mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocławski Most Autostradowy wytrzymał

Wrocławski Most Autostradowy wytrzymał

Most przez rzekę Odrę w ciągu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia przeszedł pomyślnie najtrudniejszą i najważniejszą próbę obciążeniową. Planowane otwarcie do ruchu Mostu wraz z częścią Autostradowej Obwodnicy Wrocławia od węzła Lotnisko do węzła Północ planowane jest na koniec sierpnia.

Wrocławski Most Autostradowy wytrzymał
40 czteroosiowych wywrotek załadowanych materiałami sypkimi do wagi 40 ton każda wjechały na Most zajmując pozycje po obu stronach 122 metrowego pylonu. Tym samym Most przyjął na swoich jezdniach ciężar 1600 ton. Nigdy więcej w swojej przyszłości Most nie zostanie poddany tak dużemu obciążeniu i w podobnej konfiguracji pojazdów. Podczas próby obciążeniowej, zgodnie z założeniami projektowymi jezdnia mostu ugięła się o 50 cm. Czujniki zamontowane na całym Moście na bieżąco przekazywały informacje do centrum kierowania próbą obciążeniową. Most przeszedł pomyślnie statyczną próbę obciążeniową. W najbliższych dniach przeprowadzone zostaną jeszcze dynamiczne próby obciążeniowe związane z ruchem pojazdów ciężarowych.

Zakończenie prób obciążeniowych przez Wykonawcę, przekazanie kompletnej dokumentacji z wynikami badań pozwoli inwestorowi rozpocząć procedurę odbiorową dla Mostu, a po jej zakończeniu złożyć wniosek o pozwolenie na użytkowanie obiektu mostowego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 381 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.