mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wschodnia obwodnica dla Wojnicza

Wschodnia obwodnica dla Wojnicza

Leżący w Małopolsce Wojnicz będzie mieć kolejną obwodnicę. W ubiegłym roku zostało już oddane do użytku drogowe obejście miasta, a teraz planowana jest kolejna, tym razem wschodnia obwodnica. Nowa trasa ma powstać w ciągu drogi wojewódzkiej nr 975.

Wschodnia obwodnica dla Wojnicza
W lipcu 2007 roku oddano do użytku 3,75 km odcinek obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 4 z Krakowa do Tarnowa. Teraz ma jednak powstać kolejna droga. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego poinformował, że wicemarszałek Roman Ciepiela, w dniu 29 lutego bieżącego roku, podpisał w Tarnowie z Burmistrzem Wojnicza, Zbigniewem Noskiem, umowę na budowę wschodniej obwodnicy Wojnicza, która znajdzie się w ciągu drogi wojewódzkiej na 975.

Droga przebiegać będzie od Wielkiej Wsi do węzła autostradowego w Wierzchosławicach. Będzie to najkrótsze i najlepsze połączenie Nowego Sącza i południa województwa z autostradą. Wschodnie drogowe obejście Wojnicza ma mieć około 7 km długości, a jego koszt to około 50 mln zł. Inwestycja będzie współfinansowana z funduszy unijnych, na które zabezpieczone są już środki finansowe w indykatywnym wykazie projektów Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Na spotkaniu została podpisana także umowa między wicemarszałkiem, a Starostą Brzeskim, Ryszardem Ożogiem i Wójtem Gminy Szczurowa, Marianem Zalewskim, dotycząca budowy południowej obwodnicy Szczurowej. Budowa obu obwodnic ma na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa pieszych oraz wyprowadzenie ruchu z zatłoczonego centrum.

Podpisane umowy zakładają wspólne przygotowanie inwestycji, opracowanie projektów budowlano-wykonawczych wraz z pozwoleniami na budowę i nabyciem terenu pod drogi, w tym wypłatę odszkodowań.

Podobne wiadomości:

Mercedes klasy C i Audi A4 – Równaj w górę!

auto motor i sport 0000-00-00

Wraz z postępem walka klasowa się zaostrza. W ostatnich dwunastu miesiącach dwie wielkie premiery - Mercedes klasy C i Audi A4. W porównaniu wersje z najbardziej popularnymi silnikami Diesla.

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.