mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wschodnia obwodnica Łukowa

Wschodnia obwodnica Łukowa

Wiadomo już jak będzie przebiegała wschodnia obwodnica Łukowa, która połączy trasę radzyńską (droga krajowa 63) z drogą na Międzyrzec Podlaski (droga wojewódzka 806).

Wschodnia obwodnica Łukowa
Nowa obwodnica zaczynałaby się na granicy miasta i gminy Łuków, przy trasie radzyńskiej. Kierowcy jadący do strony Lublina czy Białegostoku omijaliby Łuków prawą stroną. Trasa biegłaby przez grunty wsi Podgaj i Jeziory, dochodziłaby do drogi między Łazami a Jeziorami i dalej koło terenu inwestycyjnego. Następnie w Łazach przecinałaby skrzyżowanie i przez łąki dochodziłaby do ulicy Wschodniej w Łukowie, dalej do Karwacza i trasy na Międzyrzec.

Według zastępcy wójta Gminy Łuków Wiktora Osika nowa obwodnica mogłaby powstać w ciągu najbliższych 4 lat. Jego zdaniem wszystkie plany, łącznie z planem zagospodarowania przestrzennego mogą być gotowe za rok, wtedy można starać się o dofinansowanie i rozpoczynać prace. Wójt Gminy Łuków uważa, że taki projekt ma bardzo duże szanse na wsparcie unijne, ponieważ nowa obwodnica łączyłaby drogę krajową z wojewódzką. Jeśli nawet budowa zostanie odsunięta w czasie, to wytyczenie trasy przyszłej obwodnicy już teraz jest potrzebne, by móc planować jakiekolwiek inwestycje.

Bliższe realizacji są dwie inne trasy także przebiegające przez teren wiejskiej gminy Łuków. Miasto Łuków wspólnie z powiatem buduje tzw. „małą obwodnicę zachodnią", która najpóźniej w przyszłym roku połączy ulice: Warszawską i Żelechowska z ulicą Świderską. Wytyczona jest też „duża obwodnica" od Gołaszyna przez m.in.: Zalesie i niezabudowane tereny Łukowa , która połączy najważniejsze ulice w mieście.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport