mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: utrudnienia w rejonie Szczytnickiego

Wrocław: utrudnienia w rejonie Szczytnickiego

W związku z dużym obciążeniem ruchem na moście tymczasowym (zastępującym przebudowywany most Szczytnicki w ciągu DK nr 8) zaistniała konieczność wymiany nawierzchni. Spowoduje to duże utrudnienia w ruchu w północnej części Wrocławia.

Wrocław: utrudnienia w rejonie Szczytnickiego

Wymiana drewnianej nawierzchni mostu tymczasowego oznacza całkowite wyłączenie ruchu na „połówce” objętej pracami. Zamknięcie nastąpi po godz. 22 w piątki 13 oraz 20 lipca, oddanie do ruchu w niedziele 15 i 22 lipca. W czasie remontu ruch kołowy po drugiej czynnej „połówce” mostu będzie się odbywał tylko w jedną stronę: do centrum. Pojazdy zmierzające w stronę Psiego Pola będą musiały skorzystać z objazdu wyznaczonego ulicami: Skłodowskiej – Curie, most Zwierzyniecki, Mickiewicza, Paderewskiego, Moniuszki, Kochanowskiego – informuje Zarząd Dróg i Komunikacji we Wrocławiu.

Prace zaplanowano do wykonania podczas weekendów kiedy ruch kołowy odbywa się w mniejszym natężeniu, ale ze względu na odwiedzających wrocławski Ogród Zoologiczny oraz rejon parku Szczytnickiego i Hali Ludowej zatory komunikacyjne na drogach dojazdowych są więcej niż prawdopodobne. ZDiK apeluje do kierowców, których celem podróży nie jest Sępolno czy Biskupin, o wybranie innej trasy przejazdu.

Wykonawcą prac na moście Szczytnickim jest Skanska. Wartość projektu wynosi 36,4 mln zł. Jest to jedna z największych inwestycji w stolicy Dolnego Śląska w ostatnich latach. Inwestycja obejmie remont części żelbetowych mostu, konstrukcji wsporczych pod urządzenia kablowe, sklepienia ceglanego oraz podpór obiektu. W ramach kontraktu Skanska wykona także modernizację ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Suchardy do ul. Bujwida, ul. Grunwaldzkiej od ul. Bujwida do Mostu Szczytnickiego oraz al. Kochanowskiego od Mostu Szczytnickiego do ul. Wojciecha z Brudzewa. Przebudowane zostaną również tory tramwajowe, sieć kanalizacyjna, gazowa, oświetleniowa, trakcyjna, energetyczna, telefoniczna i cieplna.

 


Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

9 na 10

auto motor i sport 0000-00-00

Ważą ponad dwie tony każdy, a poruszają się ze zwinnością sportowych limuzyn. Pod maską mają mocne V8 plus ogromną dawkę techniki. BMW X5 4.8i i Porsche Cayenne S, czyli dwaj tacy, dla których osiągi to rzecz święta.

Komentuj:

~kunica 2007-07-12

MASAKRRRRRRRRRRRA!!!tylko nie to...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.