mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: przebudowa Grabiszyńskiej

Wrocław: przebudowa Grabiszyńskiej

Przebudowa ulicy Grabiszyńskiej w Wrocławiu rozpoczęła się 24 listopada 2008 roku i potrwa do października 2009 r. W związku z podziałem na etapy inwestycji ograniczany był ruch na kolejno remontowanych odcinkach. Od niedzieli (17 maja br.) wprowadzona została organizacja ruchu zastępczego dla odcinka od pl. Srebrnego do skrzyżowania z al. gen. Hallera.

Wrocław: przebudowa Grabiszyńskiej
Zamknięcie odcinka w pierwszej kolejności dotyczyć będzie północno-zachodniego pasa jezdni i jednego toru tramwajowego na odcinku  ok. 140 m od wiaduktu kolejowego do zajezdni autobusowej. Prace na budowie rozpoczęły się w poniedziałek (18 maja). Kolejne zamknięcia i dalsze prace będą się odbywać sukcesywnie w kierunku al. gen. Hallera. Prace prowadzi firma Ziajka Zbigniew Przedsiębiorstwo Drogowe (lider) oraz Zakład Torowy z Wrocławia. Koszt remontu to ponad 10 mln zł.

Inwestycja obejmuje przebudowę drogi na odcinku o dł. 924 m. Cała inwestycja wyniesie 33,7 mln zł.  Prace obejmują m.in. wymianę kostki brukowej na nawierzchnie bitumiczną, budowę chodników i ścieżek rowerowych. Powstanie nowoczesne torowisko tramwajowe, które będzie jednocześnie jezdnią dla autobusów. Rozwiązanie to pozwoli komunikacji miejskiej na omijanie korków, a pasażerowie będą mieli do dyspozycji przystanki wspólne dla obu środków transportu. Gruntownie przebudowana zostanie infrastruktura podziemna – instalacje wodno-kanalizacyjne, elektroenergetyczne, telekomunikacyjne, gazowe i ciepłownicze.

Podobne wiadomości:

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~jumper 2009-05-21

no faktycznie.. zdjecie przedstawia budowe estakad na Klecińskiej w ciągu DK94 a nie Grabiszyńską. pzdr

~k 2009-05-20

Zdjecie jakby nie na temat?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.