mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: otwarcie wiaduktu na Psim Polu

Wrocław: otwarcie wiaduktu na Psim Polu

Podczas najbliższego weekendu - w nocy z soboty na niedzielę 18/19 września - planowane jest przywrócenie ruchu na wyremontowanym wiadukcie w ciągu ul. Krzywoustego nad al. Jana III Sobieskiego we Wrocławiu. Remont wyniósł około 8,5 mln zł.

Wrocław: otwarcie wiaduktu na Psim Polu
W tej chwili trwają ostatnie przeglądy i odbiory techniczne, które zakończą się w dniu jutrzejszym odbiorem organizacji ruchu docelowego. W momencie otwarcia obiektu zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem, który od trzech lat stanowi tymczasowe połączenie ulicy Krzywoustego z al. Jana III Sobieskiego dla autobusów komunikacji miejskiej a od roku - możliwość ominięcia remontowanego wiaduktu dla pojazdów osobowych. Droga zostanie zagrodzona barierami, zdemontowana zostanie również sygnalizacja świetlna umożliwiająca wyjazd z Krzywoustego w Sobieskiego. Od tej pory łącznik będzie wykorzystywany wyłącznie jako alternatywa w sytuacjach
awaryjnych.

Przypominamy, że remont wiaduktu biegnącego w ciągu ul. Krzywoustego nad al Jana III Sobieskiego rozpoczął się we wrześniu 2009 roku. Obiekt wybudowany w latach 70 - tych wymagał naprawy, jego pogarszający się stan techniczny był powodem eliminacji ruchu kołowego o masie przekraczającej 3,5t już na dwa lata przed rozpoczęciem prac remontowych. Aby powstrzymać degradację konstrukcji i zapewnić jej bezpieczne użytkowanie do czasu rozpoczęcia remontu wiadukt został podparty specjalnymi wspornikami. Podczas remontu kapitalnego wymieniona została cała konstrukcja wiaduktu, podpory a nawet fundamenty (choć pierwotnie zakładano ich dobrą kondycję). Niestety ich niemal całkowitą korozję potwierdziły badania wykonywane w trakcie robót rozbiórkowych. Z tego względu konieczna było opracowanie projektu rozbiórki i odtworzenia 5 fundamentów, co poskutkowało przesunięciem terminu zakończenia inwestycji z początku czerwca na początek września br.  Skarpy, na których osadzone były przyczółki wiaduktu również wymagały interwencji i wymiany gruntu. Konieczność wykonania dodatkowych prac podrożyła pierwotny koszt inwestycji o 1,5 miliona zł. Ostateczny koszt remontu wyniósł ok. 8,5 mln. zł.

Generalnym wykonawcą remontu była firma Mota - Engil.

Podobne wiadomości:

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych...

Aktualności 2017-10-03

Bicie rekordu prędkości – rozsądkowi wbrew

auto motor i sport 0000-00-00

Który najlepiej trzyma się asfaltu, więc pokona zakręty najszybciej? Który rozwinie największą prędkość na 12-kilometrowym torze? Do testu stają BMW Alpina B5, Bentley Continental Supersports, Ferrari 458 Italia, Lamborghini Gallardo Superleggera, Mercedes SLS AMG i Porsche 911 GT2 RS.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.