mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wspólna obwodnica

Wspólna obwodnica

W styczniu br. samorządy Stalowej Woli i Niska wspólnie z rzeszowskim oddziałem GDDKiA podpisały trójstronne porozumienie w sprawie budowy obwodnicy dla obu miast. Obwodnica powstanie w ciągu drogi krajowej nr 77 na trasie Sandomierz – Stalowa Wola – Nisko – Jarosław – Przemyśl do granicy z Ukrainą.

Przedmiotem porozumienia jest wspólne przygotowanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizacje obwodnicy w ciągu DK nr 77 na odcinku od skrzyżowania z ul. Chopina w stalowej Woli do połączenia z projektowaną droga ekspresową S19.

W ramach funduszy rozwoju ściany wschodniej rzeszowska GDDKiA otrzyma pieniądze na realizację pierwszego etapu budowy. Jak zapowiada Władysław Kowal dyrektor rzeszowskiego oddziału GDDKiA – „Niebawem powstanie pięć koncepcji przebiegu obwodnicy. Wybierzemy tę, która będzie najkorzystniejsza dla obu miast”.

„Chcielibyśmy, aby obwodnica nie tylko wpisywała się w przebieg głównych tras krajowych, ale by również uwzględniała transport towarów z naszej specjalnej strefy ekonomicznej i z Huty” – zaznaczył Andrzej Szlęzak prezydent Stalowej Woli. Z kolei dla Niska najważniejsze jest aby droga nie dzieliła miasta i nie przebiegała przez środek osiedli. Obecnie w centrum Niska krzyżują się drogi krajowe: DK nr 77 i "19" z Lublina do Barwinka.

Szacuje się, że nowe rozwiązanie komunikacyjne dla Stalowej Woli i Niska kosztować będzie nawet do 200 milionów złotych. Trasa ma powstać do 2013 roku.

Przeczytaj także:

Podkarpacie liczy na pieniądze z UE (2006-12-20)

Nowa droga w Stalowej Woli (2006-10-23)

Trasa Podskarpowa Stalowej Woli (2006-01-18)

Kielce czeka boom inwestycji drogowych (2006-12-15)

 


Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~SbKuTbg 2007-03-14

A co z Obwodnicą Tarnobrzega??????????????

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando