mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: otwarcie wiaduktu na Psim Polu

Wrocław: otwarcie wiaduktu na Psim Polu

Podczas najbliższego weekendu - w nocy z soboty na niedzielę 18/19 września - planowane jest przywrócenie ruchu na wyremontowanym wiadukcie w ciągu ul. Krzywoustego nad al. Jana III Sobieskiego we Wrocławiu. Remont wyniósł około 8,5 mln zł.

Wrocław: otwarcie wiaduktu na Psim Polu
W tej chwili trwają ostatnie przeglądy i odbiory techniczne, które zakończą się w dniu jutrzejszym odbiorem organizacji ruchu docelowego. W momencie otwarcia obiektu zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem, który od trzech lat stanowi tymczasowe połączenie ulicy Krzywoustego z al. Jana III Sobieskiego dla autobusów komunikacji miejskiej a od roku - możliwość ominięcia remontowanego wiaduktu dla pojazdów osobowych. Droga zostanie zagrodzona barierami, zdemontowana zostanie również sygnalizacja świetlna umożliwiająca wyjazd z Krzywoustego w Sobieskiego. Od tej pory łącznik będzie wykorzystywany wyłącznie jako alternatywa w sytuacjach
awaryjnych.

Przypominamy, że remont wiaduktu biegnącego w ciągu ul. Krzywoustego nad al Jana III Sobieskiego rozpoczął się we wrześniu 2009 roku. Obiekt wybudowany w latach 70 - tych wymagał naprawy, jego pogarszający się stan techniczny był powodem eliminacji ruchu kołowego o masie przekraczającej 3,5t już na dwa lata przed rozpoczęciem prac remontowych. Aby powstrzymać degradację konstrukcji i zapewnić jej bezpieczne użytkowanie do czasu rozpoczęcia remontu wiadukt został podparty specjalnymi wspornikami. Podczas remontu kapitalnego wymieniona została cała konstrukcja wiaduktu, podpory a nawet fundamenty (choć pierwotnie zakładano ich dobrą kondycję). Niestety ich niemal całkowitą korozję potwierdziły badania wykonywane w trakcie robót rozbiórkowych. Z tego względu konieczna było opracowanie projektu rozbiórki i odtworzenia 5 fundamentów, co poskutkowało przesunięciem terminu zakończenia inwestycji z początku czerwca na początek września br.  Skarpy, na których osadzone były przyczółki wiaduktu również wymagały interwencji i wymiany gruntu. Konieczność wykonania dodatkowych prac podrożyła pierwotny koszt inwestycji o 1,5 miliona zł. Ostateczny koszt remontu wyniósł ok. 8,5 mln. zł.

Generalnym wykonawcą remontu była firma Mota - Engil.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport