mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wschodnia obwodnica Poznania tuż, tuż?

Wschodnia obwodnica Poznania tuż, tuż?

Do końca października  GDDKiA powinna podpisać umowę z firmami, które wybudują wschodnia obwodnice Poznania - drogę S5 z Poznania do Gniezna. Jej koszt to ponad 1 mld zł.

Wschodnia obwodnica Poznania tuż, tuż?

Inwestycję podzielono na dwa odcinki i rozpisano dwa przetargi. Część trasy z Gniezna do wsi Czachurki wybuduje hiszpańska firma Dragados za 537 mln zł. Drugi odcinek do węzła Kleszczewo na autostradzie A2 za 527 mln zł wykona konsorcjum firm Eurovia, Hochtief i Warbud. Wyniki przetargu nie zostały oprotestowane.


GDDKiA chce jeszcze w październiku podpisać umowy z wykonawcami. Budowa S5 do Gniezna
powinna się rozpocząć w listopadzie.


Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~romek 2009-10-23

Trasa S5 Nowe Marzy - Bydgoszcz - Gniezno utkneła na dobre na opinii srodowiskowej.Ostatnie ocena opracowania przez Generalna Dyrekcje Ochrony Srodowiska była w sierpniu2009 i miała byc ostateczna a jednak znaleziono pewne braki i sprawa staneła w miejscu do konca pazdziernika czyli na kolejne 60 dni.Jakie bedzie ostateczne rozstrzygniecie?

osskaa 2009-10-22

Bardzo dobrze, że S5 powstaje, ale jest to kropla w morzu potrzeb. Na stronach GDDKiA pozostałe odcinki są w fazie oczekiwania na decyzję środowiskową, co oznacza, że do budowy jeszcze jakieś minimum 24 miesiące oraz minimum 24 miesiące na budowę, czyli MINIMUM S5 powstanie za 4 lata, czyli w roku 2013-14. Tymczasem jest to trasa, która łączy aż trzy miasta gospodarze EURO2012 - Gdańsk, Poznań i Wrocław. Najgorsze odcinki czyli Świecie-Bydgoszcz; Białe Błota-Gniezno; Poznań-Leszno; Żmigród-Wrocław nie powstaną. Te odcniki to wąskie, kręte szosy bez poboczy albo najeżone wysepkami i szykanami. Korki są już teraz permanentne, a co będzie za 3 lata, szkoda nawet myśleć...

~blazej 2009-10-22

W końcu będzie normalna droga z Gniezna do Poznania, ciekawe kiedy będzie reszta S-5?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.