mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: nowe trasy i mosty

Wrocław: nowe trasy i mosty

Jeżeli za trzy miesiące powstanie projekt a za pół roku będzie rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę to wg. planów Dolnośląskiego ZDW najpóźniej za cztery lata powstanie jedna z najważniejszych części wschodniej obwodnicy Wrocławia. Cała trasa będzie miała 30 km długości a koszt jej budowy jest szacowany na 780 milionów zł. Na całej długości tej trasy powstanie ponad 20 mostów i wiaduktów.

Wrocław: nowe trasy i mosty

Najdroższa z nich to ponadkilometrowa przeprawa przez Odrę w pobliżu Łanów, z czego sam most będzie miał niecałe 300 metrów, a pozostałe 700 metrów stanowić będzie estakada po jego południowej stronie. To także część najważniejszego odcinka całej drogi, który powstanie jako pierwszy. Według planów odcinek będzie miał 8 kilometrów, a koszt jego budowy wyniesie około 300 milionów złotych.

Projekt jest już na ukończeniu i powstanie najpóźniej w marcu. Jeżeli pozwolenie na budowę i procedury przetargowe pójdą bez problemu jest szansa, że we wrześniu rozpocznie się budowa. Zgodnie z zapowiedziami ZDW już w 2010 roku kierowcy ruszą nowa trasą z Siechnic do Długołęki.

Prace przy obwodnicy wschodniej, miały rozpocząć się jeszcze rok temu. Przeszkodą był jednak wykup działek pod odcinek od ronda w Żernikach Wrocławskich do Siechnic. Urzędnicy postanowili więc zmienić taktykę i rozpocząć prace od kluczowego odcinka między Siechnicami a Łanami z mostem przez Odrę - będzie to jedyna przeprawa przez Odrę między mostem Grunwaldzkim a Oławą. Będzie to zdecydowanie najtrudniejszy z wszystkich czterech odcinków całej drogi. Aż dwadzieścia procent trasy zostanie poprowadzona na estakadach, mostach czy wiaduktach.  Między Siechnicami a Łanami będzie ich w sumie osiem, licząc z mostem przez Odrę i estakadę dojazdową przy nim.

Odcinek z mostem przez Odrę ma powstać najpóźniej w 2010 roku. W tym samym czasie powstanie także trasa z Długołęki do Siechnic. Pozostałe dwa fragmenty tej obwodnicy powstaną do 2013 roku.

W ciągu najbliższych 5 lat we Wrocławiu i okolicach mają powstać jeszcze trzy inne mosty przez Odrę. Pierwszy, będący częścią A8 – Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, powstanie w 2009 roku w rejonie Maślic. Drugi to tzw. most południowy na Wielką Wyspę, czyli połczenie ulic Krakowskiej i Olszewskiego. Planowana budowa powinna się zakończyć w 2011 lub 2012 roku. Ostatni to most na wysokości Brzegu Dolnego i Głoski. Zgodnie z planami powinien być gotowy w 2010 roku, jeżeli nowe władze Miękini wspomogą finansowo tę inwestycję.

Przeczytaj także:

Gospodarz dla wschodniej obwodnicy Wrocławia (2006-09-08)

Nowy wrocławski most (2006-03-20)

Będzie nowy most na Odrze (2005-12-22)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 409 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~k 2007-01-04

"no wlasnie-obietniece,obietnice i raz jeszcze obietnice! Jejku jak to pieknie wyglada,a jak sie fajnie czyta o tych ambitnych planach! Proponuje by zamiast ambitnych planow wreszcze cos robic a nie tylko piekne plany,plany i plany...." taki to juz ten kraj

~oburzony 2007-01-04

no wlasnie-obietniece,obietnice i raz jeszcze obietnice! Jejku jak to pieknie wyglada,a jak sie fajnie czyta o tych ambitnych planach! Proponuje by zamiast ambitnych planow wreszcze cos robic a nie tylko piekne plany,plany i plany....

~bob budowniczy 2007-01-02

i dodoatkowo powstanie łącznik laczacy obw. wschodnia z AOW

~bob budowniczy 2007-01-02

wschodnia obwodnica będzie przechodziła od dlugoleki przez siechnice, bielany (pod karkonoską) i dalej w okolicach lotniska az do ulicy lotniczej czy gdzies tam w okolicy:) (wylot na legnice)

~chesster 2007-01-02

panowie autorzy tegoż artykułu umieslici zdjęcie (wizualizację) mostu przez odrę w ciągu przebiegu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (A8), który bedzię miescił sie na wyspie Rędzińskiej!!!! co to ma wspolnego ze wschodnią obwodnicą Wrocławia?????????????? brawo i tak trzymać!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.