mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wschodnia obwodnica Warszawy poczeka

Wschodnia obwodnica Warszawy poczeka

Decyzja w sprawie przebiegu Wschodniej Obwodnicy Warszawy na odcinku od węzła „Marki” do węzła Lubelska” nastąpi dopiero 10 lipca br. a nie z końcem czerwca jak początkowo przewidywano. Mimo, zmiany terminu Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poinformowało, że zakończyło już postępowanie odwoławcze i ma przygotowaną decyzję w tej sprawie.

Przypomnijmy, GDDKiA jako wariant preferowany, wskazała wariant przez Wesołą. Ministerstwo Środowiska wybrało jednak wariant, przez Halinów. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poprosiło o ekspertyzy Politechnikę Warszawską. Eksperci po analizie wszystkich wariantów uznali za właściwy przebieg trasy przez Wesołą i m.in. ze względów ekonomicznych odrzucili wariant przez Halinów. Swoje stanowisko zaprezentowały też  władze Warszawy, które popierają przebieg obwodnicy przez Wesołą.

Decyzja miała zapaść w ostatnich dniach czerwca, jednak nastąpiło przesunięcie terminu ze względu na pojawienie się w ostatnich dniach przed wydaniem rozstrzygnięcia wniosku mieszkańców Wesołej o wykluczenie z postępowania odwoławczego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. „Ogłoszenie decyzji, z prawnego punktu widzenia, jest możliwe dopiero po tzw. skutecznym doręczeniu odpowiedzi dla wnioskodawcy. Przewidujemy, że uda się to w ciągu kilku najbliższych dni” – informuje MRR. Wynikać z tego może, że wniosek mieszkańców Wesołej został odrzucony a minister Gęsicka najprawdopodobniej zaakceptuje wariant sugerowany przez ekspertów – przez Wesołą. Ostateczną decyzję o przebiegu obwodnicy podejmie wojewoda.

Przeczytaj więcej:

Awantura o Wsch. Obwodnicę Warszawy (2007-03-02)

Pani Minister na Wsch. Obwodnicy Warszawy (2007-05-08)

Nowe terminy wschodniej obwodnicy Warszawy (2007-04-19)

 

 


Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~warszawiak 2007-07-12

Jest nareszcie decyzja przez Wesołą. Zobaczymy... Może na Euro wybudują...może... Jadę na urlop nad morze. Wyjeżdżam w nocy; tylko wtedy można w miarę w normalnym czasie dojechać tam z Warszawy. (ech, te nasze "kochane" drogi). Jeszcze raz pozdrawiam Remka.

~Remek 2007-07-04

Warszawiakiem oczywiście, nie wstukało mi się "z"

~Remek 2007-07-04

P.S. Ja też jestem Warsawiakiem ;)

~Remek 2007-07-04

To też prawda. A-2 i A-4 dopiero niedawno zaczęły tworzyć sensowne ciągi komunikacyjne. Początkowo były to jakieś krótkie fragmenty znikąd do nikąd... W kwestii Warszawy to nikt pewnie wtedy nie miał jasnej koncepcji jak rozprowadzić ruch z A-2 po mieście i wokół niego, przecież jeszcze niedawno trwały awantury o przebieg obwodnic (o wschodnią jak widać trwają nadal). W takiej sytuacji lepiej budować gdzieś daleko pod Koninem, i najlepie niech to robi jakiś prywatny koncesjonariiusz (Autostrada Wielkopolska), nie będzie trzeba się martwić o pieniądze... Takie typowe polskie myślenie :( Pozdrawiam

~warszawiak 2007-07-03

Jeszcze poprawka do poprzedniego postu: pierwszy odcinek A-2 nie dochodził nawet do Konina; autostrada kończyła się w polu, we wsi Sługocinek. (dzisiejszy węzeł do Goliny) Do Konina została doprowadzona później.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic