mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocławski Most Autostradowy wytrzymał

Wrocławski Most Autostradowy wytrzymał

Most przez rzekę Odrę w ciągu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia przeszedł pomyślnie najtrudniejszą i najważniejszą próbę obciążeniową. Planowane otwarcie do ruchu Mostu wraz z częścią Autostradowej Obwodnicy Wrocławia od węzła Lotnisko do węzła Północ planowane jest na koniec sierpnia.

Wrocławski Most Autostradowy wytrzymał
40 czteroosiowych wywrotek załadowanych materiałami sypkimi do wagi 40 ton każda wjechały na Most zajmując pozycje po obu stronach 122 metrowego pylonu. Tym samym Most przyjął na swoich jezdniach ciężar 1600 ton. Nigdy więcej w swojej przyszłości Most nie zostanie poddany tak dużemu obciążeniu i w podobnej konfiguracji pojazdów. Podczas próby obciążeniowej, zgodnie z założeniami projektowymi jezdnia mostu ugięła się o 50 cm. Czujniki zamontowane na całym Moście na bieżąco przekazywały informacje do centrum kierowania próbą obciążeniową. Most przeszedł pomyślnie statyczną próbę obciążeniową. W najbliższych dniach przeprowadzone zostaną jeszcze dynamiczne próby obciążeniowe związane z ruchem pojazdów ciężarowych.

Zakończenie prób obciążeniowych przez Wykonawcę, przekazanie kompletnej dokumentacji z wynikami badań pozwoli inwestorowi rozpocząć procedurę odbiorową dla Mostu, a po jej zakończeniu złożyć wniosek o pozwolenie na użytkowanie obiektu mostowego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 381 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych...

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.