mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wrocławskie ulice w remoncie

Wrocławskie ulice w remoncie

We Wrocławiu ruszyły prace remontowe na ul. Krakowskiej od "ślimaka" do Rybnickiej. Pierwszy etap nie oznacza utrudnień w ruchu.

Wrocławskie ulice w remoncie
Do połowy lipca prace obejmą wymianę studzienek kanalizacji deszczowej po obu stronach jezdni i regulację krawężnika. Roboty nawierzchniowe na jezdni będą prowadzone w drugiej połowie lipca w dni wolne od pracy i w godzinach nocnych.

Zadanie zostanie zrealizowane w trybie zaprojektuj - zbuduj. Remont będzie kontynuacją prac prowadzonych w ciągu ul. Opolskiej ubiegłym roku.

Tak jak w minionym roku remont ulicy będzie prowadzony poprzez zamknięcie połówkowe jezdni (tak aby ruch dalej mógł odbywać się w obu kierunkach). Zamknięcia połówkowe będą wprowadzane tylko w dni wolne od pracy oraz w godzinach nocnych w ciągu tygodnia. Zakończenie robót zaplanowano na koniec lipca. Wykonawcą prac jest Pol - Dróg Oleśnica.  Koszt prac wyniesie ok. 880 tys. zł.

Jednocześnie od tego tygodnia zintensyfikuje się front robót na ulicy Opolskiej. Wymiana nawierzchni poprzez frezowanie i układanie siatki wzmacniającej i nowych warstw betonu asfaltowego potrwa od nocy z 4/5 lipca do wieczora soboty 9 lipca. Prace te będą wykonywane nocami oraz w sobotę 9 lipca (układanie warstwy ścieralnej).

Ruch kołowy odbywać się będzie połówkowo przy pomocy ręcznego sterowania przez pracowników wykonawcy. Do końca lipca br. na ulicy Opolskiej wyremontowany zostanie odcinek od ul. Świątnickiej do ul. Tyskiej. Wykonawcą prac jest SKANSKA S.A. Koszt prac wyniesie ponad 1,4 mln. zł.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla spóźnialskich
Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla spóźnialskich
Ekipa z Affalterbach zaprezentowała kilka miesięcy temu najnowsza odsłonę Mercedesa Klasy E o nadwoziu sedan. Teraz na warsztat trafia kolejna wersja, przeznaczona dla klientów poszukujących dynamicznego, a zarazem praktycznego wozu.
Odgadnij model Odgadnij model