mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocławskie Mosty Młyńskie - już wkrótce pojedziemy po północnym

Wrocławskie Mosty Młyńskie - już wkrótce pojedziemy po północnym

Jeśli aura dopisze, to jeszcze w tym tygodniu zostaną ukończone ostatnie prace betoniarskie i niciarskie na północnym z Mostów Młyńskich. Dopuszczenie do ruchu mostu północnego jest wstępnie zaplanowane na weekend 17-18 grudnia. W przypadku gdyby pogoda pozwoliła na wykonanie wspomnianych prac, w najbliższy piątek na moście odbędą się próbne obciążenia.

Wrocławskie Mosty Młyńskie - już wkrótce pojedziemy po północnym
Przywrócenie ruchu na moście północnym wiąże się wyłącznie z obsługą komunikacyjną wyspy Słodowej, do której dojazd odbywa się obecnie  mostem południowym.

Po ukończeniu remontu mostów Młyńskich na ten odcinek wróci tylko komunikacja tramwajowa, przejazd dla samochodów będzie możliwy wyłącznie w celu zapewnienia obsługi obiektów zlokalizowanych na wyspie - mostem południowym.

Zakończenie remontu mostów Młyńskich jest planowane na wiosnę 2012 r., tak aby w czerwcu można było na tym odcinku przywrócić komunikację tramwajową.

Prace na obydwu mostach wykonuje, wybrana w drodze przetargów nieograniczonych, firma Pol - Dróg Piła. Koszt remontu mostu północnego to ponad 4,6 mln zł, mostu południowego – 6,37 mln zł.

 Prace na moście północnym są opóźnione względem harmonogramu robót i zawartych umów o ponad miesiąc. Opóźnienie jest spowodowane m. in. problemami z wykonywaniem prac związanych z nitowaniem elementów konstrukcji (niedostateczna liczba fachowców wyspecjalizowanych w realizacji prac w tej technologii). Z tytułu zaistniałego opóźnienia wykonawcy robót zostały naliczone kary finansowe, zgodne z treścią zawartej umowy.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

~Bzura! 2011-12-16

Przechodziłem tam dziś, tj 16 grudnia, są jeszcze w lesie, jak dobrze pójdzie ludzie przemaszerują chodnikam za miesiąc. Chyba, że będą dzielić torowisko i jezdnię razem z samochodami. Przęsła wymagają malowania, wszystko jest jeszcze w rusztowaniach. Nie ma szans na to co wypisują kłam-urzędnicy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross