mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wschodnia obwodnica Łukowa

Wschodnia obwodnica Łukowa

Wiadomo już jak będzie przebiegała wschodnia obwodnica Łukowa, która połączy trasę radzyńską (droga krajowa 63) z drogą na Międzyrzec Podlaski (droga wojewódzka 806).

Wschodnia obwodnica Łukowa
Nowa obwodnica zaczynałaby się na granicy miasta i gminy Łuków, przy trasie radzyńskiej. Kierowcy jadący do strony Lublina czy Białegostoku omijaliby Łuków prawą stroną. Trasa biegłaby przez grunty wsi Podgaj i Jeziory, dochodziłaby do drogi między Łazami a Jeziorami i dalej koło terenu inwestycyjnego. Następnie w Łazach przecinałaby skrzyżowanie i przez łąki dochodziłaby do ulicy Wschodniej w Łukowie, dalej do Karwacza i trasy na Międzyrzec.

Według zastępcy wójta Gminy Łuków Wiktora Osika nowa obwodnica mogłaby powstać w ciągu najbliższych 4 lat. Jego zdaniem wszystkie plany, łącznie z planem zagospodarowania przestrzennego mogą być gotowe za rok, wtedy można starać się o dofinansowanie i rozpoczynać prace. Wójt Gminy Łuków uważa, że taki projekt ma bardzo duże szanse na wsparcie unijne, ponieważ nowa obwodnica łączyłaby drogę krajową z wojewódzką. Jeśli nawet budowa zostanie odsunięta w czasie, to wytyczenie trasy przyszłej obwodnicy już teraz jest potrzebne, by móc planować jakiekolwiek inwestycje.

Bliższe realizacji są dwie inne trasy także przebiegające przez teren wiejskiej gminy Łuków. Miasto Łuków wspólnie z powiatem buduje tzw. „małą obwodnicę zachodnią", która najpóźniej w przyszłym roku połączy ulice: Warszawską i Żelechowska z ulicą Świderską. Wytyczona jest też „duża obwodnica" od Gołaszyna przez m.in.: Zalesie i niezabudowane tereny Łukowa , która połączy najważniejsze ulice w mieście.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech