mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocławski Most Autostradowy wytrzymał

Wrocławski Most Autostradowy wytrzymał

Most przez rzekę Odrę w ciągu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia przeszedł pomyślnie najtrudniejszą i najważniejszą próbę obciążeniową. Planowane otwarcie do ruchu Mostu wraz z częścią Autostradowej Obwodnicy Wrocławia od węzła Lotnisko do węzła Północ planowane jest na koniec sierpnia.

Wrocławski Most Autostradowy wytrzymał
40 czteroosiowych wywrotek załadowanych materiałami sypkimi do wagi 40 ton każda wjechały na Most zajmując pozycje po obu stronach 122 metrowego pylonu. Tym samym Most przyjął na swoich jezdniach ciężar 1600 ton. Nigdy więcej w swojej przyszłości Most nie zostanie poddany tak dużemu obciążeniu i w podobnej konfiguracji pojazdów. Podczas próby obciążeniowej, zgodnie z założeniami projektowymi jezdnia mostu ugięła się o 50 cm. Czujniki zamontowane na całym Moście na bieżąco przekazywały informacje do centrum kierowania próbą obciążeniową. Most przeszedł pomyślnie statyczną próbę obciążeniową. W najbliższych dniach przeprowadzone zostaną jeszcze dynamiczne próby obciążeniowe związane z ruchem pojazdów ciężarowych.

Zakończenie prób obciążeniowych przez Wykonawcę, przekazanie kompletnej dokumentacji z wynikami badań pozwoli inwestorowi rozpocząć procedurę odbiorową dla Mostu, a po jej zakończeniu złożyć wniosek o pozwolenie na użytkowanie obiektu mostowego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 381 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Most o długości ponad 40 km!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
GDDKiA poinformowała w środę o dużym zainteresowaniu biur projektowych odcinkiem Via Carpatia pomiędzy Lublinem a Lubartowem. Aż 11 firm stanęło jest zainteresowanych opracowaniem koncepcji programowej 24-kilometrowego fragmentu trasy S19.