mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: utrudnienia w rejonie Szczytnickiego

Wrocław: utrudnienia w rejonie Szczytnickiego

W związku z dużym obciążeniem ruchem na moście tymczasowym (zastępującym przebudowywany most Szczytnicki w ciągu DK nr 8) zaistniała konieczność wymiany nawierzchni. Spowoduje to duże utrudnienia w ruchu w północnej części Wrocławia.

Wrocław: utrudnienia w rejonie Szczytnickiego

Wymiana drewnianej nawierzchni mostu tymczasowego oznacza całkowite wyłączenie ruchu na „połówce” objętej pracami. Zamknięcie nastąpi po godz. 22 w piątki 13 oraz 20 lipca, oddanie do ruchu w niedziele 15 i 22 lipca. W czasie remontu ruch kołowy po drugiej czynnej „połówce” mostu będzie się odbywał tylko w jedną stronę: do centrum. Pojazdy zmierzające w stronę Psiego Pola będą musiały skorzystać z objazdu wyznaczonego ulicami: Skłodowskiej – Curie, most Zwierzyniecki, Mickiewicza, Paderewskiego, Moniuszki, Kochanowskiego – informuje Zarząd Dróg i Komunikacji we Wrocławiu.

Prace zaplanowano do wykonania podczas weekendów kiedy ruch kołowy odbywa się w mniejszym natężeniu, ale ze względu na odwiedzających wrocławski Ogród Zoologiczny oraz rejon parku Szczytnickiego i Hali Ludowej zatory komunikacyjne na drogach dojazdowych są więcej niż prawdopodobne. ZDiK apeluje do kierowców, których celem podróży nie jest Sępolno czy Biskupin, o wybranie innej trasy przejazdu.

Wykonawcą prac na moście Szczytnickim jest Skanska. Wartość projektu wynosi 36,4 mln zł. Jest to jedna z największych inwestycji w stolicy Dolnego Śląska w ostatnich latach. Inwestycja obejmie remont części żelbetowych mostu, konstrukcji wsporczych pod urządzenia kablowe, sklepienia ceglanego oraz podpór obiektu. W ramach kontraktu Skanska wykona także modernizację ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Suchardy do ul. Bujwida, ul. Grunwaldzkiej od ul. Bujwida do Mostu Szczytnickiego oraz al. Kochanowskiego od Mostu Szczytnickiego do ul. Wojciecha z Brudzewa. Przebudowane zostaną również tory tramwajowe, sieć kanalizacyjna, gazowa, oświetleniowa, trakcyjna, energetyczna, telefoniczna i cieplna.

 


Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~kunica 2007-07-12

MASAKRRRRRRRRRRRA!!!tylko nie to...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando