mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocławskie ulice w remoncie

Wrocławskie ulice w remoncie

We Wrocławiu ruszyły prace remontowe na ul. Krakowskiej od "ślimaka" do Rybnickiej. Pierwszy etap nie oznacza utrudnień w ruchu.

Wrocławskie ulice w remoncie
Do połowy lipca prace obejmą wymianę studzienek kanalizacji deszczowej po obu stronach jezdni i regulację krawężnika. Roboty nawierzchniowe na jezdni będą prowadzone w drugiej połowie lipca w dni wolne od pracy i w godzinach nocnych.

Zadanie zostanie zrealizowane w trybie zaprojektuj - zbuduj. Remont będzie kontynuacją prac prowadzonych w ciągu ul. Opolskiej ubiegłym roku.

Tak jak w minionym roku remont ulicy będzie prowadzony poprzez zamknięcie połówkowe jezdni (tak aby ruch dalej mógł odbywać się w obu kierunkach). Zamknięcia połówkowe będą wprowadzane tylko w dni wolne od pracy oraz w godzinach nocnych w ciągu tygodnia. Zakończenie robót zaplanowano na koniec lipca. Wykonawcą prac jest Pol - Dróg Oleśnica.  Koszt prac wyniesie ok. 880 tys. zł.

Jednocześnie od tego tygodnia zintensyfikuje się front robót na ulicy Opolskiej. Wymiana nawierzchni poprzez frezowanie i układanie siatki wzmacniającej i nowych warstw betonu asfaltowego potrwa od nocy z 4/5 lipca do wieczora soboty 9 lipca. Prace te będą wykonywane nocami oraz w sobotę 9 lipca (układanie warstwy ścieralnej).

Ruch kołowy odbywać się będzie połówkowo przy pomocy ręcznego sterowania przez pracowników wykonawcy. Do końca lipca br. na ulicy Opolskiej wyremontowany zostanie odcinek od ul. Świątnickiej do ul. Tyskiej. Wykonawcą prac jest SKANSKA S.A. Koszt prac wyniesie ponad 1,4 mln. zł.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport