mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocławskie Mosty Młyńskie - już wkrótce pojedziemy po północnym

Wrocławskie Mosty Młyńskie - już wkrótce pojedziemy po północnym

Jeśli aura dopisze, to jeszcze w tym tygodniu zostaną ukończone ostatnie prace betoniarskie i niciarskie na północnym z Mostów Młyńskich. Dopuszczenie do ruchu mostu północnego jest wstępnie zaplanowane na weekend 17-18 grudnia. W przypadku gdyby pogoda pozwoliła na wykonanie wspomnianych prac, w najbliższy piątek na moście odbędą się próbne obciążenia.

Wrocławskie Mosty Młyńskie - już wkrótce pojedziemy po północnym
Przywrócenie ruchu na moście północnym wiąże się wyłącznie z obsługą komunikacyjną wyspy Słodowej, do której dojazd odbywa się obecnie  mostem południowym.

Po ukończeniu remontu mostów Młyńskich na ten odcinek wróci tylko komunikacja tramwajowa, przejazd dla samochodów będzie możliwy wyłącznie w celu zapewnienia obsługi obiektów zlokalizowanych na wyspie - mostem południowym.

Zakończenie remontu mostów Młyńskich jest planowane na wiosnę 2012 r., tak aby w czerwcu można było na tym odcinku przywrócić komunikację tramwajową.

Prace na obydwu mostach wykonuje, wybrana w drodze przetargów nieograniczonych, firma Pol - Dróg Piła. Koszt remontu mostu północnego to ponad 4,6 mln zł, mostu południowego – 6,37 mln zł.

 Prace na moście północnym są opóźnione względem harmonogramu robót i zawartych umów o ponad miesiąc. Opóźnienie jest spowodowane m. in. problemami z wykonywaniem prac związanych z nitowaniem elementów konstrukcji (niedostateczna liczba fachowców wyspecjalizowanych w realizacji prac w tej technologii). Z tytułu zaistniałego opóźnienia wykonawcy robót zostały naliczone kary finansowe, zgodne z treścią zawartej umowy.

Podobne wiadomości:

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych...

Aktualności 2017-10-03

Citroën DS3, Hyundai Veloster, Mazda MX-5...

auto motor i sport 0000-00-00

Nie musisz mieć praktycznego, nudnego auta jak, takiego jak wszyscy sąsiedzi. Oto test trzech aut, których nie spotkasz codziennie na ulicy.

Komentuj:

~Bzura! 2011-12-16

Przechodziłem tam dziś, tj 16 grudnia, są jeszcze w lesie, jak dobrze pójdzie ludzie przemaszerują chodnikam za miesiąc. Chyba, że będą dzielić torowisko i jezdnię razem z samochodami. Przęsła wymagają malowania, wszystko jest jeszcze w rusztowaniach. Nie ma szans na to co wypisują kłam-urzędnicy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.