mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław – nie zdążą na Euro 2012

Wrocław – nie zdążą na Euro 2012

We Wrocławiu trwają prace nad zmianą terminów realizacji projektu Budowa połączenia Portu Lotniczego ze Stadionem Piłkarskim w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu. Drogę trzeba przeprojektować bo nie wiadomo kiedy powstanie nowe połączenie kolejowe, dla którego projekt przewidywał budowę wartego kilkanaście mln zł wiaduktu. Dlatego budowa łącznika - alei Stabłowickiej zakończy się najwcześniej w 2013 r.

Wrocław – nie zdążą na Euro 2012
Związane z przeprojektowaniem procedury formalne zajmą tyle czasu, że przetarg będzie można ogłosić najwcześniej w przyszłym roku, nie ma więc możliwości aby zakończyć realizację projektu przed EURO 2012. Realny termin zakończenia to rok  2013 – zapowiada spółka Wrocławskie Inwestycje.

Obsługę komunikacyjną imprezy piłkarskiej zapewni AOW, która ma być gotowa w przyszłym roku i także łączy stadion z lotniskiem poprzez ulicę Graniczną. Natomiast budowa alei Stabłowickiej jest przede wszystkim istotna ze względu na ominiecie osiedla Leśnica przeciętego drogą krajową.  Dlatego też priorytetem przy zmianach w projekcie będzie obwodnica Leśnicy i ta część alei, która skomunikuje ją z drogą krajową nr 94.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

candy 2010-11-18

to bylo do przewidzenia.... zchowajmy przynajmniej nerwy :)

aaa 2010-11-12

Romek, nie doszukuj się logiki w postępowaniu rządzących, niezależnie od szczebla. Oni teraz zobaczyli, że da się ukręcić parę złotych z ceny i przerzucić część kosztów budowy na PLK to tak robią. W Polsce jest zasada, że nie myśli się co będzie za 5-10 lat. Myśli się do najbliższych wyborów a potem to już choćby koniec świata. Dowodem na to jest dla przykładu budowa trasy S8 będącej odchodzącej od Konotopy i zmierzającej na wschód. Wszystko super się buduje, ale raptem w samym środku będzie brakować obwodnicy Marek i tak wszystko się zablokuje na amen. A wystarczyło równolegle prowadzić tam prace, rozwiązać problemy z protestami itp. Niestety nikt nie nauczył takiej pracy naszych decydentów i nie nauczy.

~romek 2010-11-10

Rozumiem z tresci ze jest wykonany projekt który ktos chce przeprojektowac z uwagi na wiadukt kolejowy gdzie jeszcze nie ma ostatecznego uzgodnienia w temacie trasy kolejowej.Rozumiem ze kolej powstanie pózniej po 2012 z lotniska do centrum i stadionu.Wiec po co zmieniac projekt? Czy po 2012 to połaczenie kolejowe bedzie niepotrzebne? chuba bedzie i to bardzo.Cos kręca ci nasi urzednicy niemiłosiernie.Budowac tak jak uzgodniono ,pierwotnie linię kolejowa mozna smiało połozyc na wiadukcie po 2012 Gdy nie będzie wiaduktu to sobie moga nadmuchać co za ludzie a tak liczyłem na Wrocław

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.