na szeroko ujętą rewitalizację 1,2 mld a na edukację 630 mln – wylicza wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj. Wśród transportu warto wspomnieć działania związane z dalszym rozwojem transportu szynowego i autobusowego, obwodnicę Leśnicy, aleję Wielkiej Wyspy czy wrocławski program rowerowy.

- Po złożeniu propozycji do Urzędu Marszałkowskiego, będą przygotowane pierwsze propozycje Regionalnego Programu Operacyjnego dla naszego województwa i konsultacje społeczne, które mogą odbyć się latem tego roku – mówi Tomasz Sołowiej, dyrektor biura Zarządzania Funduszami Europejskimi w Urzędzie Miejskim Wrocławia. RPO musi zostać ogłoszony ostatecznie 1. stycznia 2014 roku. - Wtedy poznamy ramy w jakich będziemy mogli wnioskować o dotacje i harmonogram na 6 lat. W odpowiednim terminie – według tego harmonogramu – będzie można składać wnioski o dofinansowanie poszczególnych projektów. Na dziś nie mamy żadnej pewności na dofinansowanie żadnego z tych pomysłów, bo nie znamy ani ram RPO ani kwoty jaka przekazana będzie marszałkowi dla województwa – podkreśla Maciej Bluj.  - Jednak brak w przyszłości dofinansowania unijnego nie przekreśla możliwości realizacji danego projektu, będzie to jednak bardziej wydłużone w czasie, poza tym są jeszcze programy krajowe – dodaje.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady A4

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady...

Polskie drogi 2016-03-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport