Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: przebudowa Grabiszyńskiej

Wrocław: przebudowa Grabiszyńskiej

Przebudowa ulicy Grabiszyńskiej w Wrocławiu rozpoczęła się 24 listopada 2008 roku i potrwa do października 2009 r. W związku z podziałem na etapy inwestycji ograniczany był ruch na kolejno remontowanych odcinkach. Od niedzieli (17 maja br.) wprowadzona została organizacja ruchu zastępczego dla odcinka od pl. Srebrnego do skrzyżowania z al. gen. Hallera.

Wrocław: przebudowa Grabiszyńskiej
Zamknięcie odcinka w pierwszej kolejności dotyczyć będzie północno-zachodniego pasa jezdni i jednego toru tramwajowego na odcinku  ok. 140 m od wiaduktu kolejowego do zajezdni autobusowej. Prace na budowie rozpoczęły się w poniedziałek (18 maja). Kolejne zamknięcia i dalsze prace będą się odbywać sukcesywnie w kierunku al. gen. Hallera. Prace prowadzi firma Ziajka Zbigniew Przedsiębiorstwo Drogowe (lider) oraz Zakład Torowy z Wrocławia. Koszt remontu to ponad 10 mln zł.

Inwestycja obejmuje przebudowę drogi na odcinku o dł. 924 m. Cała inwestycja wyniesie 33,7 mln zł.  Prace obejmują m.in. wymianę kostki brukowej na nawierzchnie bitumiczną, budowę chodników i ścieżek rowerowych. Powstanie nowoczesne torowisko tramwajowe, które będzie jednocześnie jezdnią dla autobusów. Rozwiązanie to pozwoli komunikacji miejskiej na omijanie korków, a pasażerowie będą mieli do dyspozycji przystanki wspólne dla obu środków transportu. Gruntownie przebudowana zostanie infrastruktura podziemna – instalacje wodno-kanalizacyjne, elektroenergetyczne, telekomunikacyjne, gazowe i ciepłownicze.

Podobne wiadomości:

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

~jumper 2009-05-21

no faktycznie.. zdjecie przedstawia budowe estakad na Klecińskiej w ciągu DK94 a nie Grabiszyńską. pzdr

~k 2009-05-20

Zdjecie jakby nie na temat?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj