mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wschodnia A2 czeka na projektanta

Wschodnia A2 czeka na projektanta

Osiem firm i konsorcjów jest zainteresowane opracowaniem dokumentacji dla budowy autostrady A2 na odcinku Warszawa - obwodnica Mińska Mazowieckiego długości 14,6 km.

Wschodnia A2 czeka na projektanta

Złożone oferty wahały się od ponad 2,7 mln zł do blisko 8,9 mln zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza przeznaczyć na realizację zadania ponad 6,2 mln zł.  Najtańszą ofertę złożyła spółka Mosty Katowice. Najwyższa oferta wpłynęła od firmy Egis Poland.

- Wybrany w drodze przetargu wykonawca ma przygotować i dostarczyć koncepcję programową i materiały niezbędne do złożenia wniosku o wydanie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID). Dokumentacja opracowana przez projektanta będzie mogła zostać zoptymalizowana przez przyszłego wykonawcę tego odcinka autostrady A2, który przewidziany jest do realizacji w systemie „Projektuj i buduj” - informuje GDDKiA.

Autostrada będzie przedłużeniem przyszłej drogi ekspresowej S2 na odcinku Puławska – Lubelska, czyli fragmentu Południowej Obwodnicy Warszawy.

Autostrada A2 o długości docelowej ok. 650  km, połączy granicę państwa z Niemcami w Świecku koło Słubic, województwo lubuskie, z granicą państwa z Białorusią w Kukurykach, województwo lubelskie.

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~warszawiak 2014-02-05

@kocur: Nie rozumiem, w czym Ci przeszkadza mój "ton", ale Ty piszesz o niczym i nie przedstawiasz żadnych, ale to żadnych kontrargumentów.

~kocur 2014-02-04

akurat zupełnie nie masz racji pisząc "Wtedy dokończona POW nie miałaby nawet połowy swojej wartości i znaczenia. ". pozwól, że nie będę cię przekonywał, strata czasu, bo piszesz tonem, jakbyś wszystko wiedział.

~warszawiak 2014-02-03

Już pisałem o tym, że mam nadzieję, że tym razem urzędasy nie popełnią kolejnej głupoty i nie wybudują tzw S2 od węzła "Puławska" do węzła "Lubelska" zostawiając znowu 15-to km "dziurę". Wtedy dokończona POW nie miałaby nawet połowy swojej wartości i znaczenia. Niepokojące jest tylko ogłoszenie opisanego w artykule przetargu. Dlaczego nie ogłoszono od razu przetargu "projektuj i buduj" na wymieniony w artykule odcinek A2, takiego samego, jaki ogłoszono już na odcinek tzw S2 Puławska-Lubelska?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.