mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: utrudnienia w rejonie Szczytnickiego

Wrocław: utrudnienia w rejonie Szczytnickiego

W związku z dużym obciążeniem ruchem na moście tymczasowym (zastępującym przebudowywany most Szczytnicki w ciągu DK nr 8) zaistniała konieczność wymiany nawierzchni. Spowoduje to duże utrudnienia w ruchu w północnej części Wrocławia.

Wrocław: utrudnienia w rejonie Szczytnickiego

Wymiana drewnianej nawierzchni mostu tymczasowego oznacza całkowite wyłączenie ruchu na „połówce” objętej pracami. Zamknięcie nastąpi po godz. 22 w piątki 13 oraz 20 lipca, oddanie do ruchu w niedziele 15 i 22 lipca. W czasie remontu ruch kołowy po drugiej czynnej „połówce” mostu będzie się odbywał tylko w jedną stronę: do centrum. Pojazdy zmierzające w stronę Psiego Pola będą musiały skorzystać z objazdu wyznaczonego ulicami: Skłodowskiej – Curie, most Zwierzyniecki, Mickiewicza, Paderewskiego, Moniuszki, Kochanowskiego – informuje Zarząd Dróg i Komunikacji we Wrocławiu.

Prace zaplanowano do wykonania podczas weekendów kiedy ruch kołowy odbywa się w mniejszym natężeniu, ale ze względu na odwiedzających wrocławski Ogród Zoologiczny oraz rejon parku Szczytnickiego i Hali Ludowej zatory komunikacyjne na drogach dojazdowych są więcej niż prawdopodobne. ZDiK apeluje do kierowców, których celem podróży nie jest Sępolno czy Biskupin, o wybranie innej trasy przejazdu.

Wykonawcą prac na moście Szczytnickim jest Skanska. Wartość projektu wynosi 36,4 mln zł. Jest to jedna z największych inwestycji w stolicy Dolnego Śląska w ostatnich latach. Inwestycja obejmie remont części żelbetowych mostu, konstrukcji wsporczych pod urządzenia kablowe, sklepienia ceglanego oraz podpór obiektu. W ramach kontraktu Skanska wykona także modernizację ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Suchardy do ul. Bujwida, ul. Grunwaldzkiej od ul. Bujwida do Mostu Szczytnickiego oraz al. Kochanowskiego od Mostu Szczytnickiego do ul. Wojciecha z Brudzewa. Przebudowane zostaną również tory tramwajowe, sieć kanalizacyjna, gazowa, oświetleniowa, trakcyjna, energetyczna, telefoniczna i cieplna.

 


Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~kunica 2007-07-12

MASAKRRRRRRRRRRRA!!!tylko nie to...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport