Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wspólna inicjatywa dla przeprawy w Solcu nad Wisłą

Wspólna inicjatywa dla przeprawy w Solcu nad Wisłą

Kilometrowy most w Solcu nad Wisłą, który połączy zachodnią Polskę z Lubelszczyzną, ma być wspólnym przedsięwzięciem Lubelszczyzny i Mazowsza.

Wspólna inicjatywa dla przeprawy w Solcu nad Wisłą
Dzisiaj mieszkańcy Kamienia, by dostać  się do leżącego po lewej stronie rzeki Solca, muszą jeździć 80 km, aż do mostu w Annopolu albo jeszcze dalej - do Puław. Pobliska przeprawa promowa w Kłudziu funkcjonuje w zależności od warunków pogodowych.

Planowany most ma połączyć  lubelski Kamień z mazowieckim Solcem i będzie przedłużeniem drogi wojewódzkiej 747. To trasa z Lublina, przez Opole Lubelskie, Lipsko do Iłży. Gotowe są już cztery warianty przeprawy, niebawem ma być wybrany ten, który zostanie zrealizowany. Zgodnie z harmonogramem przetarg na wykonawcę ma być ogłoszony w 2010 roku, początek prac najprawdopodobniej w połowie 2011. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planami, przeprawa będzie gotowa w 2013 roku – informuje Gazeta Wyborcza Radom.

Budowa nowego kilometrowego mostu w Kamieniu koło Opola Lubelskiego znajduje się na liście unijnego projektu "Rozwój Polski Wschodniej". Według szacunków budowa przeprawy będzie kosztować prawie 234 mln zł, z czego dofinansowanie unijne ma wynieść 35 mln euro. O resztę funduszy musi zadbać zarząd woj. lubelskiego. Okazuje się że to tylko część kosztów, bo usprawnienie ruchu na całym odcinku od Konopnicy do Kamienia wymaga wybudowania obwodnic Chodla, Bełżyc i Opola Lubelskiego. Łącznie powstanie ponad 14 km nowych dróg i ponad 13 km obwodnic po stronie lubelskiej, a koszt inwestycji ma sięgnąć nawet 600 mln zł. Także po mazowieckiej stronie inwestycje drogowe będą konieczne.- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad buduje obwodnice Lipska i Iłży. Naszym zadaniem będzie przebudowa drogi 747, a właściwie wybudowanie jej w nowym śladzie, który połączy obwodnice i most na Wiśle. W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym województwa mamy zapisane na ten cel 160 mln zł – poinformował „GW” Piotr Szprendałowicz, członek zarządu województwa mazowieckiego. On i marszałek Adam Struzik spotkali się w tej sprawie z marszałkiem Krzysztofem Grabczukiem.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj