mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocławskie inwestycje opóźnione przez? zimę

Wrocławskie inwestycje opóźnione przez? zimę

Wyjątkowo długa, śnieżna i mroźna zima pokrzyżowała plany wrocławskich drogowców. Okazuje się, że przyjęte terminy rozpoczęcia prac na wrocławskich drogach nieco się poprzesuwały. Przedłużą się wiec remonty, a niektóre inwestycje będą oddane z poślizgiem.

Wrocławskie inwestycje opóźnione przez? zimę
Sienkiewicza i Drobnera – termin zakończenia opóźniony o miesiąc

Rozpoczęcie prac remontowych na wskazanych odcinkach było planowane  na 1 lutego br. Ponieważ roboty rozbiórkowe wystartowały ostatecznie dopiero 6 marca termin zakończenia remontu również ulegnie przesunięciu z maja na czerwiec br. Opóźnienie jest spowodowane tylko i wyłącznie wyjątkowo śnieżną i mroźną aurą w lutym – zapewnia Ewa Mazur, rzeczniczka ZDiUM we Wrocławiu.

Plac Bema – zakończenie budowy w terminie, ale opóźniony tramwaj

Umowny termin ukończenia przebudowy określony na ostatnią dekadę lipca br. jest nadal realny i jak na razie niezagrożony, natomiast niemożliwym jest planowane pierwotnie w końcówce maja przywrócenie komunikacji tramwajowej w relacji Drobnera – Sienkiewicza. Wszystkie prace torowe i drogowe niezbędne do uruchomienia tej relacji zakończą się dopiero w czerwcu i komunikacja tramwajowa wróci na tę część skrzyżowania dopiero pierwszego dnia wakacji. Wraz z tramwajami na południową część placu Bema powróci również ruch drogowy.

W okresie zimowym na budowie nie można było wykonywać praktycznie żadnych prac poza ziemnymi i kanalizacyjnymi, chociaż harmonogram zakładał od połowy lutego rozpoczęcie prac konstrukcyjno – drogowych. W rzeczywistości wstrzymany śniegiem i mrozem front robót można było uaktywnić dopiero od połowy marca br. Do zakończenia inwestycji pozostały do wykonania prace związane z wykonaniem uzbrojenia terenu, prace torowe, drogowe, budowa przystanków i chodników.

Graniczna – zakończenie budowy w terminie

Termin zakończenia inwestycji określony na koniec lipca br. nie jest na razie zagrożony, pomimo całkowitej niemożności wykonywania prac drogowych przez ostatni miesiąc. Prace ziemne i uzbrojeniowe były jednak realizowane na bieżąco i teraz wykonawca może kontynuować wstrzymany zimą front robót konstrukcyjnych. Do wykonania pozostało:
- wybudowanie jezdni północnej
- ułożenie warstwy ścieralnej na jezdni południowej
-dokończenie prac na moście południowym i budowa części północnej – most nad potokiem Kasina
- wymiana nawierzchni na jezdni Skarżyńskiego
- budowa nowej jezdni wyjazdowej z lotniska (będzie gotowa na początku maja)
- rozbiórka starej kotłowni i uruchomienie nowej wraz z systemem grzewczym na terenie jednostki wojskowej (istniejąca kotłownia na trasie jezdni południowej)
- roboty ziemne i drogowe w części lotniskowej związane z uruchomieniem nowowybudowanej jezdni.

Wiadukt na Psim Polu – termin zakończenia przesunięty o kwartał

Termin odbudowy i oddania do ruchu wiaduktu jest przesunięty o kwartał z początku czerwca na początek września uwagi na konieczność zwiększenia zakresu robót. Projekt remontu przewidywał wyniesienie nowej konstrukcji przy wykorzystaniu części słupów i fundamentów starego obiektu. Badania techniczne próbek z nich pobranych wykazały tak zaawansowany stopień korozji i rozkładu, że wszystkie podpory i fundamenty musiało zostać również rozebrane.

Dodatkowe prace rozbiórkowe, nowy projekt, uzgodnienia i odbudowa podpór i fundamentów pochłaniają właśnie owe trzy miesiące. Obecnie na budowie trwają prace związane z odbudową pozostałych 3 z 5 fundamentów i drugiej podpory. Wszystkie podpory powinny być gotowe w kwietniu. W maju powstanie rusztowanie pod budowę ustroju nośnego wiaduktu, tak aby w czerwcu można było wykonywać betonowanie. Gdyby nie konieczność przeprowadzenia dodatkowych prac rozbiórkowych i budowlanych już teraz przystępowalibyśmy do betonowania. Prace budowlane na wiadukcie będą cały czas prowadzone pod ruchem przy użyciu 2 żurawi wieżowych – informuje wrocławski ZDiUM.

Topolowa, Wileńska, Pionierów – zakończenie w terminie

Na budowie nie ma żadnego opóźnienia w realizacji prac, ponieważ gros prac drogowych na jezdni zostało ukończone przed atakiem zimy. Do zakończenia budowy planowanego na czerwiec br. pozostało dokończenie układania spodniej warstwy nawierzchni, ułożenie warstwy ścieralnej, wybudowanie chodników i dojść do budynków.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~ed 2010-03-25

A Strzegomska i A8??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda CX-5 w nowej odsłonie
Mazda CX-5 w nowej odsłonie
Nowy wygląd nawiązujący do większej CX-9 i sprawdzone silniki, to wizytówki Mazdy CX-5, która zadebiutowała na targach w Los Angeles. Europejska wersja pojawi się za pewne w pierwszej połowie 2017 roku.