mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wschodnia obwodnica Warszawy poczeka

Wschodnia obwodnica Warszawy poczeka

Decyzja w sprawie przebiegu Wschodniej Obwodnicy Warszawy na odcinku od węzła „Marki” do węzła Lubelska” nastąpi dopiero 10 lipca br. a nie z końcem czerwca jak początkowo przewidywano. Mimo, zmiany terminu Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poinformowało, że zakończyło już postępowanie odwoławcze i ma przygotowaną decyzję w tej sprawie.

Przypomnijmy, GDDKiA jako wariant preferowany, wskazała wariant przez Wesołą. Ministerstwo Środowiska wybrało jednak wariant, przez Halinów. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poprosiło o ekspertyzy Politechnikę Warszawską. Eksperci po analizie wszystkich wariantów uznali za właściwy przebieg trasy przez Wesołą i m.in. ze względów ekonomicznych odrzucili wariant przez Halinów. Swoje stanowisko zaprezentowały też  władze Warszawy, które popierają przebieg obwodnicy przez Wesołą.

Decyzja miała zapaść w ostatnich dniach czerwca, jednak nastąpiło przesunięcie terminu ze względu na pojawienie się w ostatnich dniach przed wydaniem rozstrzygnięcia wniosku mieszkańców Wesołej o wykluczenie z postępowania odwoławczego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. „Ogłoszenie decyzji, z prawnego punktu widzenia, jest możliwe dopiero po tzw. skutecznym doręczeniu odpowiedzi dla wnioskodawcy. Przewidujemy, że uda się to w ciągu kilku najbliższych dni” – informuje MRR. Wynikać z tego może, że wniosek mieszkańców Wesołej został odrzucony a minister Gęsicka najprawdopodobniej zaakceptuje wariant sugerowany przez ekspertów – przez Wesołą. Ostateczną decyzję o przebiegu obwodnicy podejmie wojewoda.

Przeczytaj więcej:

Awantura o Wsch. Obwodnicę Warszawy (2007-03-02)

Pani Minister na Wsch. Obwodnicy Warszawy (2007-05-08)

Nowe terminy wschodniej obwodnicy Warszawy (2007-04-19)

 

 


Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~warszawiak 2007-07-12

Jest nareszcie decyzja przez Wesołą. Zobaczymy... Może na Euro wybudują...może... Jadę na urlop nad morze. Wyjeżdżam w nocy; tylko wtedy można w miarę w normalnym czasie dojechać tam z Warszawy. (ech, te nasze "kochane" drogi). Jeszcze raz pozdrawiam Remka.

~Remek 2007-07-04

Warszawiakiem oczywiście, nie wstukało mi się "z"

~Remek 2007-07-04

P.S. Ja też jestem Warsawiakiem ;)

~Remek 2007-07-04

To też prawda. A-2 i A-4 dopiero niedawno zaczęły tworzyć sensowne ciągi komunikacyjne. Początkowo były to jakieś krótkie fragmenty znikąd do nikąd... W kwestii Warszawy to nikt pewnie wtedy nie miał jasnej koncepcji jak rozprowadzić ruch z A-2 po mieście i wokół niego, przecież jeszcze niedawno trwały awantury o przebieg obwodnic (o wschodnią jak widać trwają nadal). W takiej sytuacji lepiej budować gdzieś daleko pod Koninem, i najlepie niech to robi jakiś prywatny koncesjonariiusz (Autostrada Wielkopolska), nie będzie trzeba się martwić o pieniądze... Takie typowe polskie myślenie :( Pozdrawiam

~warszawiak 2007-07-03

Jeszcze poprawka do poprzedniego postu: pierwszy odcinek A-2 nie dochodził nawet do Konina; autostrada kończyła się w polu, we wsi Sługocinek. (dzisiejszy węzeł do Goliny) Do Konina została doprowadzona później.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.