mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocław: zakaz wjazdu dla ciężarówek

Wrocław: zakaz wjazdu dla ciężarówek

W związku z prowadzonymi na terenie miasta Wrocławia remontami dróg od 26 sierpnia obowiązuje zakaz wjazdu do Wrocławia samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 18 ton jadących drogą nr 8 z kierunku Warszawy, w kierunku Kudowy Zdroju. Samorządowcy miejscowości, przez które wytyczony został objazd (Oleśnica, Oława, Trzebnica, Kobierzyce) domagają się natychmiastowego cofnięcia decyzji.

Wrocław: zakaz wjazdu dla ciężarówek

Na chwilę obecną do miasta dozwolony jest wjazd wyłącznie tych pojazdów, których Wrocław jest punktem docelowym podróży (miejscem gdzie przewożony towar ma zostać dostarczony lub miejscem skąd ma zostać ładunek pobrany). Dla kierowcy jadących tranzytem przez Dolny Śląsk drogą nr 8 od strony Warszawy w kierunku Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Kudowy Zdroju i Zgorzelca będą przygotowany został objazd miasta Wrocławia. Objazd poprowadzony został drogą nr 451 z Oleśnicy do Biurutowa, następnie drogą 396 w kierunku na Oławę, drogą nr 94 do skrzyżowania z drogą nr 346 w Godzikowicach i droga nr 396 do Węzła "Brzezimierz", na A-4 i dalej do węzła Bielańskiego. W drugą stronę ruch kierowany będzie od Węzła Bielańskiego do zjazdu na Oławę, dalej przez Oławę, Bierutów i do Oleśnicy. Drugi przygotowany objazd jest poprowadzony drogą nr 340 do Trzebnicy, a następnie drogą nr 5 do Wrocławia. We Wrocławiu kierowcy jadący tym objazdem dalej poruszają się zgodnie z kierunkami drogi nr 5 aż do Węzła Bielańskiego.

Wprowadzonemu objazdowi sprzeciwiają się samorządowcy okolicznych miejscowości i domagają się cofnięcia decyzji. Jak twierdzą, drogi, przez które prowadzony jest objazd, nie wytrzymają takiego natężenia ruchu, obawiają się także o bezpieczeństwo mieszkańców. Wojewoda dolnośląski zwrócił się do władz miasta Wrocławia z propozycją zawieszenia zakazu wjazdu tirów na dwa tygodnie, aby w tym czasie skonsultować z samorządowcami wytyczenie trasy objazdu. Miasto podejmie decyzję w tej sprawie.

Przeczytaj także:

Wrocław: Eksplozja inwestycji drogowych (2006-08-25)

Dolny Śląsk może liczyć na drogi (2006-07-10)

Przebudowa Mostu Szczytnickiego we Wrocławiu (2006-05-24)

Wrocław: ruszą prace na Pl. Grunwaldzkim (2006-02-22)

S-8 wrocławska wylotówka (2005-09-06)

 

 

 

 

Tematy w artykule: dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~ANDRE 2009-01-04

JASNE ŻE JEST OBJAZD. TYLE TYLKO ŻE W OŁAWIE MOST JEST CIĄGLE W REMONCIE I CIĘŻARÓWKI TAM NIE PRZEJADĄ. BARDZO ZABAWNE CO?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando