mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wspólna inicjatywa dla przeprawy w Solcu nad Wisłą

Wspólna inicjatywa dla przeprawy w Solcu nad Wisłą

Kilometrowy most w Solcu nad Wisłą, który połączy zachodnią Polskę z Lubelszczyzną, ma być wspólnym przedsięwzięciem Lubelszczyzny i Mazowsza.

Wspólna inicjatywa dla przeprawy w Solcu nad Wisłą
Dzisiaj mieszkańcy Kamienia, by dostać  się do leżącego po lewej stronie rzeki Solca, muszą jeździć 80 km, aż do mostu w Annopolu albo jeszcze dalej - do Puław. Pobliska przeprawa promowa w Kłudziu funkcjonuje w zależności od warunków pogodowych.

Planowany most ma połączyć  lubelski Kamień z mazowieckim Solcem i będzie przedłużeniem drogi wojewódzkiej 747. To trasa z Lublina, przez Opole Lubelskie, Lipsko do Iłży. Gotowe są już cztery warianty przeprawy, niebawem ma być wybrany ten, który zostanie zrealizowany. Zgodnie z harmonogramem przetarg na wykonawcę ma być ogłoszony w 2010 roku, początek prac najprawdopodobniej w połowie 2011. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planami, przeprawa będzie gotowa w 2013 roku – informuje Gazeta Wyborcza Radom.

Budowa nowego kilometrowego mostu w Kamieniu koło Opola Lubelskiego znajduje się na liście unijnego projektu "Rozwój Polski Wschodniej". Według szacunków budowa przeprawy będzie kosztować prawie 234 mln zł, z czego dofinansowanie unijne ma wynieść 35 mln euro. O resztę funduszy musi zadbać zarząd woj. lubelskiego. Okazuje się że to tylko część kosztów, bo usprawnienie ruchu na całym odcinku od Konopnicy do Kamienia wymaga wybudowania obwodnic Chodla, Bełżyc i Opola Lubelskiego. Łącznie powstanie ponad 14 km nowych dróg i ponad 13 km obwodnic po stronie lubelskiej, a koszt inwestycji ma sięgnąć nawet 600 mln zł. Także po mazowieckiej stronie inwestycje drogowe będą konieczne.- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad buduje obwodnice Lipska i Iłży. Naszym zadaniem będzie przebudowa drogi 747, a właściwie wybudowanie jej w nowym śladzie, który połączy obwodnice i most na Wiśle. W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym województwa mamy zapisane na ten cel 160 mln zł – poinformował „GW” Piotr Szprendałowicz, członek zarządu województwa mazowieckiego. On i marszałek Adam Struzik spotkali się w tej sprawie z marszałkiem Krzysztofem Grabczukiem.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross