mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: obwodnicą śródmiejską od Milenijnego do Żmigrodzkiej

Wrocław: obwodnicą śródmiejską od Milenijnego do Żmigrodzkiej

Już od blisko tygodnia można korzystać nowego odcinka wrocławskiej Północnej Obwodnicy Śródmiejskiej. Jeszcze przed dniem Wszystkich Świętych droga została udostępniona do ruchu. Nowy odcinek od długości 4,2 km połączył most Millenijny i ul. Żmigrodzką. Dzięki temu możliwe jest ominiecie zatłoczonych ulic Osobowickiej i Bałtyckiej.

Wrocław: obwodnicą śródmiejską od Milenijnego do Żmigrodzkiej

Klasa otwiertej drogi - GP 2x2 (droga główna ruchu przyśpieszonego) i G 2x2 (droga główna), o nośności 115 kN/oś. W ramach przedsięwzięcia poza jezdniami przewidziano także wykonanie ścieżek rowerowych i chodników na całej długości, zatok autobusowych oraz licznych obiektów inżynierskich: wiaduktów drogowych nad liniami PKP Wrocław - Poznań oraz Jelcz Miłoszyce - Wrocław Osobowice, a także wiaduktów drogowych nad rondem ul. Obornickiej i nad ul. Żmigrodzką oraz przejść tunelowych dla ciągów pieszo-rowerowych i przejść dla zwierząt.

Projekt jest współfinansowany z Funduszu Spójności w ramach konkursu dla działania 6.1 - Rozwój sieci drogowej TEN-T. Jego wartość przekracza 257 mln zł. Realizacja rozpoczęła się pod koniec 2008 roku, kontraktowy termin zakończenia – luty 2011.

 

 


Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

~almac 2010-11-11

Czechy mniejsze od Polski 4-krotnie, Brno mniejsze od Wrocławia 2-krotnie a mimo to w Brnie są budowane tunele, estakady.... We Wrocławiu raptem 1pseudotunel (na pl. Dominikańskim) i ze 2-3 estakady.... Dlaczego skrzyżowania OŚ/Legnicka, OŚ/Grabiszyńska czy OŚ/Powst. Śl. są jednopoziomowe z archaiczną sygnalizacją świetlną? Jadąc tzw. obwodnicą co kawałek światła. Gdyby była "zielona fala" to jeszcze OK, ale u nas chyba są specjaliści od "CZERWONEJ FALI". Ruszając na 1 skrzyżowaniu akurat na następnym (200 metrów dalej) zapala się czerwone. Później wszyscy zdziwieni, że są korki.....

~Tommy z tonącej wyspy Tuska 2010-11-07

w Czechach ilość i jakość dróg jest o niebo lepsza, a to przecież małe państwo...

~kerownik 2010-11-05

zrobią AOW to się rozluźni i na tej obwodnicy - zobaczycie!

~chychak 2010-11-05

i oto właśnie chodzi chyba w obwodnicach, żeby mniejsze ulice nieprzystosowane do ruchu dużych aut poluzować, a że obwodnice się korkują, to neistety wina projektantów, a właściwie inwestorów, w tym przypadku władz miasta, przy rosnącej liczbie samochodów, ważniejsze i strategiczne drogi, w tym właśnie takie obwodnice w dużych miastach muszą już być trzypasmowe

~gość 2010-11-04

Niestety - coś za coś. Wszyscy się dowiedzieli o nowej obwodnicy i chcą nią jechać. Efekt łatwy do przewidzenia - w szczycie spory korek jeszcze przed mostem Milenijnym aż do ul. Popowickiej. I dziesiątki ciężarówek na prawym pasie - nie warto tam się pchać w szczycie. Za to stara trasa przez Żmigrodzką i Bałtycką rozluźniła się.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 rusza na wschód
Autostrada A2 rusza na wschód
GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic